1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Malutka biala plamka na wypukłym pieprzyku
Autor Wiadomość
qwerty 


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-10-07, 23:57  Malutka biala plamka na wypukłym pieprzyku


Dzien dobry,
Mam pytanie-od dziecinstwa (ponad 20 lat temu) mam wypukły pieprzyko średnicy ok 6mm. Planowalem od usunac ale jakos nigdy sie z tym nie spieszylem, zwlaszcza ze kiedys dermatolog go obejrzala i powiedziala ze owszem-usunac moze, ale do zadnego badania pod katem raka nawet by go nie wysylala bo to pieprzyk wypukly, i taki z jakiego rak nie powstaje.
Dzisiaj rano zauwazylem ze pojawila mi sie na rogu tego pieprzyka malenka biała plamka, o srednicy tak ok 0,5-max 1 mm. Plamka ta wydaje mi sie (ale pewny nie jestem) jest tak jakby na pieprzyku, i nie wiem czy leciutko sie nie przesuwa po pieprzyku jak jej dotykam (ale moze sie myle). No ale generalnie wyglada mi to jakby odrobinka bialej łuszczącej sie powierzchni tego pieprzyka.
Czy jest to cos co moze byc np czernakiem? Czy tez mam sie tym nie przejmowac?
Planuje poczekac okolo tygodnia i jak mi to cos nie zejdzie (nie złuszczy sie) to pojde do dermatologa. Ale wolałbym spac spokojnie przez ten tydzien-stad moje pytanie-czy cos takiego jest niebezpieczne?
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-08, 05:10  


każda zmiana koloru, rozmiaru, wypukłości znamienia powinna być pokazana dla lekarza znającego się na sprawie. na razie nie panikuj tylko zapisz sie do lekarza niech to sprawdzi , nie czekaj tygodnia bo to nic nie zmieni a Ty będziesz spał spokojnie
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #3  Wysłany: 2012-10-08, 09:27  


To czy masz spać spokojnie przez internet Ci nie udzielimy.Jesli Cie niepokoi to idz jak najszybciej do dermatologa.Tak na marginesie dodam, ze takie zmiany- pieprzyki po wycieciu powinny byc badane histopatologicznie,bo badanie 'golym okiem' to nie badanie'.pozdrawiam.
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-08, 09:46  


Hej, zgodnie z radami forumowiczow udaj sie do dermatologa... i raczej nie do, tego u ktorego byles poprzednio, bo wiekszej herezji pt. wypukly pieprzyk nie moze byc czerniakiem nie slyszalam! No i wiadomosc o tym, ze nie bedzie wysylal do badnia wycietego znamienia! Obecnie bada sie wszystko co zostanie usuniete z ciala. Zatem poszukaj dobrego dermatologa z dermatoskopem, przed wizyta upewnij sie, ze takowym urzadzeniem dysponuje. Tak jak wczesniej zostalo napisane zmiany w obrebie pieprzyka nie zawsze, ale czesto sa objawem tego, ze znamie robi sie niespokojne... podejrzane onkologicznie... choc wcale nie musi tak byc. Nie zwlekaj z wizyta u dermatologa, pozdrawiam.
_________________
Aneta
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-08, 17:57  


Jak poprzednicy powiem -zbadać a dla świętego spokoju wyciąć i bezwzględnie do badania histopatologicznego oddać.
Zbyt dużo frywolności i indolencji ze strony niektórych osób, zaznaczam niektórych powołanych z zawodu do niesienia pomocy- spotyka się.

Lekarz nie musi znać się na wszystkim., Musi o tym otwarcie powiedzieć pacjentowi i skierować do tego kto będzie wiedział jak pomóc czy po prostu postawić właściwe rozpoznanie.

Czas jest na wagę życia nie tylko zdrowia jeśli chodzi o czerniaka.
Życzę czystych wyników badań i Zdrowia.
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group