1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Możliwość czerniaka?
Autor Wiadomość
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2016-07-14, 10:59  Możliwość czerniaka?


Witam serdecznie.

Mój chłopak ma 25 lat i dwie brzydkie zmiany ( jedna na plecach a druga na ramieniu) i lekarz kazał te zmiany usunąć. W poniedziałek będzie miał zabieg usunięcia tych pieprzyków. Jeden pieprzyk jest dwubarwny ( brązowy i na środku ciemnobrązowy).

Czy zawsze z takiego pieprzyka wykluwa się czerniak?
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #2  Wysłany: 2016-07-14, 11:26  


Odpowiedź brzmi nie zawsze. Dopilnuj żeby nie wymrozili tylko usunęli i oddali próbki do badania histopatologicznego
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2016-07-14, 11:32  


Będzie usuwała chirurg onkolog i pójdzie to do badania histo.
Tak bardzo się boję o niego, że to może być czerniak :( tym bardziej, że jest obciążony genetycznie, ponieważ jego mama miała ponad 20 lat temu ziarnicę i teraz też dopadł nowotwór tyle że narządów płciowych.

Ten jego pieprzyk jest właśnie postrzępiony, ok 5-6 mm średnicy ( z tego co ja mierzyłam), posiada tak jak wyżej napisałam kolor dwubarwny. . .
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2016-07-14, 11:37  


Zajmuję się zawodowo statystyką medyczną i prawdopodobieństwo, ze to akurat jest czerniak jest bardzo małe, chociaż zawsze jest. Ziarnica złośliwa według mojej wiedzy medycznej nie ma powiązań genetycznych z czerniakiem. Najważniejsze by się pozbyć tej zmiany, kamień z serca Wam spadnie
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2016-07-14, 11:44  


tak dokładnie, pozbyć się i oby z tego nic nie wyszło.... Jeszcze tak długo na wyniki trzeba czekać - 3 tygodnie
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #6  Wysłany: 2016-07-14, 13:25  


Witaj. Zapewne czytałaś informacje o czerniaku i natknęłaś się na system ABCDE , pamiętaj jednak ,że ten system nie zawsze się sprawdza, (wielokolorowość ,poszarpane brzegi,wielkosc ) bo zdarza się tak ,że znamiona są "idealne" dla oka a w badaniu H-P okazuje się ,że to czerniak i odwrotnie brzydkie znamiona często okazują się zmianami łagodnymi. Koniecznie daj znać jaki wyszedł wynik. I życzę wam ,abyście już tu nigdy nie musieli zaglądać.
 
quleczka 


Dołączyła: 22 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: warszawa
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2016-07-14, 14:04  


ccc11 napisał/a:
Witaj. Zapewne czytałaś informacje o czerniaku........

Dokladnie :) Jestem tego zywym dowodem :)

Poszlam do lekarza bo nie podobal mi sie nieregularny dwubarwny zmieniajacy sie pieprzyk.

Lekarce na odmiane nieco bardziej nie spodobal sie sasiedni...choc byl z mojego punktu widzenia regularny i od zawsze taki sam. Z tym, ze nawet dla niej ten drugi to tez byl do usuniecia raczej na zasadzie "na wszelki wypadek" bo oba byly na kolanie w ocieranym przez spodnie miejscu.

Na COI na Ursynowie w ogole nie chcieli mi ich usuwac bo uznali, ze nie ma powodu ale w koncu fakt ocierania tez ich przekonal i uznali, ze na wszelki wypadek usuna.

I ten wygladajacy brzydko, rosnacy, niereguarny okazal sie byc lagodnym, a ten "ladny" symetryczny i niezmienny dla mnie od zawsze...czerniakiem in situ.

Tak wiec nie ma sie co martwic na zapas. Brzydki dla nas pieprzyk wcale nie musi okazac sie grozny :)

Ale zawsze oczywiscie nalezy konsultowac sie i wycinac podejrzane rzeczy i oddawac do badania.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-14, 17:59 ]
Nie ma potrzeba cytowania w całości wypowiedzi poprzedników.

 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #8  Wysłany: 2016-07-14, 15:00  


ale jednak okazało się coś być Czerniakiem :(
On też ma dwa podejrzane. Włąśnie jeden okrąglutki taki, brązowy a drugi tak jak powiedziałam dwubarwnikowy i strzępiasty.

A Ty dawno miałaś to wykryte?

[ Dodano: 2016-07-14, 16:29 ]
dorwę Go w weekend i zrobię zdjęcia tych pieprzyków.
Tak ccc11 , masz rację naczytałam się i włosy stają dęba :( Te ABCDE zgadza się i dlatego też baaardzo ale to bardzo się boje :(
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #9  Wysłany: 2016-07-14, 15:37  


Wierz mi ,żeby mieć czerniaka trzeba być szczęściarzem częściej rozpoznawalny jest rak podstawnokomórkowy i kolczystokomórkowy aniżeli czerniak. Dobrze ,że reagujecie ,ale trzymaj nerwy na wodzy zdjęcie nic nie da tylko badanie histopatologiczne może powiedzieć co to jest za zmiana, a czy byliście u dermatologa który posługuje się dermatoskopem ?
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #10  Wysłany: 2016-07-14, 15:49  


tak był, ze 3 miesiące temu może 4 i powiedziała także że trzeba usunąć, tylko czekaliśmy teraz na dobrego lekarze onkologa i również oznajmiła Dr że trzeba usunąć i w poniedziałek właśnie to będzie robiła.... Te trzy tygodnie czekania to będzie koszmar
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #11  Wysłany: 2016-07-14, 15:52  


4 miesiące temu była wizyta u dermatologa ? I dopiero niedawno zdecydowaliście się na usunięcie po wizycie u onkologa ? Troszkę nierozsądne ..
Czy przez ten czas zmiany jakos ewoluowały ?
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #12  Wysłany: 2016-07-14, 15:56  


po prostu czekaliśmy na termin kiedy Dr mogła zobaczyć te znamiona, a chodziło nam żeby to był onkolog. Dermatolog powiedziała żeby usunąć lub żeby obserwować i za pół roku wizyta.

Dodam także, że on te zmiany ma od kiedy pamięta. Jedna na ramieniu co sam widzi, to mówi że nie zmieniała się raczej, a drugiej nie jest w stanie zobaczyć.

Zmiany moim okiem się nie zmieniły ... aczkolwiek w 100% też nie chce mówić.
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #13  Wysłany: 2016-07-14, 16:06  


Rozumiem. Dobrze ,że wycięcie będzie już w poniedziałek najgorsze będzie oczekiwanie wyniku może wam się przedłużać najlepiej jakbyście na ten czas znaleźli sobie jakies zajecie, na dzień dzisiejszy nie ma co panikować bo tak naprawdę jesteście w znaku zapytania podejrzewam, że temat zostanie przesunięty do "działu tymczasowego" z racji ,że nie ma rozpoznania choroby nowotworowej. Bądźcie dobrej myśli i nie oglądajcie zmian skórnych w internecie!! Bo wierzcie mi ,że psychika potrafi zrobić wiele a internet jeszcze więcej :)
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #14  Wysłany: 2016-07-14, 20:16  


Tzn ja pracuję, on pracuje także zajęcie jest. Ja to bardziej na razie przeżywam od niego - takie wrażenie odnoszę.
Oj tak, internet, wpisy, posty ludzi, zdjęcia robią dużo, bardzo dużo... ale to silniejsze ...
 
Kat92 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 10

 #15  Wysłany: 2016-07-17, 05:26  


Witajcie ponownie

Przesyłam zdjęcie pieprzyków. Dodam że jeden z nich jest delikatnie jakby wypukły.

Pieprzyk jeden:







I pieprzyk drugi :





[ Dodano: 2016-07-17, 06:28 ]
Pieprzyk jeden:

https://zapodaj.net/3ff86a5d64d25.jpg.html

https://zapodaj.net/78e10f0ab2b29.jpg.html

https://zapodaj.net/603a6cbf81c0c.jpg.html

I pieprzyk drugi :

https://zapodaj.net/8fab9e108dc4a.jpg.html

https://zapodaj.net/174c835f8fa17.jpg.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group