1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Małe węzły chłonne na szyi
Autor Wiadomość
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #16  Wysłany: 2010-04-09, 22:25  


Morfologia, OB i CRP idealne ;], na 21.04 mam wizytę u laryngologa.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #17  Wysłany: 2010-04-10, 22:10  


Dobrze, odezwij się po.

pozdrawiam
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
gonia29 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Jelenia Góra
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2010-04-25, 22:35  


Kerni. Ja niestety mam nie najlepsze doświadczenia. U mojej mamy w ubiegłym roku w lipcu pojawił się powiększony węzeł na szyji. Lekarze bagatelizowali problem zamiast pilnie zlecić biopsję węzła.W ten sposób zmarnowano nam kilka miesiący. Chcę tylko przez to powiedzieć, że trzeba drążyć temat, aż do rozwiania wszystkich wątpliwości. Gdy coś Cię niepokoi nie daj się zbyć. Niepewność jest najgorsza. Wierzę, że to nic poważnego i tego Ci życzę z całego serca.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #19  Wysłany: 2010-04-26, 19:43  


Kerni i jak po wizycie?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #20  Wysłany: 2010-04-29, 21:04  


Byłem u laryngologa i pani powiedziała że skoro mam alergie i astmę to jest to mogą te węzły być. Wypytała się wszystko dokładnie, przebadała i powiedziała że wszystko jest w porządku.

[ Dodano: 2010-04-29, 21:05 ]
Kerni napisał/a:
Byłem u laryngologa i pani powiedziała że skoro mam alergie i astmę to jest to mogą te węzły być. Wypytała się wszystko dokładnie, przebadała i powiedziała że wszystko jest w porządku.



Cytat:
Kerni. Ja niestety mam nie najlepsze doświadczenia. U mojej mamy w ubiegłym roku w lipcu pojawił się powiększony węzeł na szyji. Lekarze bagatelizowali problem zamiast pilnie zlecić biopsję węzła.W ten sposób zmarnowano nam kilka miesiący. Chcę tylko przez to powiedzieć, że trzeba drążyć temat, aż do rozwiania wszystkich wątpliwości. Gdy coś Cię niepokoi nie daj się zbyć. Niepewność jest najgorsza. Wierzę, że to nic poważnego i tego Ci życzę z całego serca.


Z tego co wiem to nie robią biopsji przy węzłach do 1 cm, ale głowy nie dam.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #21  Wysłany: 2010-04-29, 21:54  


Co do węzłów i biopsji. Wytłumaczeniem może być to, że węzły centymetrowe, zwykle nie są węzłami onkologicznymi.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #22  Wysłany: 2010-04-29, 22:00  


zufed napisał/a:
Co do węzłów i biopsji. Wytłumaczeniem może być to, że węzły centymetrowe, zwykle nie są węzłami onkologicznymi.


No właśnie to samo pani laryngolog mi powiedziała (w sumie powiedziała że są odczynowe i że to normalne że mogą być powiększone skoro mam alergie), no i pani onkolog.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #23  Wysłany: 2010-04-29, 22:13  


To w sumie dziwne, bo jak ja się pytałam na usg, czy węzły mogą być powiększone od alergii, to mi babka powiedziała, że nie.

Co lekarz to opinia :) (a mam węzły do 10mm)
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #24  Wysłany: 2010-04-30, 11:27  


absenteeism napisał/a:
To w sumie dziwne, bo jak ja się pytałam na usg, czy węzły mogą być powiększone od alergii, to mi babka powiedziała, że nie.

Co lekarz to opinia :) (a mam węzły do 10mm)


No tak tylko że mi to powiedział nie jeden lekarz (1 onkolog, 1 laryngolog, 2 rodzinnych i radiolog ;p).

Zresztą skoro lekarze tak mówią to przecież nie będę szukał choroby na siłę, wszystko jest dobrze odkąd zacząłem brać leki od nowa nowe węzły się nie pojawiły, czuje się dobrze, wyniki mam dobre, więc tylko pozostaje cieszyć się życiem ;] w końcu wiosna.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #25  Wysłany: 2010-05-02, 18:42  


Kerni masz rację, skoro tylu lekarzy wyraziło jasno swoją opinie, nie ma co szukać na siłę, ALE trzeba być mimo wszystko czujnym i kontrolować sobie te węzły, gdyby się powiększały, czułbyś się źle itd natychmiast wio do lekarza.

pozdrawiam i powodzenia :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
gonia29 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Jelenia Góra
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2010-05-04, 15:03  


Kerni bardzo się cieszę, że to nic poważnego. Obserwuj siebie, ale jeżeli coś Cię będzie działo z tymi węzłami nie odpuszczaj. Myślę, że warto za parę miesięcy zrobić np. USG węzłów. Będzie można sprawdzić, czy coś się z nimi nie dzieje. Tak dla spokoju.
 
uncel 


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 7

 #27  Wysłany: 2010-05-09, 20:24  Ogólne samopoczucie


Witaj

Mam pytanie jak w ogóle się czujesz? Czy np. nie czujesz się zmęczony albo np nie zauważyłeś wzmożonej potliwości?
 
Kerni 


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 15

 #28  Wysłany: 2010-05-13, 10:52  Re: Ogólne samopoczucie


uncel napisał/a:
Witaj

Mam pytanie jak w ogóle się czujesz? Czy np. nie czujesz się zmęczony albo np nie zauważyłeś wzmożonej potliwości?


Po pracy przez chwilę czuję się zmęczony, nadmiernej potliwości nie zauważyłem ;)
 
uncel 


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 7

 #29  Wysłany: 2010-05-13, 20:18  


Czy i jeśli pijesz alkohol nie zauważasz bólu węzłów chłonnych? Natomiast przyuważ te dwie kwestie czyli potliwość i zmęczenie. Acha przyuważ także czy nie występują jakieś niewiadomego pochodzenia stany podgorączkowe.

Pozdrawiam
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #30  Wysłany: 2010-05-13, 21:29  


uncel- nie szukasz ty dziury w całym? Dobrze wiem że trzeba czasem dmuchać na zimne ale facet był u lekarza, obserwuje swoje węzły i z pewnością zrobi usg za 3-4 miesiące. Nie strasz go na zapas.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group