1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miesak biodra
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #151  Wysłany: 2010-04-23, 11:17  


Jeżeli nic się nie polepszy, faktycznie wezwijcie lekarza, lub gdyby ból był nie do wytrzymania i dołączyły się tamte objawy, niech jedzie na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy).

Jeżeli to trzustka, może to być albo zapalenie trzustki albo przerzuty. Obydwa stany są bardzo poważne delikatnie mówiąc. Narazie poczekajmy, aż sprawa się rozstrzygnie i będziemy wiedzieć na pewno co się dzieje.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #152  Wysłany: 2010-04-23, 11:31  


juz powiedzialam mamie ze jak bedzie bolalo to pogotowie,a jeszcze jak miala mama robione w tedy usg brzucha to jej wykazalo ze ma 1,5 cm kamien to moze to tez to,a jak to zapalenie trzustki to co w tedy sa jakies lekarstwa czy cos trzeba operowac?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #153  Wysłany: 2010-04-23, 19:25  


Może być kamień też.
Zapalenie trzustki to skomplikowana i bardzo poważna sprawa . Schemat postępowania zależy od rodzaju zapalenia, stanu pacjenta, generalnie leczy się zachowawczo, ale czasem potrzeba jest operacja.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #154  Wysłany: 2010-04-26, 19:39  


agawciu, co u Was? Jak Mama?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #155  Wysłany: 2010-04-26, 20:23  


hmmm cukier juz dzisiaj rano naczczo bylo 118,jezeli chodzi o te bole po srodku i w plecach to juz sie nie pytalam mamy od 2 dni bo powiem Wam szczerze ze ta moja nadopiekunczosc mame zdenerwowala chyba i jak ja powiedzialam do mamy ze to moze trzustka i trzeba koniecznie zbadac zeby pogotowie wezwac to mama mi odpowiedziala ze ja ja bym tylko pod noz dala i ze ja strasze i "tutaj tak nie ma jak u Ciebie " i powiem Wam ze tak mi sie przykro zrobilo ze sie nic juz nie odzywam,pewnie mama tak nie chciala powiedziec ale mi tak sie zrobilo smutno.Wloski zaczely wychodzic 2 dni temu i w czoraj juz tak duzo zaczelo wychodzic i moj brat sciol na 3mm mamie wlosy bo juz chciala,bala sie popatrzec w lusterko ale juz dzisiaj popatrzyla i mowila ze nie jest tak zle,chodzi w husteczce w domu a poza ma peruczke ktora ostatnio kupilismy.W srode do szpitala idzie znowu a ja w poniedzialek jade do Polski na tydzien zeby byc przy mamie po tej chemii poki teraz moge byc.Pozdrawiam i sciskam mooocno
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #156  Wysłany: 2010-04-26, 20:51  


agawciu, Mama na pewno nie chciała Cię urazić, podejrzewam, że sama się przestraszyła i na pewno ma już dość lekarzy i wszystkich badań.
Inną sprawą jest, że łatwo nam się tu mówi, "idź zrób takie badanie, czy idź do takiego lekarza" a życie swoje. Sama wiem, że nie jest tak prosto czasami załatwić zwykłe USG, nie mówiąc już o tomografie czy ekspresowej wizycie u lekarza, gdy coś się dzieje.
Ale chciałaś dobrze, bo martwisz się o Mamę i ona na pewno to docenia.



<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #157  Wysłany: 2010-04-27, 21:15  


Nio pewnie jest tak jak mowisz Zuzka,wiesz ja sie tak boje jechac do mamy,mam taki strach zeby to wszystko zobaczyc,to cierpienie mamy strasznie strasznie sie boje ze sie rozkleje.Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2010-04-28, 21:15 ]
Witam wszystkich,przyszlam sie pozalic :(:(:(
Z mama nie jest najlepiej,jest strasznie ale to strasznie slaba,najprawdopodobniej w tedy co zemdlala przeszla zawal,ma teraz strasznie slabe serce,dla tego chemia odpada narazie,teraz kroplowki na wzmocnienie dostaje i pobrali krew i mocz i zobaczymy co bedzie jutro,do tego wszytskiego caly przelyk i gardlo zaatakowala grzybica :( i tyle wiesci
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #158  Wysłany: 2010-05-01, 16:05  


nio i u mnie nic dobrego :-( niestety mama co raz slabsza tylko na kroplowkach jedzie,nic nie jada,ciagle chca mame wzmocnic ale jakos nie idzie,od srody nie bylo kardiologa szooook,tylko raz miala to ekg i tyle,mialo byc jeszcze usg serca ale kardiolog nie moze dotrzec.Do tego najprawdopodobniej z watroba cos sie robi nie wiem jeszcze co,dzisiaj byly wymioty zolcia,nie wiem co o tym wszytskim myslec :uuu:
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #159  Wysłany: 2010-05-02, 18:34  


bardzo mi przykro agawciu, spróbuj porozmawiać z lekarzem co planują i co się w ogóle dzieje.

Przytulam Cię mocno.

<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #160  Wysłany: 2010-05-11, 23:00  


agawciu co u Was?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #161  Wysłany: 2010-05-15, 18:59  


Skarby jutro postaram sie napisac wszytsko bo wrocilam z Polski i od razu mam remont,powiem tylko ze mama cuuuuuudem uratowana
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #162  Wysłany: 2010-05-17, 19:29  


a wiec,pisalam w czesniej ze bede jechac do Polski nio i pojechalm 2 dni w czesniej niz planowalam a mianowicie dla tego ze mama pszla na ta druga chemie ( to byla sroda) i ledwno do szpitala dojechala taksowka a z taksowki juz ja na wozku wywozili taka opadal z sil byla i od razu badania porobili,okazalo sie ze cos z sercem jest i tak w czwartek bylo jeszcze gorzej w piatek ponoc byl krytyczny dzien,mama byöla ponoc od pasa w dol jak balon,mi nic nie powiedziala przez telefon i ja nawet nie wiedzialam ale w sobote zaczelam juz cos przez telefon przeczuwac ze cos nie tak jest i moj chlop zadzwonil pod wieczor do szpitala i tam jakas lekarka popatrzyla na wyniki i powiedziala ze mamy stan jest krytyczny i ze jeszcze 2 lub 3 dni pozyje,ze juz caly organizm zaatakowal rak,ze watroba i trzustka tez sa zaatakowane,ja dostalam paniki od razu i nie umialam sie opanowac,od razu sie spakowalismy i w niedziele rano wyruszylismy,na to wszytsko ja musialm auto prowadzic do Polski w takim stresie,pozniej jak sie przesiadlam na granicy na miejsce pasazera to clae 2 godziny do szpitala wylam jak szalona.Musze jeszcze dodac ze mama juz od piatku lezala pod tlenem i w sobote na wieczor jeszcze cewnik miala zalozony,w czasie gdy my jechalismy do Polski w niedziele ponoc mama dostala takiego bolu i wzdecia brzucha,myslal ze jej rozsadzi i mowila ze nigdy takiego bolu nie miala,ponoc krzyczala na caly szpital,juz chirurg mial ja brac na operacje ale jakas lekarka zaproponowala zeby wyciagnac cewnik i bol ustal.Jak my przyjechalismy do mamy i jak ja zobaczylam to tak sie rozbeczlam ze az mnie mama uspakajala.Lezala taka biedna z pampersem,ruszac sie nie mogla do tego tlen podlaczony,spuchnieta na buzi i nogi spuchniete,nic sie od lekarzy nie dowiedzielismy bo wyobrazcie sobie ze lekarze sobie zrobili dlugi weekend(to byl ten majowy)i do wtorku na onkologi nie bylo onkologa,tylko taki lekarz ogolny na caly szpital ktory przyszedl zmierzyl puls i to wszytsko.W poniedzialek caly dzien przy lozku mamy spedzilam i ryczalam po katach byla taka slaba w pampersach lezala(powiedzcie mi czlowiek swiadomy wszytskiego w pampersach lezy to dopiero musi na psychike isc takim ludziom),zauwazylam ze mama taka oglupiala byla normalnie jezyk jej sie platal,powtarzala sie.We wtorek rano zadzwonilam do mamy i juz mi ulzylo bo slyszalam ze jest inna przez telefon,ze jezyk jej sie nie placze i nie ciagnie wyryzow,pojechalismy do szpitala i w tym czasie mama byla na usg serca i ekg,wiec my poszlismy do lekarki.Normalnie mowie wam jakbym wziela ta lekarke normalnie za wlosy wytargala taka niemila paniusia ze hej,jak ja sie grzecznie zapytalam co to i czemu tak to ona mowi ze na wyniki czekaja a ja na to czy chemia zaszkodzila ze moze za mocna byla to ta frania powiedziala pozniej m ojej mamie ze ja chce szpitalk oskarzyc ze podali mamie chemie za mocna,nio mowie wam cyrki.Dodam jeszcze ze od piatku do wtorku rano nikt mamie nie zrobil usg serca,nic.Nio i okazalo sie ze lekarka idac na urlop tam wypislal pielegniarkom ze maja podawac leki na serce i jakies tam jeszcze a one mamie jeszcze wlasnie dawaly jeszcze cos tam w kroplowkach co ja oglupialo ik spowalnialo ruchy(cos takiego jak glupi jasiu),nie wiem co to bylo ale we wtorek lekarka to odstawila i mama byla normalna osoba,zaczela zdrowo myslec.Lekarka przyznala ze siostry popelnily blad.Nio i w srode wypisali mame do domu,na razie lezy caly czas i zazywa leki,opuchlizna zeszla ale szybko sie meczy i oddech taki ciezki czasami,wstyje tylko do jedzenia i do siusiania.Okazalo sie ze mama miala sercowy zator plucny(nie wiem czy dobrze napisalam).Komora lewa jest bardzo slaba i malutka przez to prawa sie powiekszyla i uciska na nia.Przezutow nie ma na razie nigdzie tylko te pluco lewe,nie ma nic na watrobie ani na trzustce.Bol w mostku przeszywajacy na plecy spowodowany kamieniem w woreczku zolciowym.
Pamietacie jak pisalam ze mamie nogi puchna,nikt jej w tedy ekg nie zrobil,dobrze ze chociaz zastrzyki w brtuch lekarka rodzinna przepisala,pamietacie jak mama zemdlala,pozniej przez tydzien po zemdleniu lezala w domu i slabla na silach(mamy blad ze pogotowia nie wezwala i przez to takie komplikacje),lekarka powiedziala ze na 100 ludzi 99 umiera na to co mama przeszla i ze mamy bogu dziekowac,a mama dziekuje nam bo mowie ze to my jej zycie uratowalismy przyjezdzajac.Jak pomysle o tym ,jak sobie to przypomne,nawet teraz to piszac to mam dreszcze na ciele co przeszlismy.I to tyle kochane ja normalnie rozkladam rece na ta cala sluzbe zdrowia,to sa smiechy na sali co sie wyprawia juz mi slow brakuje.Powiedzcie co teraz z mama bedzie dalej.Chemi drugiej nie dostanie(to mnie najbardziej martwi)bo za slaba ze serce musi dojsc do normy,ile to potrwa powiedzcie?jak to teraz ma wszytsko wygladac?Pozdrawiam Was serdecznie i sciskam mooocno
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #163  Wysłany: 2010-06-22, 20:26  


agawciu, co u Was, nic się nie odzywasz....
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #164  Wysłany: 2010-06-24, 21:54  


bo sie tyle rozpisala i nikt nic w czesniej nie napisal i tak jakos smutno mi sie zrobilo,nie wiedzialam co wiecej pisac,na razie mama jest juz po usg serca i wyniki sa prima,jutro jest wizyta u onkologa zobaczymy co powie,paprze sie mamie taki strupek pooperacyjny jeszcze nie zagojony a od paru dni wycieka krew i ropa,do tego jak mama chodzi to nogi puchna,nio czekam na jutrzejsza wizyte i powiem co i jak,mysle po cichu ze moze da mame na druga chemie a ona tak sike tego boi ze nawet nie dopuszcza tej mysli(tak mysle) ale boi sie bardzo zeby znowu z sercem nie bylo problemow,pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #165  Wysłany: 2010-06-24, 22:09  


agawciu, nikt nie odpisał, ale wszyscy czytali <uscisk>

Co z tą ranka?Po jakimś zabiegu w ostatnim czasie?Czy Mama dostaje antybiotyk?

Daj znać koniecznie co lekarze postanowią.

ściskam

zuza :flow:
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group