1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak, babcia, wnuczka, ciąża, depresja
Autor Wiadomość
sasinka1990j 



Dołączyła: 29 Lut 2012
Posty: 100

 #1  Wysłany: 2015-06-25, 13:57  Rak, babcia, wnuczka, ciąża, depresja


Witajcie, znowu.
Kiedyś byłam tu na forum, kiedy moja babcia zachorowała. Wtedy jedyne co pamiętam to setki pytań, wątpliwości, strach przed diagnozą i niedowierzanie. To było w 2010 roku, rak jelita grubego. Myślałam, że świat się zawalił. Potem operacja, stomia, okazało się, że nie trzeba chemii ani radioterapii bo wszystko zostało wycięte. Babcia wracała do zdrowia a my do harmonii i spokoju. Rok 2013 to było wielkie bum "Rak szyjki macicy, nieoperacyjny, do leczenia paliatywnego, bez przerzutów". Naświetlanie paliatywne i to wszystko. Naoglądałam się chyba w życiu zbyt wiele seriali i filmów bo od razu przychodziły na myśl pytania "ile czasu zostało". No i zostało, jesteśmy w 2015 roku. Przerzutów nadal brak, wszystkie tomografie od stóp do głów nie wykazują nic, teczka z wynikami już się nie domyka, od psychiatry, psychologa, po gastrologa i neurologa. Naczytałam się na forach i w internecie o umieraniu na raka. Jednak babcia nie umiera na raka a słabnie. Leczyliśmy depresje babci, jest lepiej. Wiem, jakie to wszystko chaotyczne...
Babcia mieszka z moją mamą, ostatnio mieszkała ze mną, bo to ja jestem jej ukochaną wnuczką, zawsze tak było, zawsze babcia najlepiej czuła się przy mnie. Siostra mojej mamy już przy raku jelita mówiła, żeby zostawić, żeby nie leczyć, że babcia już swoje przeżyła. Teraz tylko dzwoni, jak przyjeżdza to trzyma za rękę i głaszcze po glowie. A to my całymi miesiącami krzyczymu, zmuszamy do leków, badań i wizyt u lekarza. Ostatnio zabiła mnie wiadomość, że cioci wróżka wywróżyła śmierć babci, a ona wymyśliła że musi przyjechać się z nią pożegnać. To dla mnie za wiele.
Jestem w ciąży, w 34 tygodniu, to moja pierwsza ciąża i pierwszy ukochany, wyczekany prawnuk babci. Czeka. Ale czy doczeka? Przez ostatnie lata żyjemy tylko czasem, który został. Dla mnie to za wiele, nie radzę sobie z tym. Tak na prawde babci nie dzieje się nic, pobolewa ją brzuch czasem, ostatnio miała spadki cukru, przyjeżdżało pogotowie. A ja codziennie, na prawde codziennie wstaje w nocy 3 razy i zaglądam do niej łapiąc za rękę. Strach, który mnie ogarnia jest nie do wytrzymania. Za każdym razem boję się, że wejdę a ona będzie martwa. A przecież choruje tyle lat, ma 75 lat, nie jest w stanie agonalnym, bo przecież jest chodząca, sprawna, potrafi pomyć podłogi i pomaga w domu, ale boję się o nią każdego dnia coraz mocniej. Wściekam się że jestem taka bezsilna. Ciągle czekam na coś co się przecież musi wydarzyć. Długo ten post, ale mam tyle myśli w głowie, że nie jestem w stanie ich zebrać. Wybaczcie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-06-25, 18:55  


Myśl o ciąży. Codziennie wieczorem powtarzaj sobie że jeżeli będzie niespodziewany zgon to czy odkryjesz go w nocy czy rano nie ma to znaczenia, a przy raku to taki szybki zgon to błogosławieństwo. Babcię zaopatrz w dzwonek (jak człowiek jest słaby to wydaje mu się że krzyczy a go nie słychać) i niech Ci obieca że będzie dzwonić jak tylko się źle poczuje. U starszych osób proces jest wolniejszy i jest spora nadzieja że doczeka swojego pra...

Ale cioci to Ci nie gratuluję. Może Twoja mama mogłaby zwrócić jej uwagę że ma przy Tobie na ten temat nic nie mówić. Za moich czasów była zasada że ciężarnej się nie odmawia bo to przynosi nieszczęście i nie wolno jej denerwować.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group