1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koszty leczenia raka
Autor Wiadomość
kober78 


Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-05-21, 00:27  Koszty leczenia raka


Witam chciałbym spytać jak wyglądają koszty leczenia raka. Czy poza opieką zapewnianą przez NFZ trzeba wydawać na leczenie kwoty na które nie będzie w stanie pozwolić sobie osoba utrzymująca się sama z niewielkiej pensji? Jeśli ktoś wie to chętnie dowiedziałbym się jak wyglądają koszty leczenia raka jąder w porównaniu do innych onkologicznych przypadłości. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-21, 10:21  


Witaj. Na moim przypadku (rak rdzeniasty tarczycy) mogę stwierdzić, iż aby przyspieszyć diagnozowanie wydałem trochę pieniędzy (na usg, badania krwi, konsultacje endokrynologiczne, RTG, TK) ponieważ to była druga połowa roku i na badania z NFZu musiałbym czekać do nowego roku, a czekać nie chciałem. Gdy jednak już zostałem zdiagnozowany "wskoczyłem" w tryby NFZ i od tego czasu koszty związane z leczeniem, które ponoszę to jedynie wydatki na dojazdy do IO.
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2013-05-21, 10:23  


Koszty są... przeogromnie zróżnicowane i uzależnione od postawionego rozpoznania i ustalonego w związku z nim sposobu postępowania. Nie ma możliwości napisać, że koszty pacjenta to 200 zł i ani grosza więcej.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
INDIANALW 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 17
Skąd: warszawa
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2013-05-31, 22:11  


powiem tak...mój mąż był nieubezpieczony...umowa o dzieło...trafił do instytutu hematologii....jak usłyszeliśmy rząd wielkości kosztów leczenia....nie jest w stanie normalny człowiek tego udźwignąć....tylko ubezpieczenie i dodatkowo co kto może!
_________________
Kolejnego miłego dnia :-)
 
nail_32 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 183
Pomogła: 35 razy

 #5  Wysłany: 2013-06-02, 21:51  


Dziwne pytanie, bo nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ale od kilku dni chodzi mi po głowie podobny temat - czyli ile ludzie muszą "dokładać" do leczenia. Bo co to znaczy - koszty leczenia? czy konsultacja diagnozy u kilku lekarzy dolicza się do kosztów leczenia? przecież to nie obowiązek tylko nasz wybór. My do tej pory mieliśmy szczęście i wszystkie podstawy były w ramach NFZ. Płaciliśmy za dojazdy, konsultacje dodatkowe no i leki wspomagające (przeciwwymiotne, przeciwbólowe itp.), co w sumie składało się tez na niezła kwotę. Obecnie stoimy przed faktem wykonania TK i pierwszy raz być może będzie trzeba zapłacić za badania, bo terminy na NFZ zbyt odległe. koszt około 1400 zł. :(
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-03, 09:53  


nail_32 nie wiem jakie (czego) ma być to TK i w związku z tym jaki i ile ma być kontrastu (jeżeli ma być), ale zweryfikuj tę cenę w innym ośrodku obrazowania, bo np. ja robiłem badanie TK jamy brzusznej z kontrastem jodowym (100ml - jeśli dobrze pamietam) i całkowity koszt był w granicach 500 PLN.
Być może badanie, które macie wykonać uda się gdzieś zrobić taniej, ale nie wykluczm, iż musi tyle kosztować i nic się na to nie poradzi... niestety.
Pozdrawiam ciepło.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
nail_32 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 183
Pomogła: 35 razy

 #7  Wysłany: 2013-06-03, 20:03  


Dzięki za pomoc. Ja wiem, że jakby co to będziemy szukać gdzie taniej można to wykonać. Podałam szacunkowy koszt z tego co zapamiętałam przez telefon. To mają być w sumie trzy badania (są trzy skierowania). Jama brzuszna, klatka piersiowa i głowa. Któreś z tego miało ponad 600 zł kosztować. Na razie jeszcze szukam w rożnych ośrodkach na NFZ. Może się uda.
Również pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group