1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
liczne monomorficzne kom limfocytarne
Autor Wiadomość
Wera 


Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-09-13, 14:20  liczne monomorficzne kom limfocytarne


Witajcie,

Piszę - jak większość - z prośbą o pomoc. Moja historia wygląda następująco:

czerwiec 2012
robiłam okresowe badania diagnostyczne, z uwagi na chorobę Hashimoto również USg tarczycy, oto wynik:

04/06/2012
Prawy płat o wymiarach 53x17x17mm, Lewy płat: 50x16x16. Cieśń o wymiarze 2,6mm.
Tarczyca o obniżonej echogeniczności z licznymi rozsianymi w obu płatach obszarami hypoechogenicznymi różnej wielkości - obraz może przemawiać za zapaleniem tarczycy. W środkowej części płata prawego obszar hypoechogeniczny słabo odgraniczony o wym 5,5x5mm - wskazana BAC.
Poniżej dolnego bieguna tarczycy pomiędzy żyłą szyjną i przełykiem dwa obszary lite, nieco niejednorodne o wym 14x6mm i 15x8 mm węzły chłonne? przytarczyce? - wskazane badanie kontrolne i zdj RTG klp
W obu kątach żuchwy węzły chłonne powiększone o słabo widocznych zatokach o wym 31x8mm po prawej stronie i 23x9 mm po lewej. W dolnej części szyi po stronie prawej węzły chłonne zatokowe o wym 9,5x3,5mm i 8,5x3,5mm - do kontroli.

w następstwie zrobiłam RTG klatki piersiowej - opis: "bez zmian, stosownie do wieku"

07/08/12 USG węzłów chłonnych szyi
Miernie powiększone węzły chłonne podżuchwowe obustronnie do 11mm - bez zatokowe i bez nadmiernego unaczynienia. Poza tym powiększonych węzłów chłonnych szyi nie stwierdza się.

To USG robił radiolog pracujący w centrum onkologii, na innym sprzęcie i powiedział, że węzły nie tworzą pakietów i wg niego na onkologiczne nie wylądają, ale na wszelki wypadek mam iść na BAC, skoro już się zapisałam

10/08/2012 BAC

16/1L węzeł?
węzeł chłonny szyjny lewy. Badanie wykonano pod kontrolą USG. W punkcie wskazanym przez radiologa - w zaaspirowanym materiale liczne monomorficzne komórki limfocytarne. W celu wykluczenia choroby limfoproliferacyjnej wskazana kontrolna BAC lub weryfikacja histopatologiczna.

13/09/12
Była u hematologa - dał mi skierowanie na wycięcie węzła i stwierdził, że na razie nic nie może powiedzieć.
Nie mam żadnych dolegliwości - nie chudnę, brak potów nocnych. 3 ostatnie dni boli mnie nasiągnięty mięsień po lewej stronie szyi no i czuję powiększony węzeł podżuchwowy po stronie lewej - ale może sobie wmawiam.
Termin wycięcia - 03/10 - czy to nie za długo?

Proszę, powiedzcie jak to wg was wygląda - wiem, że trzeba czekać na wyniki hist - pat, ale te będę miała za 2 miesiące... Mam 32 lata.

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze.
Pozdrawiam:)

[ Dodano: 2012-09-13, 15:22 ]
i jeszcze jedno pytanie - jak wygląda wycięcie węzła? trzeba iść do szpitala, czy po prostu się idzie, wycinają i wraca się do domui? Czy po wycięciu węzła trzeba być na zwolnienie lekarskim?
Serdecznie dziękuję za informacje

[ Dodano: 2012-09-13, 15:45 ]
I jeszcze jedno pytanie:
Czy monomorficzne komórki limfocytarne mogą występować w węźle chłonnym z innego powodu, niż chłoniak?
 
Wera 


Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 3

 #2  Wysłany: 2012-09-16, 19:39  


Przepraszam, czy Ktoś mógłby się wypowiedzieć w mojej sprawie? Bardzo mi na tym zależy i byłabym szalenie wdzięczna - bardzo proszę...

Przeczytałam tematy na forum, historie tylu osób. To zadziwiające, jaką wielu z Was ma siłę, jak walczy...skąd? Boże, skąd się bierze taką siłę i wiarę, że wszystko się uda...? Bardzo Wam tego gratuluję, bardzo zazdroszczę.
Pozdrawiam,
Wera
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #3  Wysłany: 2012-09-16, 19:56  


Witam cię Wera!troszkę cierpliwości bo nasi koledzy i koleżanki z fundacji bawią sie na zlocie!Myślę że jutro ktoś ci odpowie na twoje pytanie.Pozdrawiam i życzę zdrowia.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #4  Wysłany: 2012-09-16, 20:24  


Wera,
Witaj na Forum.
Mam świadomość, że Twoja sprawa jest najważniejsza i najistotniejsza, w końcu dotyczy Ciebie i Twoich obaw o dalsze leczenie i rokowania na przyszłość...ale musisz mieć też świadomość, że Twój przypadek tak naprawdę trudno jest na tym etapie zaliczyć do przypadków ściśle onkologicznych, w chwili obecnej nie masz postawionej diagnozy że istniejące dolegliwości i opisane zmiany są w jakikolwiek sposób związane z nowotworami, dlatego osoby zajmujące się udzielaniem odpowiedzi merytorycznych muszą dowiedzieć się co w ogóle sądzić o Twoim przypadku, jakie mogą być przyczyny i sposoby leczenia, na tym etapie jest to temat nieonkologiczny.
Nie denerwuj się brakiem reakcji ze strony merytorycznej nie wynika ona ze złej woli, ani ze względu na fakt, że akurat w tym terminie odbywa się Zlot Onkologicznych...
Twój przypadek być może jest, ale wcale nie musi być przypadkiem onkologicznym, daj czas i szansę ludziom, którzy zajmują się tym profesjonalnie, aby udzielili Ci profesjonalnej odpowiedzi.
Pozdrawiam
_________________
romek
 
 
Wera 


Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-09-17, 19:15  


Rimano, Roman - fajnie, że się odezwaliście:)
Przepraszam, nie chciałam być histerycznie niecierpliwa - to wszystko ze strachu, który mnie oczywiście nie tłumaczy. Jest mi głupio. Jeszcze raz przepraszam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group