1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze zwierzaki
Autor Wiadomość
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #61  Wysłany: 2010-04-19, 23:16  


Ja nie mam za bardzo sie czym pochwalic bo co wezmiemy to ucieknie |hmm|

CHOMIK ,SZCZYREK NAWT FRETKA..............
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #62  Wysłany: 2010-04-20, 00:58  


gabi30 napisał/a:
Ja również się pochwalę swoimi ukochanymi zwierzaczkami:
Szczurki
(...)

Ukochane papugi:
]


No, jezeli chodzi o szczury to moja kotka mi odglowione przynosi w darze (kladzie na slomiance przed kuchennymi drzwiami).
Papugi mam za oknem w duzych ilosciach - rozowo-szare Galah
http://en.wikipedia.org/wiki/Galah
wielkie jak gesi, biale z jaskrawo-zoltym czubem cockatoos
http://en.wikipedia.org/w...rested_Cockatoo
oraz czerwono-niebieskie Rosellas
http://en.wikipedia.org/wiki/Rosella
Te ostatnie obrabiaja z owocow dekoracyjne japonskie sliwy, gesi lupia wloskie orzechy az swiszcze a dziesiatki Galahs czynia straszny halas pod wieczor, przed pojsciem spac.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #63  Wysłany: 2010-04-20, 01:02  


Chciała bym zosia usłyszeć taki hałas... :)
 
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #64  Wysłany: 2010-04-20, 09:35  


zosia bluszcz napisał/a:

wielkie jak gesi, biale z jaskrawo-zoltym czubem cockatoos


Wiele bym oddała aby zobaczyć kakadu na żywo. Papugi to moja miłość. Może byś podesłała jakiś filmik lub chociaż foty? :mrgreen:
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #65  Wysłany: 2010-04-20, 12:43  


gabi30 napisał/a:
zosia bluszcz napisał/a:

wielkie jak gesi, biale z jaskrawo-zoltym czubem cockatoos


Wiele bym oddała aby zobaczyć kakadu na żywo. Papugi to moja miłość. Może byś podesłała jakiś filmik lub chociaż foty? :mrgreen:


Tu masz filmiki rozmaite z kakadu (dlaczego kakadu? kto wymysla te polskie nazwy?) i innym ptactwem
http://www.youtube.com/wa...feature=channel

A tu glosy pospolitych u nas ptakow :

http://74.125.153.132/sea...n&ct=clnk&gl=au

Moje faworytki, tutejsze sroki (magpies) b. ladnie spiewaja.
Laughing Kookaburra uslyszana po raz pierwszy moze przyprawic o artak serca.
Sulphur-crested cockatoos okropnie sie wydzieraja. Jest ich ztrzesienie. Pasa sie jak gesi na miejskich trawnikach wyzerajac jakies pyszne pedraki. Uwielbiaja zoledzie wiec na jesieni gromadza sie wokol szkoly mojego dziecka bo ulice dookola niej sa obsadzone ogromnymi starymi debami.
Okropnie upierdliwy glos wydaje z siebie Australian Raven czyli tutejszy wielki kruk z broda.

...
pzdr
Zosia
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #66  Wysłany: 2010-04-23, 22:40  To jest


cóś co zatruło resztkę moich dni :roll:



[ Dodano: 2010-04-24, 11:31 ]
ściągnięto 12 razy...Ryzykanci mam toto 24 na dobę.Kiedyś Kama i Figa złapały każda za koniec-interweniowałem...To nie był dobry pomysł miałbym najdłuższego miamika świata.A tak naprawdę głupszej suki nie miałem.Miała zastąpić Fokę.Ja nie tylko tak głupio wyglądam ja 7lat temu okazałem się....można dopisać dowolne rzeczy :hun: Nabyłem tego rudzielca i powstrzymam się od dalszych komentarzy :fucc:


Niunioły 046.jpg
na imię mam Szelma...
Pobierz Plik ściągnięto 2511 raz(y) 181,78 KB

_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #67  Wysłany: 2010-04-25, 10:32  Południowo seczuański border colli


Tak naprawdę mix ale nie uwierzylibyście ile osób złapało się na nazwę.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #68  Wysłany: 2010-04-25, 13:57  


SZelma jest piękna. Kocham i uwielbiam jamniki!!!
 
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #69  Wysłany: 2010-04-27, 12:47  


gabi30 napisał/a:
zosia bluszcz napisał/a:

wielkie jak gesi, biale z jaskrawo-zoltym czubem cockatoos


Wiele bym oddała aby zobaczyć kakadu na żywo. Papugi to moja miłość. Może byś podesłała jakiś filmik lub chociaż foty? :mrgreen:


A ja mogę pokazać jak wygląda, jak do domowego karmnika w Australii przylatują trochę mniej pospolite od tych białych papugi king parrot (łac. Alisterus scapularis, pol. szkarłatka królewska). Mniejsze od białych, wielkości mniej więcej polskiego gołębia.



Te papugi tworzą monogamiczne pary na całe życie, i latają przeważnie parami. Samiec z lewej, samiczka z prawej. Ze wszystkich zwierząt znanych nauce, samica jest barwniejsza tylko w gatunku homo sapiens. We wszystkich innych gatunkach jest odwrotnie. :)


[ Dodano: 2010-04-27, 22:19 ]
A tu męski papug w calej okazalości:
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #70  Wysłany: 2010-04-28, 05:11  


Ze mna są trzy koty i trzy psy .
Albercik ( whippet ),
Nikuś ( charcik włoski ),
Daisy ("dalmatynka"),
Nell ( brytyjka BRI),
Katja ( japoński kot powitalny JBT ).
Oluś ( pers PER ).

Muszę nauczyć się wklejać zdjęcia. :evil:












[ Dodano: 2010-04-28, 05:13 ]
Katja i Nellcia.

[ Dodano: 2010-04-28, 05:19 ]
Aleksander ;)

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2010-05-15, 18:34 ]
Pomogłam wyświetlić zdjęcia. Pozdr, DSS.


07.2009 072.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1528 raz(y) 216,41 KB

07.2009 049.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1518 raz(y) 148,49 KB

S7300933.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1568 raz(y) 88,03 KB

Katja i Nell'07.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1559 raz(y) 105,78 KB

07.2009 080.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1546 raz(y) 146,17 KB

 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #71  Wysłany: 2010-04-28, 06:44  


Kangur piękne papugi. Mój kolega hoduje szkarłatki. Koleżanka natomiast hoduje kakadu wielkie. Drą dzioba niesamowicie. Moje żakusie przy nich to milczące istotki. Chyb asię wyprowadzę do ciepłych krajów ;) ,żeby mieć kontakt z papugami. Tylko musiałabym się zastanowić gdzie? Czy to Australii, czy do Afryki skąd pochodza żaczki :mrgreen:
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #72  Wysłany: 2010-04-28, 11:42  


gabi30 napisał/a:
Kangur piękne papugi. Mój kolega hoduje szkarłatki. Koleżanka natomiast hoduje kakadu wielkie.


Australijskie szkarłatki i kakadu hodują? A skąd je mają do tej hodowli? Bo australijskie papugi, jak cała rdzennie australijska fauna, są pod ścisłą ochroną, obejmuje je całkowity i kategoryczny zakaz wywozu z Australii, pod który podpadają także jaja i materiał genetyczny. Pozwoleń na wywóz się nie udziela - odrzucane są nawet prośby renom owanych ogrodów zoologicznych i instytucji badawczych. Istnieje czarny rynek przemytniczy na te ptaki, parka szkarłatek królewskich taka jak ta na moim zdjęciu kosztuje w USA 7-10 tysięcy dol. Ale jak tu kogoś zlapiemy na próbie wywozu ptaków lub jaj, to jest za to parę lat pudła - bez zawieszenia.

[ Dodano: 2010-04-28, 21:15 ]
gabi30 napisał/a:
Kangur piękne papugi. Mój kolega hoduje szkarłatki. Koleżanka natomiast hoduje kakadu wielkie. Drą dzioba niesamowicie. Moje żakusie przy nich to milczące istotki. Chyb asię wyprowadzę do ciepłych krajów ;) ,żeby mieć kontakt z papugami. Tylko musiałabym się zastanowić gdzie? Czy to Australii, czy do Afryki skąd pochodza żaczki :mrgreen:


To ja w takim razie na deser serwuję sfotografowane na na tym samym karmniku sulphur-crested cockatoos (łac. cacatua galerita, pol. kakadu żóltoczuba), wielkie (50-60cm) hałaśliwe papugi. Kiedy się wystraszą albo są czegoś ciekawe, stawiają ten duży żółty czub na sztorc, ale nie mam w zbiorach takiego zdjęcia, bo one się człowieka prawie wcale nie boją, dystans udzieczki wynosi kilkadziesiąt centymetrów. Drą się strasznie. Do żerowania na ziemi (owady, nasiona) poraz na spanie zbierają się w stada.


_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
sylam5 



Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: Świecie
Pomogła: 18 razy

 #73  Wysłany: 2010-04-28, 22:40  


Wszystkie pupile piękne, no może co do pająków nie jestem przekonana bo paskudnie się ich boję... :mrgreen:

Ja mam piesulka rasy chow chow ale nie potrafię wkleić zdjęcia :|
_________________
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli.

— Halina Poświatowska
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #74  Wysłany: 2010-04-29, 07:29  


Kangur w Polsce obowiązują międzynarodowe przepisy CITES o zakazie odłowu dzikich ptaków. Ale można rozmnażać papugi żyjące w niewoli. Stąd też pochodzą papugi moich znajomych.
Ja osobiście mam dwie papugi żako, koleżanka ma natomiast dwie kakadu żółtoczube ( te ze zdjęcia, które wkleiłaś :mrgreen: ). Samiczkę ma już od dawna, samca sprowadzała z Niemiec. Ceny kakadu żółtoczubej w Polsce oscylują w granicach 7000zł.
Mogę zdjęcie podkraść?
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #75  Wysłany: 2010-04-29, 12:51  


gabi30 napisał/a:
Kangur w Polsce obowiązują międzynarodowe przepisy CITES o zakazie odłowu dzikich ptaków. Ale można rozmnażać papugi żyjące w niewoli. Stąd też pochodzą papugi moich znajomych.
Ja osobiście mam dwie papugi żako, koleżanka ma natomiast dwie kakadu żółtoczube ( te ze zdjęcia, które wkleiłaś :mrgreen: ). Samiczkę ma już od dawna, samca sprowadzała z Niemiec. Ceny kakadu żółtoczubej w Polsce oscylują w granicach 7000zł.
Mogę zdjęcie podkraść?


Ależ naturalnie, korzystaj z tych wszystkich zdjęć jak zechcesz. Tych dwóch rodzajów papug mam na zdjęciach całą kupę, bo chyba ze trzy godziny siedziałem na werandzie, przy której jest karmnik, z aparatem. Tu gdzie mieszkam, na peryferiach miasta, ale niedaleko parku narodowego, na wolności systematycznie widuje się następujące papugi:

codziennie:

kakadu żółtoczuba (sulphur-crested cockatoo, Cacatua galerita) - w dużych ilościach, stada wieczorem dochodzą do 100-150 sztuk - chmura papug, a jakie darcie dzioba przez 150 ptaków jednocześnie! Bardzo pospolite.

kakadu różowa (galah, Eolophus roseicapilla) - w dużych ilościach, siadają szeregami na przwodach elektrycznych na słupie. Bardzo pospolite.

rozella królewska (crimson rosella, Platycercus elegans) - pary i single kilka razy dziennie. Pospolite.

rozella białolica (eastern rosella, Platycercus eximius) - mala papuga w całkiem odlotowych tęczowych kolorach, single widzę 1-2 razy dziennie. Mniej pospolite.


1-2 razy w tygodniu:

szkarłatka królewska (king parrot, Alisterus scapularis) - zawsze para, chyba zawsze ta sama, bo one są silnie terytorialne i monogamiczne. Mniej pospolite


1-2 razy w miesiącu:

żałobnica żółtosterna (yellow tailed black cockatoo, Calyptorhynchus funereus) - przepiękna, majestatyczna i ogromna (60-70cm) czarna papuga z żółtym pasem na ogonie i żółtymi piórami na dole skrzydeł. Dosyć rzadka. Zawsze para, one też są monogamiczne. Istnieje dużo radsza odmiana z czerwonymi akcentami upierzenia zamiast żółtych, ale w mojej okolicy ich nie ma.

kakadu krasnogłowa (gang gang cockatoo, Callocephalon fimbriatum) - moja ulubiona papuga, niespecjalnie pospolita, ale i nie rzadka. Rzadko widziana, bo wybredna co do miejsc gniazdowania. Samica cała ciemoszara, samiec ciemnoszary z wręcz fluoryzująco jaskrawo szkarłatną głową z pierzastym czubkiem. Niezmiernie elegancki ptak, bardzo miły głos.
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group