1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Rafus

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20404

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-11-16, 13:42   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Możliwe, ze to objawy encefalopatii wątrobowej związane z uszkodzeniem wątroby. Mój Tata też umierał na raka jelita z przerzutami w wątrobie i pod koniec był słaby, splątany podsypiał. Zbyt dużo zrobić nie można bo wątroba już jest pokiereszowana. Można sprawdzić w badaniach krwi jak dużo jest szkodliwych metabolitów i wdrożyć odpowiednią dietę.
  Temat: Wodobrzusze
Rafus

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7855

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-24, 12:45   Temat: Wodobrzusze
Pójdźcie do swojego lekarza rodzinnego by doraźnie zapisał coś moczopędnego i zbadał zaawansowanie puchliny. Warto by było też zbadać krew czy nie nagromadziły się produkty, które mogą wywołać encefalopatię wątrobową a w następstwie splątanie mamy.
  Temat: Rakowiak-specjalista
Rafus

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17113

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-16, 14:29   Temat: Rakowiak-specjalista
Rakowiak ma niestety dosyć złośliwy przebieg. Indeks mitotyczny mówi nam jak szybko dzielą się komórki nowotworowe, czyli mówi o ptencjale rozrostu guza. Indeks mitotyczny mówi ile komórek w polu widzenia jest w fazie podziału. Rakowiaki zazwyczaj nie mają wysokich indeksów, u Twojej Mamy jest ten indeks dosyć niepokojący. W pięciu na 7 pobranych węzłów chłonnych znaleziono przerzut. W przypadku jednego usuniętego węzła chłonnego pewne wątpliwości budzi margines cięcia, który według przypuszczeń patologów nie jest wystarczający, pozostałe marginesy są zachowane prawidłowo.
Ogólnie rakowiaki rokują dosyć dobrze, nie wpadajcie proszę w panikę. Podejrzewam, że lekarze skierują na chemioterapię. Trzymam kciuki za Was bardzo mocno.
  Temat: Rak przełyku
Rafus

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 37423

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-12, 23:15   Temat: Rak przełyku
Jeśli nie minie to trzeba będzie zgłosić lekarzowi i pewno oznaczyć bilirubinę i enzymy niektóre wątrobowe.
  Temat: Rak przełyku
Rafus

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 37423

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-12, 19:44   Temat: Rak przełyku
Jasny kolor stolca może świadczyć o problemach z wydzielaniem żółci, bądź zatrzymaniem żółci. Czy mąż ma świąd skóry i żółto zabarwioną skórę bądź twardówki oczu?
  Temat: Nowotwór mostka
Rafus

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21688

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-06-24, 13:08   Temat: Nowotwór mostka
Na wszelki wypadek załatwiaj sprawę dostępu do bloczków-próbek z biopsji. Możliwe, że w CO w Warszawie będą chcieli przeprowadzić dodatkowe badania diagnostyczne guza. N Twoim miejscu załatwiłbym też dostęp do preparatów z pierwszej operacji kręgosłupa.
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
Rafus

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14605

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-22, 09:04   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
Nie zabijajcie w swoim Tacie nadziei. Ona jest bardzo przydatna do tego by mógł się cieszyć w tych dniach życiem i chwilami spędzonymi z Wami. Niestety przez tą rozpacz płacz musisz przejść sama, wyszum te emocje choć są straszne. Nie trać jednak czujności, nie okazuj słabości Tacie bo on może zacząć się sam winić za chorobę i że sprawia Wam problem. Chemia paliatywna może wydłużyć znacznie długość życia i przez ten czas nie tylko załatwcie sprawy najważniejsze, ale o również musicie więcej czasu spędzać wspólnie. Ja zauważyłem, że w przypadku moich rodziców bardzo dobre były różnego rodzaju drobne przyjemności: wspólne krótkie wycieczki, odwiedziny znajomych, wyjście do kina, wspólnie z dzieciakami oglądanie filmów. Takie chwile pomagają w odrywaniu się od koszmaru i choroby, uzmysławiają nam, że nasze życie nic nie znaczy bez życia naszych najbliższych. uff walnąłem trochę jak Violett Villas...
  Temat: nieoperacyjny rak zoladka
Rafus

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5824

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-13, 23:21   Temat: nieoperacyjny rak zoladka
Rodzeństwo mojej Mamy zaufało jednemu panu doktorowi z doktoratem z Warszawy, który namówił ich by wcierali w łokcie mojej umierającej Mamy roztwór selenu. Efefkt był taki, że Mama się tym podtruła i może by dłużej była z nami, choć była już nieprzytomna.
Jest mnóstwo hochsztaplerów, nawet posiadających prawo wykonywania zawodu lekarza, którzy drenują kieszenie pacjentów, żerując na ich rozpaczy. W mojej rodzinie "alternatywnie " z powodu zafiksowania moich ciotek i wujków był leczony mój Tato, ukochana Babcia i Mama. Wszyscy byli terminalnie chorzy. Śmiem nawet twierdzić, że w przypadku Mamy i Babci terapia im zaszkodziła i może nawet przyczyniła się do dalszych cierpień. A teraz tak na logikę gdyby istniał cudowny lek na raka, to by już dawno był w użyciu. Wiem, że chodzą teorie spiskowe, że to koncerny farmaceutyczne blokują. Nawet gdyby blokowały nie wiem jak to taki lek już był dostępny powszechnie na czarnym rynku. Nie ma takiego leku..

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-06-14, 06:39 ]
Brawo, Rafus. Post mądry, wyważony. Dziękuję :)

  Temat: TVN o nieprawidłowym leczeniu bólu - możecie pomóc
Rafus

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 41086

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2016-06-10, 09:20   Temat: TVN o nieprawidłowym leczeniu bólu - możecie pomóc
Ja bym wolał by dziennikarka nie wkładała kija w mrowisko i by nie wyszedł przekaz "Nie chodźcie do polskich szpitali, bo lekarze są psychopatami i skazują bezdusznie na ból" Myślę, że dobrze by było pokazać walkę innych lekarzy o to by z bólem walczono. Zresztą nie tylko chodzi o ból ale także wielokrotnie o uczucie pacjentów dotyczące odarcia z godności a także samotność. To jest także rodzaj cierpienia, który nie powinien być obojętny ochronie zdrowia
  Temat: Rak przełyku
Rafus

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 37423

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-19, 13:06   Temat: Rak przełyku
Dlatego we wczesnym wykrywaniu raka nie ma stosuje się standardowo oznaczania markerów. Biomarkery mają za małą swoistość - mało celnie diagnozują problem zdrowotny. W przypadku raka przełyku jedyną profilaktyką mogą być gastroskopie oraz leczenie systematyczne choroby refluksowej. Markery nowotworowe są zaś oznaczane w przypadku leczenia w celu bardzo zgrubnej oceny postępu terapii
  Temat: Dysplazja sromu
Rafus

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-22, 15:51   Temat: Dysplazja sromu
Wynik oznacza dysplazję nabłonka tj. stan przedrakowy. Stopień zaawansowania dysplazji, czyli skłonności ewoluowania tkanki do raka jest określony od średniego (VIN 2) do dużego (VIN 3). To jeszcze nie jest zatem nowotwór złośliwy! W samą porę. Zmianę trzeba będzie prawdopodobnie w całości usunąć ale bez całości narządu. Wszystko zależy od lekarzy i dalszych badań. Tutaj podaję link po angielsku byś mogła poczytać więcej o dysplazji
(untitled)

[ Dodano: 2016-04-22, 15:52 ]
http://www.forum-onkologi...p=272554#272554 http://www.cancer.org/can...er-risk-factors

[ Dodano: 2016-04-22, 16:03 ]
http://www.forum-onkologi...p=272554#272554

Bytom to najlepszy ośrodek w Polsce. Chyba jedyna poradnia chorób sromu w całym kraju.
  Temat: Clear Cell Sarcoma - proszę o radę
Rafus

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5245

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-03-10, 14:04   Temat: Clear Cell Sarcoma - proszę o radę
Z tego co wiem to w COI mają kontakty z ośrodkami zagranicznymi mięsaków. Ja myślę, że powinieneś powiedzieć szczerze swojemu prowadzącemu lekarzowi, ze chcesz ratować rękę i że jesteś gotów na ewentualną terapię zagranicą. To jest tak, że z uwagi na samą naturę mięsaków w każdym z tych ośrodków są lekarze, którzy mają inny profil specjalności. Trzeba chyba zapytać czy jest gdziekolwiek jakiś chirurg, który ocali Ci życie i rękę ? To jest moje bardzo subiektywne odczuwanie tej sprawy.
  Temat: Nowotwór w okolicy brodawki Vatera
Rafus

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13105

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-08, 10:03   Temat: Nowotwór w okolicy brodawki Vatera
Wygląda na to, że jest to rak brodawki Vatera i o średnim typie złośliwości (G2). Rak zdążył ponaciekać wiele struktrur sąsiednich włączywszy węzły chłonne. Nie jest fantastycznie mówiąc szczerze, ale nie jest totalnie źle. Możliwe, że Mama będzie musiała być ponownie operowana by poszerzyć wycięcia oraz usunąć niektóre węzły chłonne. Najważniejsze, że Mamę leczą bardzo szybko i że Mama może liczyć na Was. To na pewno polepsza rokowania.
  Temat: Clear Cell Sarcoma - proszę o radę
Rafus

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5245

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-03-04, 14:31   Temat: Clear Cell Sarcoma - proszę o radę
Ja znalazłem listę ośrodków w w USA
http://sarcomahelp.org/sarcoma-centers.html

Proponuję też rozmowę szczerą z prof. Rutkowskim. Kiedy moja Mama miała terapię swojego mięsaka w piersi to poznałem jedną z pacjentek, która miała mięsaka nogi. Ta pani twierdziła, ze profesor zna jakiegoś chirurga we Włoszech, który specjalizuje się w ratowaniu kończyn. Od razu zastrzegam, że trochę to tak mało wiarygodnie wyglądały.
Wiem, że prosto gadać. Ratuj swoje życie, choć cena jest straszna!
  Temat: Guz tkanek miękkich
Rafus

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15046

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-16, 02:03   Temat: Guz tkanek miękkich
Z racji na nietypowość tego guzka i nie naciekanie błony śluzowej ust to bym się zastanawiał nad wizytą u prof. Rutkowskiego w Warszawie, który jest specjalistą od guzów tkanek miękkich. Możesz wysłać mu wyniki mailem. Profesor na serio bierze każdy przypadek
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group