1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
miesak przestrzeni zaotrzewnowej
Autor Wiadomość
gosia1978 


Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-12-11, 10:08  miesak przestrzeni zaotrzewnowej


Witam,

moja 73 letnia mama w marcu tego roku przeszła operację usunięcia miesaka przestrzeni zaotrzewnowej ( NEOPLASMA MALIGNUM NONEPITHELIALE PROPABILITER "MALIGNAT FIBROUS HISTOCYTOMA" pT-1b) guz był umieszczony na lewej nerce, po usunięciu okazało się, że nerka była zdrowa, podobnie próbki pobrane z nacieków. Nie wprowadzono zadnego dodatkowego leczenia ( była pod opieką dr. Rutkowskiego). W międzyczasie przeszła mastektomię i chemioterapię na raka piersi. Natomiast mięsak odrasta. Od marca osiągnął mniej wiecej pierwotne rozmiary ok 8 cm. Dr Rutkowski stwierdził, że nie podejmie się operacji- po konsultacji z radiologami, ponieważ cytuję " z doświadczenia wie, że tego rodzaju mięsaki odrastają" zaproponował chemioterapię według schematu AI (badz A1 - nie mam pewności) Ponieważ mama jest tuż po chemii na raka piersi, jest wyczerpana, słaba bardzo boi się kolejnej chemii. Pojawia się pytanie, gdzie jeszcze w Polsce jest podobny do tego w Warszawie ośrodek referencyjny leczenia mięsaków, czy jest jakaś szansa, że ktoś mógły się podjąć takiej operacji. Czy ten rodzaj chemii jest bardzo silny? Czy nie przyniesie jej to więcej szkody niż pożytku ( boi się, że nie przeżyje kolejnej chemii :() Bardzo bardzo Was proszę radę, jakąś podpowiedź, błagam !!!

Gosia
_________________
gosia
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #2  Wysłany: 2012-12-11, 11:11  


Gosiu, w kwestii znalezienia chirurga nie potrafię Ci pomóc, Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości w warszawskim CO jest jedynym znanym mi ośrodkiem referencyjnym takich terapii. Prof Rutkowski to b. dobry lekarz, osobiście mam do jego opinii duże zaufanie. Rozumiem też Ciebie jako córkę - pewnie na Twoim miejscu też szukałabym konsultacji innego chirurga onkologa.
Jeśli chodzi o proponowany schemat chemioterapii to może chodzi o schamat AT?
Jeśli tak to w jego skład wchodzą następujące leki:

adriamycyna (doksorubicyna)
taxol

Jest to dość silna chemioterapia, ale każdy inaczej przechodzi leczenie i nie można od razu nastawiać się, że mama zniesie je źle.

Schematu AI i A1 nie znam.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
gosia1978 


Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2012-12-11, 11:38  


Dziekuję bardzo za odpowiedź, co do tej chemii wyczytałam na forum o schemacie MAI - może o to chodzi:( chociaż mam przed oczami zalecenia prof Rutkowskiego - program AI

Gosia
_________________
gosia
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #4  Wysłany: 2012-12-11, 11:49  


Gosiu,

może chodzi o adriamycynę (doksorubicynę)+ifosfamid?
Znalazłam informację, że schamat taki stosowany jest w mięsakch.
 
gosia1978 


Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2012-12-12, 12:48  


Mam prośbę, jeśli ktoś z Was przechodził chemię według schematu AI na mięsaka, konkretnie MALIGNAT FIBROUS HISTIOCYTOMA, będę ogromnie wdzięczna za podzielenie się wrażeniami.

Gosia
_________________
gosia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group