1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nerwiako-włókniaki choroba recklinghausena
Autor Wiadomość
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #61  Wysłany: 2012-10-05, 14:50  


odebrałam wyniki krwi i pierwszy raz od 6 lat wyniki są... dobre. -wszysto w normie nawet HGB
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #62  Wysłany: 2012-10-05, 14:57  


|uscisk|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kuli 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #63  Wysłany: 2012-10-05, 15:14  


plamiasta napisał/a:
pierwszy raz od 6 lat wyniki są... dobre. -

:brav:
Oby więcej takich wiadomości :)
 
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #64  Wysłany: 2012-10-05, 17:15  


Świetna nowina.
kuli napisał/a:
Oby więcej takich wiadomości :)
:uhm!: :uhm!:
Pozdrawiam |uscisk|
_________________
aga
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #65  Wysłany: 2012-10-05, 21:05  


super wieści - cieszę się :)
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #66  Wysłany: 2012-11-09, 19:36  


wyniku tk głowy nie odebrałam dzisiaj, tz nie chcieli mi dać... powiedzieli że wyda mi lekarz w przychodni w poniedziałek...- trochę mnie to martwi ale jak będę robiła Tk brzuszka to wstąpię i zobaczę co mi w tym łbie siedzi ale ja nie o tym mam do was pytanie czy to możliwe że po kontraście mogę mieć coś takiego ... nie wiem jak to nazwać suchość w gardle, ?
muszę non stop pić bo mam wrażenie że gardło mi sie skleja... i to nie jest przeziębienie bo to nie taki ból , wypiję i mam na jakiś czas spokój a jak nie mam jak popić czymś strasznie kaszlę , to pojawiło sie po TK tak gdzieś godzinę po badaniu... nie wiem ale po poprzednich TK miałam tak tylko jakiś czas i nie wiązałam tego z badaniem ale teraz skojarzyłam że takie coś mam zawsze po badaniu.
mam to zgłosić przed kolejnym TK czy olać to i czekać aż przejdzie
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #67  Wysłany: 2012-11-09, 21:52  


Witaj ,

tak plamiasta, jeżeli następne TK będzie robione z kontrastem to musisz to zgłosić przed badaniem ,
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #68  Wysłany: 2012-11-12, 17:45  


wynik badania TK głowy

TK głowy:
Badanie TK GŁOWY wykonane dwufazowo uwidoczniło mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniło patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie struktur mózgowia. Drobna zmiana tkankowa w okolicy czołowej po stronie prawej o wymiarach 1,3x0,5 cm zlokalizowana podczepcowo.

To wynik z główki, a dzisiejszy wynik badania brzuszka bedzie za tydzień, podanie kontrastu zniosłam nie najlepiej, myślałam że w tej obręczy zaczne krzyczeć tak mnie piekło i paliło że az mi duszno się zrobiło, głowa nadal jakaś ciężka jest ale juz wracam do normalności, choć musiałam wziąć tramal bo po TK rozbolał mi się ten czerep.

Może mi ktoś wyjaśnić opis tego TK głowy i czy ta "drobna zmiana" to coś powaznego - mam wizytę na styczeń w warszawie i czy mam wcześniej się umawiać? nie wiem? po mojemu to nie jest groźne ale czekam na opinie i rade mądrzejszych.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #69  Wysłany: 2012-11-12, 17:57  


plamiasta napisał/a:
po mojemu to nie jest groźne ...

Po mojemu również: zmiana jest opisana jako 'drobna', bez dalszych jakichkolwiek niepokojących określeń.
Oczywiście wiążąca interpretacja należy do lekarza,
ale obstawiam, że jeśli nie ma wcześniejszych wyników do których można by to porównać,
to lekarz może zaproponować obserwację bez naglących wskazań do podejmowania dalszej diagnostyki.

plamiasta napisał/a:
... ale czekam na opinie i rade mądrzejszych

No to poczekamy sobie tutaj razem. _itsme_
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #70  Wysłany: 2012-11-12, 19:23  


:-D dzięki
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #71  Wysłany: 2012-11-20, 22:23  


Julus,

Taka lokalizacja ( podczepcowo ) jest dość typowa, właśnie dla powikłań urazów ( mozliwe ze już dawno przebytego ), najczęściej krwiaków, nawet przewlekłych.

Osobiście poczekałabym do stycznia i ...

...radziłabym przywiezienie dużej michy zimnych nóżek :) Oczywiście inne mięsiwa i % są również mile widziane pod moim dachem :) a jeszcze bardziej w moim brzuchu!

Czekam tego stycznia...

Iw
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #72  Wysłany: 2012-12-14, 22:14  


dobra zaczynam

Ostatni pobyt w szpitalu. Prosze o przetłumaczenie rozpoznania

Rozpoznanie:
ulcus ventriculi cruens K25.4
HEAMORRHOAGIA E TR.DIGESTIVA

GASTROSKOPIA
Przełyk bez zmian. Wpust na wprost i w inwersji bez zmain. W trzonie zaleganie treści zastoinowej ze skrzepami krwi. W części przedodźwiernikowej zniekształconej widoczny guz około 405 cm na szczycie z owrzodzeniem około cm i widocznym skrzepem. Bardziej proksymalne widoczne na obydwu ścianach trzy mniejsze owrzodzenia około 507 mm o białych dnach. Odźwiernik drożny. Opuszka i część zaopuszkowa o pogrubiałych fałdach bez cech krwawienia.

Mam z powyższym pytanie, krwawił mi guz czy wrzód bo z tego co rozumiem jedno jest na drugim tak? :?ale?:
Pytanie 2 czy te cyfry im się nie pomyliły? 405 cm, czy 507 mm to nie jest jakas pomyłka?

Kolejna sprawa to wynik TK, sama nie wiem czy jest dobry czy już nie?

TK jamy brzusznej:
Kolejne kontrolne badanie TK JAMY BRZUSZNEJ wykonane wielofazowo uwidoczniło nieprawidłową masę w nad i śródbrzuszu, rozciągające się wzdłuz naczyń krezkowych i wrotnych oraz dróg żółciowych, wnikająca do wnęki wątroby, modelująca sąsiednie narządy oraz struktury naczyniowe i przewody ż.ółciowe .
Po podaniu środka cieniujacego zmiana ulega nierównomiernemu wzmocnieniu kontrastowemu. Niejednorodnie wzmacnia się też trzustka, w której miąższu uwidoczniaja sie drobne hypodensyjne zmiany ogniskowe. Ponadto w badaniu uwidoczniono pogrubiałą ścianę żołądka i dwunastnicy.
Liczne guzki w obrębie sieci i krezki
Nie uwidoczniono wolnego płynu ani patologicznych zbiorników. Obraz pozostałych narządów jamy brzusznej przedstawia się prawidłowo
W porównaniu z badaniem ze stycznia obraz TK nie uległ istotnej zmianie.
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #73  Wysłany: 2012-12-14, 22:47  


Cytat:
mam z powyższym pytanie krwawił mi guz czy wrzód b z tego co rozumiem jedno jest na drugim tak??? :?ale?:
pytanie 2 czy te cyfry im się nie pomyliły? 405cm, czy 507mm to nie jest jakas pomyłka?

za duzo nie pomogę ale te cyfry mnie zszokowały , nie ma to być 4,05cm 5,07cm ,ktoś opisujący nie postawił przecinka
przeciez 4 metrowy guz nie ma racji bytu
wiecej nie pomogę, krwawił w/g mnie guz z owrzodzeniem ,


pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #74  Wysłany: 2012-12-14, 23:27  


plamiasta, na początek sprawdź jednostki:
Cytat:
405cm (...) około 507mm
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #75  Wysłany: 2012-12-15, 01:23  


Cześć Julka!
Z tego co ja rozumiem (niestety pewnie Ci to wiele nie da) w rozpoznaniu napisane jest, że masz krwawiące wrzody żołądka. Zatem domyślać się można, że najpawdopodobniej to wrzód spowodował krwotok. Z opisu wydawać by się mogło, że to jest owrzodziały guz i raczej nie może on mieć 405cm (nawet w obwodzie, a co dopiero średnicy), bo chyba coś takiego nie zmieściło by się w żołądku.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group