1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
karta parkingowa
Autor Wiadomość
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #1  Wysłany: 2010-11-27, 12:50  karta parkingowa


Kartę parkingową wydaje się osobie o obniżonej sprawności ruchowej na podstawie orzeczenia o (stopniu ) niepełnosprawności lub orzeczenia o wskazaniach ulg i uprawnień przy czym osobom zaliczonym do lekkiego stopnia niepełnosprawności spełnienie przesłanek do otrzymania kart wymaga ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R ( upośledzenie narządu ruchu ) lub 10-N ( choroba neurologiczna ) – vide: art. 8 ust. 1 i 3 – 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym ( tzw. kodeks drogowy ) i art. 6 b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Kartę parkingową załatwia się w PZON-ie, a niepełnosprawnym bardzo ułatwia życie :)

Zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 1 prd ( kodeksu drogowego ) – przepisy o uprawnieniach osoby o obniżonej sprawności ruchowej ( osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, umiarkowanym - wszystkie i lekkim, ale o niepełnosprawności oznaczonej kodami 05-R i 10-N ) stosuje się też do kierującego pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej, o ile przewożona samochodem osoba niepełnosprawna posiada przy sobie swoją kartę parkingową.

Karta parkingowa kosztuje 25 zł i nie zawiera danych kierującego ani pojazdu, wydawana jest dla niepełnosprawnego i musi być „wyłożona” w sposób umożliwiający odczytanie jej pierwszej strony ( tej bez danych osobowych i zdjęcia )

Znaki drogowe, do których nie muszą stosować się niepełnosprawni z kartą parkingową ( podstawa prawna: rozporządzenie MI i MSWiA z dnia 31 lipca 2020 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ).

§ 33 ust. 2 Uprawniona osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym, oraz kierujący pojazdem przewożący taką osobę mogą, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: B-1, B-3, B-3a, B-4, B-10, B-35, B-37, B-38 i B-39, tj:
1.znak B-1 – zakaz ruchu w obu kierunkach,
2.znak B-3 - zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych,
3.znak B-3a – zakaz wjazdu autobusów,
4.znak B-4 – zakaz wjazdu motocykli,
5.znak B-10 – zakaz wjazdu motorowerów,
6.znak B-35 ( oraz B-37 i B-38 ) – zakaz postoju ( we wszystkie dni ),
7.znak B-39 – strefa ograniczonego postoju.

Obrazków ze znakami wam nie wkleję, bo nie wiem jak :-/

Ja sam takie karty mogę sobie właśnie zza szyb samochodowych pooglądać, ale polecam uzyskanie jej
wszystkim uprawnionym :-D
_________________
c'est la vie
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #2  Wysłany: 2010-11-28, 12:51  


Ja mam przyznana kartę parkingową ale nawet nie składałam wniosku o jej wydanie. Wogóle z samochodu nie korzystam . Jedynie tylko wtedy jak jadę do kontroli do szpitala a tam parkujemy pod szpitalem bo jest parking wiec w sumie nie jest mi potrzebna.
Ale tak ogólnie to przydatna sprawa jak i inne ulgi związane z orzeczoną niezdolnością.
Ja np. jestem wielkim kibicem klubu piłki nożnej w moim mieście. Chodzę na wszystkie mecze i nie płacę za bilety :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group