1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja mama umiera
Autor Wiadomość
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #16  Wysłany: 2012-05-12, 16:33  


Avaler, bardzo się cieszę, że lekarz zdecydował się podjąć jakieś działania.
Nadzieja jest bardzo ważna i rzeczywiście pozwala funkcjonować. Gdyby nie nadzieja, cała moja rodzina już dawno by się załamała. Tata od pierwszej diagnozy przerzutu do mózgu żyje już półtora roku! Jestem głęboko przekonana, że nie tylko szybko podjęte leczenie, ale też wielka wola walki i nadzieja właśnie, sprawiły, że mój Tato do tej pory nie tylko żyje, ale też mówi, chodzi i - gdyby nie ból kręgosłupa w ostatnich tygodniach - naprawdę w miarę normalnie funkcjonuje.
Trzymajcie się tych pozytywnych wieści i niech pojawiają się właśnie takie jak najdłużej :cmok:
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #17  Wysłany: 2012-05-13, 18:45  


Avaler, jak tam mama ?
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
Avaler 


Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2012-05-14, 19:30  


Mama jak na razie dobrze...gdy budzi się rano czuje się zupełnie zdrowa, do tego bardzo zdrowo wygląda...
Do końca tygodnia ma się odezwać Akademia Medyczna i poinformować o terminie radioterapii. Boję się strasznie tego naświetlania. Mama co prawda nie jest słaba, ale gdy przeczytałam objawy, to nie mogę przestać myśleć o tym, że moja mama będzie znowu cierpieć :(
 
Joanna2012 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 10
Pomogła: 5 razy

 #19  Wysłany: 2012-05-15, 16:39  


Mój Tata miał paliatywne naświetlania, co prawda ramienia, nie głowy, ale napiszę Ci o naszych doświadczeniach. Naświetlań było niedużo, za pierwszym razem jedno lub dwa, naprawdę mało inwazyjnie. Poza zaczerwienieniem skóry i faktycznie dużymi kłopotami z apetytem, Tata nie miał żadnych skutków ubocznych, a natychmiast poprawił się stan jego ręki. Owszem, przez jakieś 3 tygodnie był śpiący i dużo odpoczywał, ale naświetlania od razu dały rezultat i lekarze kontrolowali guz i nie naświetlali, dopóki znów się nie aktywował. Myślę, że zawsze warto mieć nadzieję, że leczenie pomoże, może nie będzie się wiązało z większym cierpieniem niż to, które Mama i tak przeżywa. Będę trzymać kciuki za Ciebie i Twoją Mamę.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #20  Wysłany: 2012-05-15, 19:50  


Avaler
Moja córcia miała naświetlaną głowę.Na pewno nie było to przyjemne przeżycie.
Samopoczucie bezpośrednio po naświetlaniu złe.Z czasem uległo poprawie.
Była to też radioterapia paliatywna.Przedłużyła życie.
Avaler napisał/a:
budzi się rano czuje się zupełnie zdrowa, do tego bardzo zdrowo wygląda...

Jak dobrze czyta się taki wpis. :) będzie mamie łatwiej przejść przez etap
radioterapii.
Pozdrawiam
_________________
aga
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #21  Wysłany: 2012-05-15, 20:52  


Avaler mój Tato od dwóch dni ma radio kręgosłupa w związku z przerzutem. Zostały jeszcze 3 dni naświetlań, a Tata już dziś mi napisał, że zauważalnie mniej go boli :) Pani od radioterapii powiedziała mu, że to jak najbardziej możliwe :)
Skutków ubocznych jak na razie nie ma o ile mi wiadomo.

A jak się Mama dziś czuje?
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #22  Wysłany: 2012-05-15, 21:13  


Avaler, u Nas po naświetlaniach główki, nie było aż tak bardzo znacznych ubocznych objawów. Z widocznych to włoski wypadły i ogólne osłabienie.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Avaler 


Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2012-05-16, 00:18  


Dziękuję za dobre słowa. Mam nadzieję, ze mama dobrze przejdzie przez naświetlania i nie będą ja meczyly ostre objawy. Mamę nie boli już głowa, ale bardzo ciężko oddycha ze względu na 3 guzy na płucach. Poza tym czuje sie całkiem nieźle. Mam takie pytanie...czy to prawda, ze "rakowcy" jedzą więcej słodyczy? Moja mama nigdy nie przepadala za słodyczami, a teraz je ich mnóstwo.

Agamaz - możesz mi powiedzieć o ile przedluzylo życie...to dla mnie bardzo ważne
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #24  Wysłany: 2012-05-16, 06:59  


Avaler napisał/a:
.czy to prawda, ze "rakowcy" jedzą więcej słodyczy?

Na swoim przykładzie powiem ,że tak.Nigdy nie byłam ani ja ani córcia fanką słodyczy puki nie zachorowałyśmy. Zawsze muszę mieć pod ręką coś słodkiego.
Avaler napisał/a:
mama nigdy nie przepadała za słodyczami, a teraz je ich mnóstwo.
coś w tym chyba jest......
Avaler,bardzo przykro mi to pisać leczenie paliatywne(naświetlania,chemia ) przedłużyły życie o rok. :cry:
Trzymaj się dzielnie,pamiętaj że to co napisałam nie jest regułą,Twoja mama może wyzdrowieć nadzieję trzeba mieć do końca.
Pozdrawiam.
_________________
aga
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #25  Wysłany: 2012-05-16, 08:29  


Avaler, te słodycze to chyba nie reguła, nie zauważyłam, żeby mój Tata jadł więcej niż kiedyś (choć ogólnie słodycze zawsze lubił i lubi).
Tak mi się przypomniało, że po radioterapii głowy Tacie też wyszły włosy w miejscu naświetlania. Po kilku miesiącach zaczęły odrastać, ale bardzo byle jakie, taki puszek, więc Tata zaczął regularnie golić głowę na łyso, bo nie za dobrze te włosy wyglądają.
 
Avaler 


Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2012-05-16, 20:18  


Cytat:
Avaler,bardzo przykro mi to pisać leczenie paliatywne(naświetlania,chemia ) przedłużyły życie o rok


Dla mnie rok to bardzo dużo...to o 9 miesiecy dłużej niż spekulują.

Kretka83 - my z mamą liczym się z tym, że włosy mogą wypaść zupełnie. To jest dla nas najmniejszy problem, ale dziekuje za informacje...myslalam, ze po radioterapii również wypadną mamie wszystkie, a okazuje się, że może nie bedzie tak zle.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #27  Wysłany: 2012-05-16, 22:58  


Avaler
Dlatego nie patrz na statystyki i spekulacje .Żyj dniem dzisiejszym ,wykorzystuj jak najlepiej wszystkie dni i chwile razem spędzone.
Wspieraj mamę w Jej trudnym powrocie do zdrowia.
Pozdrawiam.
_________________
aga
 
Joanna2012 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 10
Pomogła: 5 razy

 #28  Wysłany: 2012-05-17, 13:26  


Avaler,

agamaz ma rację, staraj się po prostu żyć, nikt nie może powiedzieć, jaki będzie efekt naświetlań. Nie znam statystyk dla naświetlań głowy, mój Tata po naświetlaniach (powtarzanych) ramienia żył 3 lata.
Joanna
 
Avaler 


Dołączyła: 11 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2012-05-17, 17:45  


Wiem, wiem. Ja cały czas jestem dobrej myśli...gorzej z moja mamą, ona wolałaby wiedzieć ile czasu jej zostało. Cały czas się mnie dopytuje czy czegoś nowego się dowiedziałam. Mama ostatnio czuje się świetnie, więc mam nadzieje ze naswietlania poskutkuja :)
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-17, 17:50  


Avaler napisał/a:
... mam nadzieje ze naswietlania poskutkuja :)


I tego się trzymaj :-)
Ma być dobrze!!;-)
Pozdrawiam
_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group