1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Małe węzły chłonne na szyi
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2010-05-13, 22:18  


Dokładnie. Facet jest pod kontrolą, dba o siebie i wystarczy. Na pewno sam sto razy zdążył wyczytać, że np. objawem ziarnicy złośliwej są bóle węzłów po alkoholu i pewnie szybko by je zauważył :)

Nie ma co się na zapas martwić, najważniejsze są regularne badania lekarskie i samokontrola. Życzę, żeby wszystko było w porządku :)
 
uncel 


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 7

 #32  Wysłany: 2010-05-14, 10:00  


Ja nikogo nie straszę! Po prostu sam to przechodziłem i objawy są dość podobne. A opieka lekarzy no cóż punkt myślenia zależy od punktu siedzenia czy jakoś tak ;) . Węzły chłonne są organami , które bez potrzeby nie są powiększone. Ziarnica jest taką chorobą gdzie OB w ciągu czterech miesięcy może skoczyć z 11 na 103 jak było w moim przypadku. Dlatego też chłop nie może odpuścić kontroli.

Pozdrawiam i głowa do góry
 
kotkazla 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: Lubuskie

 #33  Wysłany: 2010-05-14, 12:27  


Witam.
Ja pasujących objawów,poza utrzymującym się stanem podgorączkowym nie mam . Ale usg wykazało powiększone węzły szyi-podżuchwowe 18-22mm ,które po prawej stronie układają się w pakiety.Dziś wyssali ciut krwi na morfologię,ob ,jakoweś ldh (?).

Szczerze przyznam,że ciut się niepokoję :roll:
 
BEwelka 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 3 razy

 #34  Wysłany: 2010-05-14, 13:23  


Witajcie :)
Mam podobny problem. Powiększył mi się węzeł koło ucha lewego. Jest dośc spory, widać go gołym okiem i dośc twardy nie bolesny. Utrzymuje się już prawie 3 tyg. Miesiąc temu miałam infekcję gardła i ucha, brałam antybiotyki także po wyleczeniu infekcji gdyż lekarz rodzinny myślał ze ten powiększony węzeł jest od niewyleczonej infekcji. Dostałam skierowanie do laryngologa. Podczas badania tego węzła laryngolog tak go nacisnął że mnie zabolał. Dostałam lek - szepionkę na stymulację systemu immunologicznego. Jeśli po miesiącu węzeł się nie zmniejszy mam zgłosić się ponownie. Dodam ze w dzień mam stany podgorączkowe i po lewej stronie czuję wydzielinę która się gromadzi i muszę ją odksztuszać ( biała i gęsta). Pod koniec maja jestem umówiona na USG węzłów i szyi. Ale bardzo się boję gdyż węzeł jest widoczny gołym okiem i ma ze 2 cm srednicy a to chyba nie jest normalne? :-(
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
BEwelka
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #35  Wysłany: 2010-05-14, 13:34  


BEwelka, masz już swój temat, w którym zadałaś dokładnie te same pytania. Co więcej, ktoś już Ci na nie odpowiedział, więc nie mieszaj umieszczając praktycznie te same posty w różnych tematach.

Jeśli ktoś jeszcze będzie w stanie Ci pomóc i coś doradzić, albo zapoznać się z Twoim przypadkiem, na pewno łatwiej będzie mu znaleźć Twój własny temat na forum.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #36  Wysłany: 2010-05-14, 19:03  


Bardzo dziękuje koleżance za pilnowanie porządku, przychylam się do stanowiska absenteeisma- proszę nie dublować wątków bo to wywołuje bałagan i zamieszanie.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
BEwelka 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 3 razy

 #37  Wysłany: 2010-05-14, 22:43  


Nie chciałam nic dublować. Zobaczyłam że to podobny temat i opisałam swój przypadek. Już więcej nie będę "mieszać" na tej stronie.
Dziekuję za informacje.
_________________
BEwelka
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #38  Wysłany: 2010-05-16, 10:46  


uncel napisał/a:
Ja nikogo nie straszę! Po prostu sam to przechodziłem i objawy są dość podobne. A opieka lekarzy no cóż punkt myślenia zależy od punktu siedzenia czy jakoś tak ;) . Węzły chłonne są organami , które bez potrzeby nie są powiększone. Ziarnica jest taką chorobą gdzie OB w ciągu czterech miesięcy może skoczyć z 11 na 103 jak było w moim przypadku. Dlatego też chłop nie może odpuścić kontroli.

Pozdrawiam i głowa do góry


Ob mam cały czas na poziomie prawidłowym a robiłem OB 4 razy już od listopada. Nie bolą mnie węzły po alkoholu, nie mam nadmiernej potliwości, nie jestem zmęczony i nie miałem gorączki od grudnia, kiedy miałem anginę. Nowe węzły od czasu założenia tego tematu nie pojawiły się (czyli od czasu od kiedy znów tabletki biorę).
 
uncel 


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 7

 #39  Wysłany: 2010-05-16, 18:32  


No i super tak trzymaj. Natomiast co jakiś czas rób sobie morfologię.

Pozdrawiam i życzę zdrówka
:-D
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #40  Wysłany: 2010-07-18, 21:45  


Witam was.

Chyba wreście wiem czemu te węzły są powiększone, ostatnio miałem problem z migdałem (dziwnie mnie pobolewał i miałem białe ropnie), zażycie antybiotyku nic nie dało, więc zrobiłem wymaz z gardła no i wyszło że mam Gronkowca Złocistego. Także czeka mnie wizyta u laryngologa.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #41  Wysłany: 2010-07-18, 22:39  


No i sprawa wyjaśniona. Cieszę się, że wiesz co Ci jest i możesz zabrać się za leczenie.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #42  Wysłany: 2010-07-19, 18:05  


zufed napisał/a:
No i sprawa wyjaśniona. Cieszę się, że wiesz co Ci jest i możesz zabrać się za leczenie.

pozdrawiam

zuza


No tak, ale dzisiaj dostałem od ojca te wyniki i jeszcze jest Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa), jak czytałem to ciężkie do leczenia. Ale mam rozpiske i wyszło że najlepiej leczyć Cipronexem. Mam nadzieję że to jest przyczyną tych powiększonych węzłów (w sumie nowe nie przybyły). Aha i byłem u innego alergologa i pani doktor stwierdziła że nie mam alergii. Więc przez te pare lat nie potrzebnie brałem te leki na alergię ;/
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #43  Wysłany: 2010-07-19, 21:21  


Pseudomnas to paskudna bakteria, lubi dawać nawroty niestety.

Dobrze, że masz antybiogram, bo przynajmniej nie będziesz się leczyć w ciemno.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group