1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NIEDROBNOKOMÓRKOWY RAK PŁUC I CHEMIOTERAPIA
Autor Wiadomość
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #16  Wysłany: 2013-06-18, 23:08  


kachax33, w tym proponowanym udziału w badaniu klinicznym jest mowa, że tata dostanie BMS lub Docetaksel.
Wypadanie włosów, to najmniejszy problem, którego nie powinnaś brać wogóle pod uwagę.
Wiesz, że rak niedrobnokomórkowy nie za bardzo dobrze reaguje na leczenie cytostatyczne, stąd te w/g statystyk 10% odpowiedzi na leczenie.
Sama musisz zdecydować jaką podjąć decyzję.
Ja bym optowała za leczeniem klinicznym, nie czekałabym na szybką progresję, bo wtedy na jakiekolwiek leczenie chemiczne może być za późno, ale to tylko moje zdanie.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
czerwonykapturek 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #17  Wysłany: 2013-06-19, 15:03  


Uważam tak samo jak ela1. Nie można czekać, trzeba działać.

Nie jestem specjalistą ale ja zastanawiałabym się miedzy 3 a 4. Nie masz sprawdzonej mutacji nowotworu (z drugiej strony jednak wiem, że w zaawansowanych nowotworach tracewę podaje się bez względu na to czy ona jest).
Jak już wspomniałam jestem laikiem i nie chcę cię wprowadzić w błąd...to tylko moje subiektywne podejscie do tematu.

Faktycznie czeka Was trudna decyzja.

Pozdrawiam
 
kachax33 


Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 13

 #18  Wysłany: 2013-06-19, 16:31  


ela1 wiem może głupio to zabrzmiało z tą utratą włosów ale boję się że to wpłynie na ogólny stan psychiczny taty , bardziej go przygnębi . Chwilkę temu rozmawiałam z pielęgniarka od raka płuc i powiedziała że to chyba dobra decyzja żeby wziąśc w tym udział ponieważ oni będą stosować ten nowy lek a raz właśnie Docetaksel . I będą obserwować który działa bardziej , a nóż ta nowość zadziała i przyniesie rezultaty jeżeli nie zobaczymy nie będziemy wiedzieć . Mam nadzieję że tylko ogólny stan taty się nie pogorszy . Też właśnie nie chce czekać , podczas leczenia jest ta świadomość że coś się dzieje . Jakaś wiara . A co myślicie o Docetaksel'u ? W poniedziałek będziemy więcej rozmawiać o tym więc dam Wam znać , na pewno wiem że będzie to podawane co 2 tygodnie nie tak jak GemCarbo która niestety nie zadziałała ... Jeżeli żadne z tych nie pomoże to zawsze można jeszcze czegoś wypróbować ... ehh jakie to ciężkie . Myślicie że jest jeszcze jakaś szansa że leczenie może odnieść jakiś dobry efekt ? Nie łudzę się to potrwa lata ale chociaż miesiące może ten rok , statystycznie nie wygląda niestety to dobrze mój tata właśnie jest w tym okresie który dawali mu lekarze a jest wszystko OK ! Dziękuje Wam bardzo ! ;-*
 
kachax33 


Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 13

 #19  Wysłany: 2013-07-08, 23:12  Decyzja


Hejka , wracam po przerwie . W poprzednim tygodniu polecieliśmy do Polski troszkę się naładować no i dziś podczas wizyty lekarze zadecydowali ze tato dostanie Docetaksel . Teraz mam pytanie czy ktoś tutaj z obecnych stosował ten lek lub ktoś z rodziny ? Niby czytam dość dobre opinie ale lekarze mi powtarzają że mimo wszystko to jest druga linia i że nie mogę wierzyć że się uda ... ehhh już nie wiem co myśleć wykańcza mnie to . Ta choroba powoli zabiera mi mojego kochanego tatusia a zarazem mnie samą zabija nie wytrzymam tyle stresów jak sobie radzić . Jutro zaczynamy ....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2013-07-08, 23:17  


kachax33 napisał/a:
lekarze zadecydowali ze tato dostanie Docetaksel . Teraz mam pytanie czy ktoś tutaj z obecnych stosował ten lek lub ktoś z rodziny ?

Skorzystaj z wyszukiwarki Forumowej, są wątki osób leczonych docetaxelem.
_________________
 
Lejandra 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 138
Skąd: Łódź
Pomogła: 18 razy

 #21  Wysłany: 2013-07-09, 07:28  


Hej kachax33!

Mój Ojciec jest po pierwszym cyklu docetakselu... Wcześniej przejmował chemię schematem PN ( cisplatyna/ winorelbina), leczenie okazało się bezskuteczne, choroba postępuje..

Co do samego Docetakselu- leczenie daje Tacie w kość... Co prawda włosy nie wypadły ( choć dla niego, to żaden problem, ale osobiście zdaję sobie sprawę, że utrata włosów może trochę dobić, zwłaszcza gdy z chorobą zmierza się ktoś, kto ma tzw "słaby" charakter), ale gdy deksametazon przestał działać, Tata czuł się okropnie, bywały dni, że nie miał siły wstać z łóżka, nie jadł. Po ok półtora tygodnia od iniekcji leku wrócił do formy.

Przed nami jeszcze planowane 3 -5 wlewów.... Po 2-3 zamierzam zrobić Tacie TK klatki... Lekarz prowadzący twierdzi, że TK wykonuje się na koniec leczenia... Dla mnie to bzdura, bo nie bardzo rozumiem po co faszerować się trucizną skoro może nie przynosi korzyści, można przecież w tym czasie szukać innego leczenia- tylko czy inne opcje istnieją?

Pozdrawiam Cię, pisz proszę jak znosicie leczenie docetakselem. Dużo sił życzę- pozdrawiam :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #22  Wysłany: 2013-07-10, 00:37  


kachax33 napisał/a:
W poprzednim tygodniu polecieliśmy do Polski troszkę się naładować no i dziś podczas wizyty lekarze zadecydowali ze tato dostanie Docetaksel . Teraz mam pytanie czy ktoś tutaj z obecnych stosował ten lek lub ktoś z rodziny ? Niby czytam dość dobre opinie ale lekarze mi powtarzają że mimo wszystko to jest druga linia i że nie mogę wierzyć że się uda ...

» Skuteczność Docetakselu - II linia leczenia systemowego zaawansowanego, niedrobnokomórkowego raka płuca «
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kachax33 


Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 13

 #23  Wysłany: 2013-10-07, 20:03  


Witam bardzo serdecznie Lejandra u mnie i mojego taty na chwile obecną wszystko wporzadku ,tato jutro dostanie 5 wlew po 3 wlewie trafil do szpitala z zapaleniem pluc ale na szczescie udalo sie opanowac sytuacje i po 10-cio dniowym pobycie w szpitalu wrocil do domku;-) Ogolny stan taty jest super,nie odczuwa zadnych efektow ubocznych(momentami jest bardziej spiacy-tylko tyle)nadal jest bardzo aktywny wychodzi z pieskiem na spacer(staramy sie zyc normalnie,nie przejmujac sie jutrem).Lekarze rozpoczynajac leczenie od razu powiedzieli mi ze mam laurow nie oczekiwac i zbytnio nadzieji sobie nie robic ale ja ciagle ciagle wierzylam i mile zaskoczenie po TK wykazalo ze co prawda guz sie nie zmniejszyl ale choroba nie postepuje i udaje im sie trzymac kontrole nad rakiem.Powiedz prosze jak sobie radzisz psychicznie,ja kompletnie nie potrafie sie z tym pogodzic .... Jeszcze jedno pytanko na jak dlugo tato moze jeszcze liczyc ? Zamierzam powrocic z nim do Polski w przyszlym roku ale niestety nie wiem czy zdaze ... Opowiedz prosze jak Twoj tatu znosi chorobe ;-) Pozdrawiam gorąco !!


O tym, co u Lejandry, można przeczytać w jej wątku: http://www.forum-onkologi...zycy-vt7665.htm
Prosimy o nie mieszanie historii dwóch różnych pacjentów w wątku jednego z nich. Pozdrawiam. / absenteeism
 
Lejandra 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 138
Skąd: Łódź
Pomogła: 18 razy

 #24  Wysłany: 2013-11-16, 23:08  


Witaj kachax33! Skoro u Was nie ma progresji, u nas znaczna regresja, Docetaxel okazuje się bardzo skutecznym lekiem. Nie jest może istotne jak długi okres stagnacji/ progresji umożliwia, najważniejsze, że niesie odpowiedź na leczenie. Oby jak najdłuższą. Pozdrowienia! Wszystkiego dobrego!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group