1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięśniaki macicy i inne dolegliwości
Autor Wiadomość
izabela pawłowska 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: łódź

 #1  Wysłany: 2012-10-06, 16:19  Mięśniaki macicy i inne dolegliwości


Mam 43 lata.
Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie dużego mięśniaka macicy (miałam krwotoczne miesiączki).
Dwóch lekarzy, u których byłam proponowało leczenie operacyjne, na które się nie zgodziłam z uwagi na trudną sytuacje osobistą, uniemożliwiajacą położenie się na wiele dni do szpitala.

Histereskopia i cytologia wypadły pomyślnie.
Obfite miesiączki udało się zmniejszyć biorąc ibuprofen, tak, że obecnie sa one średnio obfite, tylko dość trudno je "wyhamować", co wygląda tak, że mam krwawienie 6 dni i jeszcze 6 delikatne plamienie.

Pojawił się natomiast dodatkowy problem, który mnie niepokoi.
Gdy regularnie chodze do toalety to oddaję mocz bez problemu natomiast czasem jest taka sytuacja, że przez kilka godzin nie mogę skorzystać z wc i pęcherz jest bardzo przepełniony to mam ogromny problem z rozpoczęciem mikcji tzn. muszę przeć, aby strumięń poleciał (czasem bardzo mocno).
Z układem moczowym nie mam problemów, nic mnie nie piecze ani nie boli.
Czy mięśniak, który ma ok. 10 cm i jest na przedniej ścianie macicy, może wywołać takie objawy?

Dodatkowo zaniepokoiło mnie to, że ostatnio, gdy zdarzyło mi się mocno przeć przy oddawaniu moczu,
to z dróg rodnych poleciało trochę krwi.
Dodam, że było to w połowie cyklu tzn. 13-14 dnia cyklu.

Bardzo się niepokoję, dlatego przed wizytą u lekarza proszę o komentarz.
Dziękuje.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-06, 21:11  Re: Mięśniaki macicy i inne dolegliwości


izabela pawłowska napisał/a:
Histereskopia i cytologia wypadły pomyślnie

Czy masz opis histereskopii ? Co dokładnie było napisane ? Kiedy były te badania. Aczkolwiek teraz się będą liczyć badania bieżące a te pozostaną do porównania ewentualnych zmian..

Cytat:
Obfite miesiączki udało się zmniejszyć biorąc ibuprofen

Ibuprofen jest podany przy bolesnym miesiączkowaniu, a aby zmniejszyć krwawienie miesiączkowe zwykle stosuje się leczenie hormonalne.

Cytat:
obecnie sa one średnio obfite, tylko dość trudno je "wyhamować", co wygląda tak, że mam krwawienie 6 dni i jeszcze 6 delikatne plamienie.

Zbyt długie i / lub obfite miesiączki mogą doprowadzić do niedokrwistości. Pojęcie średnie jest niemiarodajne. Lekarzowi trzeba powiedzieć ile zużywasz podpasek w ciągu doby... :)

Cytat:
czasem jest taka sytuacja, że przez kilka godzin nie mogę skorzystać z wc i pęcherz jest bardzo przepełniony to mam ogromny problem z rozpoczęciem mikcji tzn. muszę przeć, aby strumięń poleciał (czasem bardzo mocno).

Nie powinno się wstrzymywać potrzeby oddania moczu. Spowodować to może również przetrzymanie i namnażanie bakterii. Grozi więc taka sytuacja stanem zapalnym dróg moczowych a w przyszłości uszkodzeniem mięśni pęcherza moczowego i innych części u.m.

Cytat:
Dodatkowo zaniepokoiło mnie to, że ostatnio, gdy zdarzyło mi się mocno przeć przy oddawaniu moczu, to z dróg rodnych poleciało trochę krwi. Dodam,że było to w połowie cyklu tzn. 13-14 dnia cyklu. Bardzo się niepokoję, dlatego przed wizytą u lekarza proszę o komentarz.

Międzymiesiączkowe krwawienia oraz plamienia z dróg rodnych jest objawem i mięśniaka i innych schorzeń ginekologicznych.
Nie zwlekaj z wiytą u ginekologa...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #3  Wysłany: 2012-10-06, 21:59  


Ja jestem po operacji miesniaków.Operacja byla wykonana w 2005 roku.Wowczas to w szpitalu lezalam 5 dni,obecnie to chyba juz tylko 3 dni.Po operacji to najwazniejszym p/wskazaniem jest dzwiganie.Do zdrowia dochodzi sie bardzo szybko.Dostałam plasterki z hormonami na pupe.Zaś błysk w oku małżonka na wiadomość iż możemy przeżyć drugi miesiąc miodowy był bezcenny.
Zdecydowanie polecam szybką powtórną diagnostykę i radykalną operację ginekologiczną.Ja nigdy nie żałowałam podjętej ongiś decyzji.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-06, 22:04  


izabela pawłowska napisał/a:
Histereskopia i cytologia wypadły pomyślnie.

Tylko badanie histopatologiczne guza po leczeniu operacyjnym (histerektomii) jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy jest to mięśniak czy mięsak gładkokomórkowy macicy (leiomyosarcoma).

Przy wymiarze mięśniaka ok. 10 cm zwłoka w leczeniu operacyjnym jest niebezpieczna. Jeśli jest to mięsak może dojść do rozsiewu. Wtedy pozostanie jedynie leczenie paliatywne.

Ponadto duże mięśniaki mogą ulec przemianie w mięsaka, czyli - dziś mięśniak jutro może stać się mięsakiem.
Leczenie operacyjne tak dużej zmiany jest konieczne. Tym bardziej, że towarzyszą jej już objawy kliniczne (okresowe krwawienie z jamy macicy, ucisk na pęcherz).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group