1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NDRP
Autor Wiadomość
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2014-07-26, 21:51  NDRP


Witam Wszystkich serdecznie! Poproszę o odcyfrowanie - T3N1M0, odległość nacieku od linii cięcia: oskrzela 20mm, tętnica płucna 15 mm, żyła płucna 15 mm - o czym te odległości stanowią?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-26, 21:54  


A możesz przepisać pełen wynik, nie tylko fragment?

I mała prośba: po kropkach, przecinkach, myślnikach itp itd. - stawiamy spację.
_________________
 
dokryma 



Dołączyła: 20 Mar 2014
Posty: 206
Skąd: Toruń
Pomogła: 82 razy

 #3  Wysłany: 2014-07-28, 09:09  


Witaj Hellenka,

Jeśli chodzi o samo "odszyfrowanie", klasyfikację masz tutaj:

http://www.forum-onkologi...-tnm-vt1121.htm

Dalsze przydatne informacje tu:

http://www.forum-onkologi...oruszac-vf1.htm

Trzeba się z nimi zapoznać, aby właściwie poruszać się po Forum.
Uzyskasz tu odpowiedzi na prawidłowo zadane pytania, znajdziesz także mnóstwo cennych informacji w wątkach pozostałych Użytkowników w dziale, który Cię interesuje.

Poświęć zatem trochę cennego czasu, by przestudiować Forum, a zapewniam, że będzie to czas należycie wykorzystany.
_________________
Mamcia NDRP V 2013 do V 2014
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2014-07-29, 14:49  


Dziękuję za podpowiedzi . Może uda mi się uzyskać od Was, kochani ,pomoc w dostaniu się do HD . Mam 60 lat, od 3 lat walczę z NDRP , jestem po operacji , po chemiach i radioterapii . Mam olbrzymie problemy z dostaniem się do lekarza - najbliższy-to 120 km do pokonania. Sama nie jestem w stanie się przemieścić - muszę kogoś opłacic... poza tym kolejki są olbrzymie. Nie stać mnie na wykonywanie badań prywatnie- nawet zbadanie poziomu kreatyniny przed KT jest problemem, bo skierowanie jest ważne tylko w danym szpitalu , więc muszę tam być przed 6 .-żeby danego dnia wziąć wynik i zdążyć wykonać badanie - nie zawsze to się udaje.Mam bóle-silne-bolą mnie kości i głowa - nie mam gdzie szukać pomocy. Od pacjentów i dzięki Waszym linkom dowiedziałąm się o HD. Niestety - nikt do mnie nie przyjedzie - ze względu na odległości ... Co mogę zrobić?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #5  Wysłany: 2014-07-29, 14:53  


Hellenko,
odezwij się do mnie na PW, proszę.
 
Lejandra 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 138
Skąd: Łódź
Pomogła: 18 razy

 #6  Wysłany: 2014-07-29, 16:35  


Hellenko, skąd jesteś? Może ktoś z forumowiczów będzie w stanie Ci pomóc :)
Pozdrawiam!
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2014-07-29, 18:04  


Lubelskie-daleko od szosy... :(
 
dokryma 



Dołączyła: 20 Mar 2014
Posty: 206
Skąd: Toruń
Pomogła: 82 razy

 #8  Wysłany: 2014-07-30, 09:12  


Hellenko,

Konkretna miejscowość, jeśli nie na Forum, to na pw napisz.
Lubelskie to dość spore województwo, trochę się orientowałam w sytuacji, ale bez wiedzy o miejscowości nic się nie zrobimy .
Działa tu nie jedno HD, pomożemy, jeśli chcesz, ale trochę więcej konkretnych informacji musisz podać.

Rozumiem, że otrzymałaś skierowanie do objęcia opieką HD?

Hellenko, to jasne, że sytuacja Cię ... zaskakuje, być może każdego dnia, przerasta w jakimś stopniu ... my tu jesteśmy od tego żeby udzielić wsparcia, pomocy.

Trzymaj się.



Przy okazji, może wkleisz, lub przepiszesz istotne wyniki badań, wypisy ze szpitala itp. ?
_________________
Mamcia NDRP V 2013 do V 2014
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #9  Wysłany: 2014-07-30, 17:57  


Hellenko,
czy byłaś po skierowanie? Zadzwoniłaś do wskazanego hospicjum?
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2014-10-16, 23:24  


Moi Drodzy, pomóżcie! Wypadają mi włosy-od ponad tygodnia-dosłownie garściami-tak, jak podczas chemii...Traumatyczne przeżycie. Co to może oznaczać?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #11  Wysłany: 2014-10-17, 02:29  


Hellenko, proszę, podaj troszke więcej szczegółów - czy jesteś obecnie leczona?; kiedy były ostatnie dawki chemii/naświetlań?; jakie leki obecnie przyjmujesz?; czy zmieniłaś dietę?; czy zauważyłaś, że włosy zmieniły kolor?; czy wypadanie włosów ma charakter lokalny (np tylko z czubka głowy)?; kiedy miałaś ostatnio robioną morfologię?; czy zauważyłaś inne objawy?

Na początek postaraj się zwrócić uwagę na to czy przyjmujesz odpowiednią ilość białka (łatwo-przyswajalnego).

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.

[ Dodano: 2014-10-17, 02:49 ]
P.S. Postaraj się zwrócić także uwagę na produkty bogate w żelazo w diecie (np owoce morza lub czerwone mięso). I jeszcze jedno pytanie: Czy zauważyłaś jakieś zaburzenia w regulacji temperatury ciała (jest Ci zimno lub gorąco cały czas)?

Przepraszam, że zadaję tyle pytań, staram się po prostu poradzić coś rozsądnego, a nie bez sensu.
Oczywiście, z pewnością pomogłaby konsultacja z lekarzem.
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2014-10-17, 16:32  


Majkelku,dziękuję-spróbuję wysłać część wyników-może mi się uda...

[ Dodano: 2014-10-17, 16:35 ]
ostatnia chemia - pooperacyjna - sierpień 2011









P1240195.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1691 raz(y) 166,14 KB

P1240193.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1565 raz(y) 316,13 KB

P1240194.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1564 raz(y) 240,46 KB

P1240196.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1587 raz(y) 298,19 KB

 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #13  Wysłany: 2014-10-17, 16:46  


Hellenko, wyniki nie wyglądają źle. W nowym CT nie ma mowy o zmianach nowotworowych. Może troszkę martwić ten płyn - co mówił lekarz onkolog/pulmonolog?

Prócz wyników potrzebny jeszcze wywiad - czy mogłabyś odpowiedzieć na moje pytania? Wiem, że tego jest troszkę dużo, ale proszę zrozum, nie ma co paplać w ciemno i sobie gdybać, tu każdy chce faktycznie poradzić coś sensownego.

Trzymaj się,
Michał.
 
Hellenka 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2014-10-17, 17:39  


Nie zmieniłam ostatnio diety -jem b.dużo warzyw;włosy zmieniły kolor ale wówczas,gdy odrosły po chemii , od tego czasu noszę je długie - i właśnie te długie- w warkoczu ,mi wypadają-naprawdę dużo-całymi garściami ( to nie eufemizm...)-jestem bardzo,bardzo zmęczona-często na granicy omdlenia-muszę się trzymać blatu lub fotela,bo nawet siedząc mam wrażenie ,że spadam.Schody stanowią dla mnie wyzwanie,chodzenie stało się niemal niewykonalne...Nie śpię-to także nie jest eufemizm-bezsenność nawet po tabletkach nasennych mi towarzyszy.Mam zaburzenia widzenia i czucia (często)-neurolog uznał,że to są skutki chemio- i radioterapii.Bolą mnie kości-zwłaszcza nóg i kręgosłupa.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #15  Wysłany: 2014-10-17, 19:05  


Hellenko, pierwsza rzecz z brzegu - powinnaś zrobić morfologię i jonogram. Symptomów jest znacznie więcej niż tylko wypadanie włosów - czy to wszystko zaczęło się w tym samym czasie?
Zwróć uwagę na odpowiednią ilość białka (mięsa) w diecie. Szczególnie czerwonego mięsa, ryb i owoców morza oraz na odpowiednią ilość płynów. Możesz na próbę przestać nosić włosy spięte w warkocz (przyczyny nie zlikwiduje, ale oszczędzi trochę więcej fryzury). Z brakiem snu i zaburzeniami widzenia i czucia sobie raczej nie poradzisz inaczej jak farmakologicznie (przy założeniu, że to efekty uboczne leczenia). Co do chronicznego zmęczenia - trzeba mieć wyniki badań krwi.
Jakie leki teraz przyjmujesz?
Powinnaś skonsultować się z lekarzem, sprawa nie jest jasna i 'domowymi sposobami' sobie raczej z tym nie poradzimy.

Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań, pisz śmiało,
Michał.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group