1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
gosia1978

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4324

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-12, 12:48   Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
Mam prośbę, jeśli ktoś z Was przechodził chemię według schematu AI na mięsaka, konkretnie MALIGNAT FIBROUS HISTIOCYTOMA, będę ogromnie wdzięczna za podzielenie się wrażeniami.

Gosia
  Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
gosia1978

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4324

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-11, 11:38   Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
Dziekuję bardzo za odpowiedź, co do tej chemii wyczytałam na forum o schemacie MAI - może o to chodzi:( chociaż mam przed oczami zalecenia prof Rutkowskiego - program AI

Gosia
  Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
gosia1978

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4324

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-11, 10:08   Temat: miesak przestrzeni zaotrzewnowej
Witam,

moja 73 letnia mama w marcu tego roku przeszła operację usunięcia miesaka przestrzeni zaotrzewnowej ( NEOPLASMA MALIGNUM NONEPITHELIALE PROPABILITER "MALIGNAT FIBROUS HISTOCYTOMA" pT-1b) guz był umieszczony na lewej nerce, po usunięciu okazało się, że nerka była zdrowa, podobnie próbki pobrane z nacieków. Nie wprowadzono zadnego dodatkowego leczenia ( była pod opieką dr. Rutkowskiego). W międzyczasie przeszła mastektomię i chemioterapię na raka piersi. Natomiast mięsak odrasta. Od marca osiągnął mniej wiecej pierwotne rozmiary ok 8 cm. Dr Rutkowski stwierdził, że nie podejmie się operacji- po konsultacji z radiologami, ponieważ cytuję " z doświadczenia wie, że tego rodzaju mięsaki odrastają" zaproponował chemioterapię według schematu AI (badz A1 - nie mam pewności) Ponieważ mama jest tuż po chemii na raka piersi, jest wyczerpana, słaba bardzo boi się kolejnej chemii. Pojawia się pytanie, gdzie jeszcze w Polsce jest podobny do tego w Warszawie ośrodek referencyjny leczenia mięsaków, czy jest jakaś szansa, że ktoś mógły się podjąć takiej operacji. Czy ten rodzaj chemii jest bardzo silny? Czy nie przyniesie jej to więcej szkody niż pożytku ( boi się, że nie przeżyje kolejnej chemii :() Bardzo bardzo Was proszę radę, jakąś podpowiedź, błagam !!!

Gosia
  Temat: Rak piersi przewodowy naciekający
gosia1978

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-16, 10:09   Temat: Rak piersi przewodowy naciekający
Dziękuję pięknie za pomoc,

lecznie systemowe zostało już włączone, mama jest po pierwszej chemi. Znosi ją w miarę dobrze. Zalecono 4 cykle co 3 tygodnie. Zastanawiam się natomiast nad lekiem "herceptyna".
Czytałam, że przy Her2 +3 podaje się ten lek. Czy to standardowy schemat leczenia w takich sytuacjach? Czy ten lek daje jakieś dotkliwe skutki uboczne?

Jeszcze raz bardzo dziękuje.
pozdrawiam
gosia

[ Dodano: 2012-08-16, 10:21 ]
Jeszcze jedno, co oznaczają te parametry i czy mają istotne znaczenia dla rokowań?:

E cadherin - odczyn silnie dodatni
Ki67 - dodatni odczyn jądrowy w 10% komórek

pozdarwiam
gosia
  Temat: Rak piersi przewodowy naciekający
gosia1978

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-14, 21:20   Temat: Rak piersi przewodowy naciekający
Witam,

bardzo proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego i ewentualne rokowanie,
chodzi o raka piersi, kobieta 73 lata, amputowana lewa pierś.

wynik badań immunohistochemicznych:

Her2 "+3"
Estrogen 0
Progesteron 0
E cadherin - odczyn silnie dodatni
Ki67 - dodatni odczyn jądrowy w 10% komórek

guz średnicy 1,4cm

Rozpoznanie:
- brodawka bez zmian
- wycinek z kriostatu - infiltratio carcinomatosa
- guz -carcinoma ductale infiltrans G2, pT1c
- miaższ sutka -ognisko raka w świetle przewodu
- węzły - lymphonodulitis 20x
- węzły - lymphonodulitis 8x

Lekarz powiedział, że nie było przerzutów do węzłów, natomiast był jakiś stan zapalny węzów jeśli dobrze rozumiem, czy należy sie tym martwic?

z góry bardzo dziękuję
pozdrawim
gosia

_________________
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group