1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miesak biodra
Autor Wiadomość
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #121  Wysłany: 2010-04-14, 03:06  


Atossa=Zofran ( tak myślę ), napisałabym to, co zufed .
Ja wiem o dawce 3x8 mg.
Twoja mamusia bardzo negatywnie zareagowała na chemię. To indywidualna reakcja organizmu. W szpitalu są pacjenci, którzy wręcz odmawiają leków p/wymiotnych, tak dobrze się czują. Innym Zofran ( podawany dożylnie co 8 godz. a zdarza się, że i po 6 godz. ) nie pomaga...
Niektórzy dopiero po kilku dniach od otrzymania chemii odczuwają mdłości, tabletki nie pomagają, zdarza się też, że pacjenci niewykorzystane tabletki oddają w szpitalu innym chorym.

Oby było coraz lepiej z mamusią.
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #122  Wysłany: 2010-04-14, 15:57  


a wiec Kochani odpukac na razie dzisiaj sa tylko mdlosci,wymioty ostatnie byly o 4 rano i cisza ciiiiii jak na razie,mama podjada co chwilke malymi ilosciami a to zupki a to kisiel a to sucharki i popija cola,oby tak do nastepnego dnia,sciskam Was mocno i jestesmy w kontakcie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #123  Wysłany: 2010-04-14, 20:41  


agawciu, oby do przodu.

Jolu, jesteś pigułą jak ja? :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #124  Wysłany: 2010-04-15, 09:40  


pochwalilam nadto :( byly w czoraj wymioty raz a porzadnie po siemiu lnianym,sucharki dzisiaj juz tez nie podchodza,mama nawet pic nie chce 3 szkl herbaty na dzien to zdecydowanie za malo a mowi ze jej nie wchodzi nic do picia,ile to jeszcze potrwa?pozdrawiam
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #125  Wysłany: 2010-04-15, 13:48  


Agawciu - oby Mama szybko doszła do siebie, a wymioty i inne uciążliwości ustąpiły
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #126  Wysłany: 2010-04-16, 00:20  


Jolu, jesteś pigułą jak ja? :)

Tak.

Agawciu, przykro mi bardzo, oby jak najszybciej mdłości i wymioty ustąpiły.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #127  Wysłany: 2010-04-16, 00:25  


Jola - mam wrażenie, że 'znam' Cie z widzenia... byłam pacjentem DCTK, ale i dr. Silbera i 'pałętałam' się po DCCHP dośc często..

Agawciu - sorki za off-topa :)
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #128  Wysłany: 2010-04-16, 01:16  


gontcha, wysłałam pw.
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #129  Wysłany: 2010-04-16, 12:05  


w czoraj nie bylo wymiotow tylko okropne mdlosci do czasu az mamie na wieczor zachcialo sie chlebusia z ogoreczkiem i pozniej poszly wymioty,cala noc dzisiaj nie spala ale zadzwonila mama juz po jakies tabletki na spanie nio i zobaczymy jak minie dzisiaj dzien,pozdrawiam Was wszytskich i dziekuje ze tu zagladacie

[ Dodano: 2010-04-16, 19:29 ]
powiedzcie mi Kochani czy mama moze zzywac do spania tabletki SEDAM,bo mamie na spanie lekarka to przepisala ale wole sie upewnic?dzisiaj mama wymiotowala raz ale caly dzien ja muuuli,powiedzcie ile taki stan trwa i jak to przetrwac albo pomoc jakos?Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2010-04-16, 19:54 ]
acha jeszcze jedno pytanko odnosnie lekow przeciwbolowych bo teraz po szpitalu mamie zalecili 2 razy dziennie rano i wieczorem tramadol 150 i do tego po jednym paracetamolu 500 i tak mysle czy to nie jest za duza dawka?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #130  Wysłany: 2010-04-16, 20:47  


najpierw o lekach przeciwbólowych: nie za dużo.tramadol stosuje się z paracetamolem, razem lepiej działają w skrócie mówiąc.A dawkę można nawet większą, jeśli zaszłaby taka konieczność.Ale oby nie ;)

dodam, że tramadol, może również powodować mdłości- czy wcześniej go Mama zażywała?

agawciu, niestety chemia to taki drań, pomaga, ale też niestety niszczy i daje takie właśnie objawy.nie umiem Ci powiedzieć, czy potrwa to dzień czy dwa czy pięć. A czy Mama ma jeszcze leki przeciwwymiotne? Jeśli przyjmuje Zofran (Atossę) w dawce rano 8mg i wieczór 8mg, spróbujcie w południe dołożyć pół tabletki (4mg) jeśli to nie pomoże, całą w południe. sprawdziłam, można maksymalnie na dzień podać 32mg czyli 3 tabletki.
Po co Mama ma się męczyć.

Co do sedamu, ten lek to pochodna benzodiazepiny, działa uspokajająco, relaksująco, nasennie. Skoro lekarka Mamie go przepisałam, a Mama ma problemy z snem, niech bierze. Tylko uwaga, niech nie bierze go Mama codziennie, tylko wtedy, gdy nie może spać bo lek uzależnia.

ściskam i daj znać co i jak.

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #131  Wysłany: 2010-04-16, 23:00  


Skarbie dziekuje bardzo za wiadomosc,jeszcze mama ma te Atossan ale nie wiem jakie je teraz lekarka zapisala bo te juz sie koncza,jutro zapytam to napisze,jezeli chodzi o tramadol to mama brala w czesniej ale raz dziennie maksymalnie 100,ale przed chemia w szpitalu dostala juz taka dawke o ktorej wczesniej wspomnialam i nie miala mdlosci,myslisz ze to moze byc od tramadolu?Sciskam Cie mocno
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #132  Wysłany: 2010-04-17, 15:51  


agawciu, skoro brała wcześniej to nie sądzę.

myślę, że ta większa dawka pomoże, gdyby ta połówka nie pomogła w południe można dołożyć całą. ale oby nie było takiej potrzeby.


ściskam
<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #133  Wysłany: 2010-04-18, 03:42  


agawciu, jak mamusia się czuje?
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #134  Wysłany: 2010-04-18, 13:51  


a wiec Kochani w czoraj caly dzien bez wymiotow i tylko minimalne mdlosci ze 3 razy byly,taka przyszla w czoraj mamie ochota na ziemniaki polane maslanka ze jak sie ponoc dopadla do tego to nie mogla sie oderwac,najadla sie do syta i nic nie bylo,dzisiaj to samo juz rosolek zjadla i ziemniaczki z gotowanym mieskiem i wszytsko dobrze jest,nabiera sil i juz wstaje i chodzi pomalusiu,takze chyba bedzie co raz lepiej.Pozdrawiam Was serdecznie,dziekuje ze jestescie tutaj ze mna.Lece na balkonik sie opalac bo u mnie dzisiaj jest 25 w cieniu,milej niedzieli :-D
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #135  Wysłany: 2010-04-18, 14:22  


agawciu, rewelacja, bardzo się cieszę! teraz już będzie lepiej.Niech Mamusia je na co ma ochotę i nadrabia te gorsze dni i nabiera sił przede wszystkim!
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group