1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KOLEJNE ZMIANY TECHNICZNE
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #1  Wysłany: 2009-05-06, 04:06  KOLEJNE ZMIANY TECHNICZNE


Ale o tym jutro :mrgreen: (tzn. dzisiaj, jeno się zdrzemnę chwilę 8-) )
A już zaczynam wątek, bo jeszcze się ktoś z rana zdziwi, że coś się zmieniło bez powiadomienia?.. Dobranoc :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #2  Wysłany: 2009-05-06, 13:47  


DSS, która to godzinka???????
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-05-06, 13:50  


4.06 o ile dobrze widzę była wtedy :mrgreen:


Dobrze więc, po pierwsze :
została wprowadzona możliwość ukrycia reklamy dla zarejestrowanych i zalogowanych Forumowiczów, więcej o tym -> TUTAJ <-

po drugie :
pewnie zauważyliście w wątkach na dole okienko "szybkiej odpowiedzi". Nie zamierzałam wprowadzać tego wynalazku, bo kojarzyło mi się z niepotrzebną pstrokacizną, jednak "życie uczy pokory" ;-)) i zmienia z czasem pewne zapatrywania : tych, którzy sporo piszą pewnie drażniło (jak mnie) cytowanie; jeśli chcieliśmy zacytować jedynie część czyjejś wypowiedzi a nie całość, zmuszeni byliśmy do ręcznego kasowania reszty treści danego postu.
Okienko "szybkiej odpowiedzi" sprawia, że mamy dostępną funkcję "cytowanie selektywne".
Polega to na tym, że jeśli chcemy zacytować czyjąś wypowiedź zaznaczamy po prostu interesującą nas jej część i klikamy na "cytowanie selektywne" - wtedy w okienku "szybkiej odpowiedzi" pojawia się właściwy kod dla cytowanego fragmentu.
W trakcie pisania jednego postu można tak czynić wielokrotnie .

Można też skorzystać "po staremu" ze standardowej funkcji "Odpowiedz".

Czy wszystko jest zrozumiałe? :mrgreen:

Co o tym sądzicie? - może tak zostać?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2009-05-06, 20:58  


Mnie nie udało się zastosować tej metody do wcześniejszych postów. Działa tylko na ostatnim.
Czy tak ma być, czy ja coś knocę?
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #5  Wysłany: 2009-05-06, 22:35  


Mrakad napisał/a:
Czy tak ma być, czy ja coś knocę?

Tylko sprawdzam.
Jest ok.
Fajnie ulepszone
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #6  Wysłany: 2009-05-06, 22:40  


Jeśli chodzi o posty to działa we wszystkich (prócz własnych 8-) )
Natomiast być może chodziło Ci o stronę? (dany wątek może mieć przecież więcej niż jedną) - faktycznie "Szybka odpowiedź" pojawiała się tylko na ostatniej stronie - nie można więc było w ten sposób cytować fragmentów wypowiedzi znajdujących się na wcześniejszych stronach - i to właśnie w tej chwili poprawiłam ; okienko "Sz.Odp." pojawia się teraz na dole każdej ze stron danego wątku.
Zmniejszyłam też ilość wyświetlanych uśmieszków z 24 do 16 (tych żółtych, podstawowych) - by nie było tak pstrokato. W każdej chwili można sobie przecież kliknąć "Wszystkie emotikony" :)
Mrakad, potestuj proszę i daj znać czy jest ok? Jak nie będzie to porobię Print Screeny i wkleję tu z dokładną instrukcją gdzie i co klikać by korzystać z cytowania selektywnego.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2009-05-06, 22:56  


Kolejny post, bo kolejna zmiana: zmieniłam sposób wyświetlania się zdjęć - jeśli były za duże, "Forum" zmniejszało je automatycznie do wymiaru maks 400 px, a zmniejszony obrazek stawał się linkiem do strony (otwieranej w nowym oknie), na której był prezentowany we właściwym wymiarze.
Powiększyłam wymiar "zmniejszania" do maks 600 px i zlikwidowałam koszmarne jasno-niebieskie "kropkowane" obramowanie takiego obrazka-linku.

Efekt zmian widoczny jest np. -> TUTAJ <-

Moim skromnym zdaniem zdjęcia wyglądają teraz bardziej reprezentatywnie ;-))
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2009-05-20, 21:38  


Nowe zmiany - od dzisiaj macie do dyspozycji:
  1. podgląd historii danej pw w trakcie pisania
  2. została uruchomiona funkcja "dodano", gdy autor poprzedniego postu pisze znów pod nim kolejny post - ponieważ jednak nie "podnosiło" to wątku i nie zmieniało daty ostatniego postu - został zainstalowany skrypt, który powoduje, że funkcja "dodano" działa tylko przez 24 godziny. Potem kolejny post tego samego autora "podnosi" wątek i zmienia datę ostatniej edycji wątku na bieżącą.
  3. Od dziś - jeśli ktoś edytuje swój post - będzie się on wyświetlał jako "nie przeczytany"
  4. funkcja "report post" została wyposażona o koniecznośc podania powodu - jeśli zgłaszamy jakiś post do Administratora (zgłoszenie idzie do mnie i do tary) to trzeba tam coś wpisać np. "dziewczyny odpowiedzcie na ten post, bo biedak czeka i czeka na odpowiedź" :)
  5. mamy skrypt "wrzucający" sam zdjęcia, obrazki - potestujcie :-D Zaraz założę jakiś wątek do testowania.
  6. U góry jest link do Mapy forum - myślę jednak, że raczej się przyda nowym Forumowiczom lub Gościom
  7. jest też u góry link "Polecamy" - będą tam widnieć bannery stron/for, które z nami współpracują, np. wyraźnie nas polecają :)
  8. pojawiły się uśmieszki w ShoutBox - pewnie już zauważyliście ;-))
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #9  Wysłany: 2009-05-20, 22:02  


Mam pytanko- dla czego masakrycznie rozjechalo mi się w szerz forum? nie mieści mi się w ekranie :(
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #10  Wysłany: 2009-05-20, 22:05  


Zgadza się, problem był już poruszony tutaj http://www.forum-onkologi...221,15.htm#3228


[ Dodano: 2009-05-20, 22:14 ]
Cytat:
mamy skrypt "wrzucający" sam zdjęcia, obrazki - potestujcie :-D Zaraz założę jakiś wątek do testowania.

Założyłam właśnie taki wątek w Hyde Parku (jako przyklejony).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #11  Wysłany: 2009-05-20, 22:23  


uuupssss :mrgreen: umnęło mi t :)
 
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #12  Wysłany: 2009-05-20, 22:34  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Nowe zmiany - od dzisiaj macie do dyspozycji:
  1. podgląd historii danej pw w trakcie pisania
  2. została uruchomiona funkcja "dodano", gdy autor poprzedniego postu pisze znów pod nim kolejny post - ponieważ jednak nie "podnosiło" to wątku i nie zmieniało daty ostatniego postu - został zainstalowany skrypt, który powoduje, że funkcja "dodano" działa tylko przez 24 godziny. Potem kolejny post tego samego autora "podnosi" wątek i zmienia datę ostatniej edycji wątku na bieżącą.
  3. Od dziś - jeśli ktoś edytuje swój post - będzie się on wyświetlał jako "nie przeczytany"
  4. funkcja "report post" została wyposażona o koniecznośc podania powodu - jeśli zgłaszamy jakiś post do Administratora (zgłoszenie idzie do mnie i do tary) to trzeba tam coś wpisać np. "dziewczyny odpowiedzcie na ten post, bo biedak czeka i czeka na odpowiedź" :)
  5. mamy skrypt "wrzucający" sam zdjęcia, obrazki - potestujcie :-D Zaraz założę jakiś wątek do testowania.
  6. U góry jest link do Mapy forum - myślę jednak, że raczej się przyda nowym Forumowiczom lub Gościom
  7. jest też u góry link "Polecamy" - będą tam widnieć bannery stron/for, które z nami współpracują, np. wyraźnie nas polecają :)
  8. pojawiły się uśmieszki w ShoutBox - pewnie już zauważyliście ;-))

Nieśmiało zapytam:
Do kogo ten post - instrukcja jest skierowany? Do moderatorów czy do osób często chorych, którym nie zawsze w głowie jest testowanie- majstrowanie na forum. Moim skromnym zdaniem, jak najmniej kombinowania. A co ma zrobić nieobyty z komputerem człek, powiedzmy 70 -letni, a chce podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem? Może informatyka wynająć? Nie krytykuję, forum jest ok, ale sami wiecie, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do .....
Wiem, że dokładacie wszelkich starań, by forum było jak najbardziej wszechstronne "onkologicznie", zatem życzę wytrwałości w jego doskonaleniu.

Pzdr

P.s.
Mam dwa laptopy, starszy z węższym pulpitem i nowy z szerszym. Na pierwszym widzę 3/5 strony, na drugim normalnie, czyli całą stronę.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #13  Wysłany: 2009-05-20, 23:08  


Zawsze możesz zwrócić się do któregoś z moderatorów o pomoc. Na pewno nie odmówią!
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #14  Wysłany: 2009-05-20, 23:17  


rakar napisał/a:
Do kogo ten post - instrukcja jest skierowany? Do moderatorów czy do osób często chorych, którym nie zawsze w głowie jest testowanie- majstrowanie na forum.

rakar, też tak myślałam. A jednak to właśnie chorzy i ich rodziny zaczęli być zainteresowani tym, by powstał dział i wątki w stylu "niekoniecznie o chorobie". Może to taka trochę forma psychoterapii? - by choć na chwilę oderwać się od niekoniecznie radosnych rozważań?
Wątek o hobby i obrazkach również powstał z inicjatywy Forumowiczów j.w. , a i oni również zaczęli zgłaszać problemy z wklejaniem obrazków, zdjęć.
Uczestnictwo w tych wątkach nie jest obowiązkowe :) Myślę, że Ci którzy tego nie chcą, po prostu tam nie zaglądają i tyle.
Naprawdę, potrzeby ludzkie są bardzo różne.
I pewnie nie uda się sprostać wszystkim :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #15  Wysłany: 2009-06-13, 18:57  


Od dziś mamy zmianę szaty graficznej :)

- zainspirowaną zresztą Waszym niesamowitym odzewem w sprawie akcji ulotkowej; na ulotce bowiem powinno znaleźć się logo naszego forum, którego de facto dotąd nie mieliśmy.
Udało się, dzięki pomocy team'u naszych moderatorów i dwóch grafików-profesjonalistów stworzyć logo. Wtedy okazało się, że zmianie będzie musiał ulec również tzw "header" strony (baner u góry). No i w tej chwili widzicie już efekt końcowy :)
Teraz będzie można już przejść do "doszlifowania" projektu ulotki :) :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group