1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lęk i wyrzuty sumienia
Autor Wiadomość
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #1  Wysłany: 2011-12-06, 16:35  Lęk i wyrzuty sumienia


Powiedzcie mi szczerze, czy macie tak, że czujecie jakiś taki irracjonalny lęk przed myśleniem o sobie? Chodzi mi o to, że odkąd wiem o chorobie Mamci, myślę tylko o tym, o Niej. Mam wyrzuty sumienia gdy myślę o sobie, swoich planach, hobby czy marzeniach. Łapie się na tym, że miewam myśli, taki lęk, że jak będę myśleć o sobie i skupiać się na sobie, to Mamci się pogorszy. Wiem jak to brzmi. Miewacie coś takiego? Czy tylko ze mną jest coś nie tak?

Pozdrawiam serdecznie
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-06, 16:42  


Reszka.78, ja też mam coś podobnego ,niczym się konkretnym nie zajmuje tylko Tatkiem ,czasami jak gdzieś wychodzę np imieniny kogos to sobie myśle,że ten czas powinnam poświęcić Tacie.Mam swoją rodzinkę i wiem ,że oni tak samo cierpią jak ja bo jak ja jestem smutna i płacze to ten nastrój się udziela wszystkim :uuu:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #3  Wysłany: 2011-12-06, 16:48  


Miewam podobnie. Jest mi przykro, że jak gdzieś wyjeżdżam nie biorę ze sobą Rodziców. Jest mi źle, że jem coś pysznego z myślą, że mój Tata nie może tego zjeść. Czasami jest mi przykro, kiedy idę na kawę. Sama. Jest mi bardzo ciężko, kiedy jadąc do siostry czy gdzieś w Polskę Mama płacze (cóż, zawsze tak ma...). Ale myślę, że to normalne! Choroba Rodziców ciągle siedzi w mojej głowie. Z drugiej strony zawsze staram poświęcać się dla nich maksimum swojego wolnego czasu, kupować im ulubione produkty, dbać o nich jak najlepiej. Te chwile zdecydowanie przeważają. Cieszę się perspektywą wspólnych Świąt i Sylwestra. Ciągle wspominam wrześniowy wypad nad Morze. Cieszę się, jak Rodzice się cieszą. Choć tych chwil nie jest astronomicznie dużo to mimo wszystko nie czuję się podle. Chcę i będę robiła dla Rodziców ile tylko będę mogła.

[ Dodano: 2011-12-06, 16:50 ]
I powiem Wam, że pod koniec sierpnia byłam na kilkudniowym festiwalu muzycznym i to było super oczyszczające wydarzenie. Spotkanie ciekawych ludzi, zdystansowanie się od choroby Rodziców. Wiedziałam, że nie dzieje się im krzywda, a ja wreszcie oderwałam się od tej rzeczywistości.
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-06, 17:26  


Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :)

Lubię pisać do szuflady, choć czasem zdarza mi się komuś to pokazywać i pisać z kimś. Odkąd wiem o Mamci chorobie, mówiąc dosadnie mam lęki przed myśleniem o tym co piszę, wyobrażaniu sobie jakiś scen czy czymś takim, z obawy, że jeśli oderwę myśli od troski o Mamcię i myśleniu o Niej, to Jej się coś stanie. Są chwilę, że nawet boje się prosić o powodzenie w jakiejś ważnej sprawie - wiecie, trzymacie kciuki żeby się Wam udało, albo się modlicie o powodzenie. Nawet tego nie robię w obawie by nie kusić licha. Czy to normalne, miewacie tak, czy naprawdę popadam w jakąś paranoję albo schizę?
O wychodzeniu gdzieś na spacer, kawę, nawet do księgarni by zobaczyć książki (uwielbiam czytać) nawet nie ma obecnie mowy. Po pierwsze nie znajduję w tym przyjemności, po drugie, mam właśnie potworne wyrzuty sumienia.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group