1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miesak biodra
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #106  Wysłany: 2010-04-06, 22:17  


wiem, ale jak napisała DSS, co było wtedy, teraz na tapecie mamy leczenie.

czekam niecierpliwie na wieści i trzymam mocno kciuki, kup Mamie colę :) buziaczki <uscisk> <uscisk> <uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #107  Wysłany: 2010-04-07, 18:15  


witam Kochani!!!
weszlam tutaj na watek o mojej mamie i myslalm ze sie pomylilam a tu takie zaskoczenie jakie ladne buzki w avatarkach:)
a wiec chemia dzisiaj juz poszla pierwsza jedna czerwona a druga jakas z platyna(jezeli cos nie pokrecilam),nio i bylo jeszcze plukanie zyl i jeszcze byl magnez i cosik tam jeszcze.Pierwsza poszla dobrze,wszytsko ladnie poszlo przez zylki,duzo pije i mowi ze taki glod ja dopadl ze olala.
Sciskam moooocno i ciesze sie ze mam tu Was
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #108  Wysłany: 2010-04-07, 21:05  


agawcia napisał/a:
Pierwsza poszla dobrze,wszytsko ladnie poszlo przez zylki,duzo pije i mowi ze taki glod ja dopadl ze olala.


Oby tak dalej odpukać, bardzo się ciesze. TO coś z platyna to pewnie cisplatyna.

ha niezłe zaskoczenie z nowymi avatarami, prawda :mrgreen:
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #109  Wysłany: 2010-04-07, 22:18  


nio piekne te avatarki,moze i ja swojego kiedys wstawie ;)
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #110  Wysłany: 2010-04-09, 00:24  


halo!!
U mamy jak na razie wszytsko dobrze.Tak jak Zufed pisala ta chemia za platyna to cisplatyna,jeszcze jutro mame czeka chemia i w poniedzialek do domu,pozniej nie wiem za ile (czy 3 tygodnie czy 3 ) wraca na drugi cykl tez 3 dniowej chemi,pozniej robia badania i jak nic sie nie zmien lub zmniejszy sie guzy to do Warszawy z wynikami chyba ze nic nie pomoga 2 cykle to bedzie i 3.Teraz mama sie dobrze czuje i ma apetyt nieziemski a w szpitalu kiepskie jedzonko.Opuchlizna z nog schodzi juz od czasu jak zostawila plastry a teraz mowi ze juz prawie calkowiecie nie ma to bedzie jakos 6 dni jak plastrow nie bierze.Teraz dostaje rano tramadol 100,wieczorem 150 i jeszcze paracetamol w ciagu dnia.Mowie ze bol mniejszy.Nio i najwazniejsze przespala juz 2 nocki super bo od tygodnia prawie oka nie zmruzyla.
Pozdrawiam Was serdecznie i sciskam mooocno
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #111  Wysłany: 2010-04-09, 00:27  


I oby stan Mamy i jej samopoczucie dalej sie polepszały...trzymam kciuki.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #112  Wysłany: 2010-04-09, 09:34  


jak bardzo cieszą nie takie wieści!

co się dziwisz agawciu, że Mama w szpitalu nie jadła jak podejrzewam, że jedzenie było takie sobie ;) niech je co chce i sobie dogadza jeśli ma apetyt, a co :)

ściskam

<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #113  Wysłany: 2010-04-09, 10:18  


Dzien Dobry!!!
Mam juz nowe wiesci,leci juz ostatnia kroplowka i juz sa troszke mdlosci ale mama mowi ze sie nie da i pije ile wlezie i ssa cukierki mietowe i mowi ze pomaga,nadal duzo je,w czoraj pobrali krew i wyniki sa dobre.
Milego dnia i wieczorkiem sie odezwe
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #114  Wysłany: 2010-04-10, 21:34  


cieszę się bardzo, oby tak dalej, kupcie colę i w razie czego bierzcie leki przeciwwymiotne na które na pewno macie receptę :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #115  Wysłany: 2010-04-10, 23:44  


nio mama dostaje przeciwwymiotne w zastrzyku,mdli ja po wodzie i pije tylko herbate ,mowie jej zeby pila wode cole ale mowi ze juz jak bedzie w poniedzialek w domu to poprobuje,wiecie jak to jest ze starszymi hmmm maja jakies swoje przekonania i tyle :)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #116  Wysłany: 2010-04-11, 11:00  


pewnie, pewnie niech pije i je to, po czym się dobrze czuje, bo to jest najistotniejsze. :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #117  Wysłany: 2010-04-13, 00:00  


a wiec mamusia juz w domciu i niestety przyszly wymioty i oslabienie,schudla juz 2,5 kg,je na sile i pije pepsi,zobaczymy jak bedzie jutro.pozdrawiam
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #118  Wysłany: 2010-04-13, 01:20  


agawcia, nie pamiętam, dlaczego, ale coca-cola, jest lepsza od pepsi. Pracowałam kiedyś na oddziale, gdzie przeszczepiano szpik kostny, pacjentom zalecano wręcz picie coca-coli. Zażywa leki p/wymiotne? Zofran? Jest też w "listkach" podjęzykowych.

Dużo dobrego dla mamusi.
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #119  Wysłany: 2010-04-13, 21:31  


nie nie mamie sie pomylilo to coca cola ale dzisiaj katastrofa w wymiotach co zje i wypije to od razu wymioty,mowi ze az zoladek ja boli od wymiotowania,zyzywa przeciwwymiotne Atossa, 8 mg,nie wiem ile razy mozna to brac dziennie orientujecie sie?powiedzcie mi prosze ile taki stan oslabienia i wymiotow sie utrzymuje po chemii?
Pozdrawiam serdecznie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #120  Wysłany: 2010-04-13, 22:30  


agawciu, Atosse w tej dawce można 2 razy dziennie, pijcie colę schłodzona małymi łyczkami.Możecie spróbować ugotować Mamie siemię lniane, zadziała kojąco na żołądek.

Niech Mama je pokarmy raczej letnie, niż ciepłe, je częściej malutkie porcje, niż rzadziej większe, niech nie przygotowuje sama posiłków, bo zapach przygotowywanych potraw może powodować mdłości.

Niestety Mama jest świeżo po chemii. Ile to potrwa to sprawa bardzo indywidualna.
Osłabienie wynika z wymiotów i z tego, ze Mama nie je i nie pije. Dopóki, nie zacznie jeść i pic nie sądzę, żeby poczuła się mocniejsza. Próbuj w nią troszkę wmuszać choć picia.


trzymam kciuki i ściskam Was mocno

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group