1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #721  Wysłany: 2012-01-23, 20:07  


Samopoczucie bardzo dobre. Na weekend była Mama, ja mam nową zabawkę - aparat fotograficzny, to i mam wielką frajdę. A pomimo tego, że pogoda może nie była najlepsza to i tak można było porobić zdjęcia.
Poza tym cały czas robię podsumowanie swojego życia. Nad niektórymi rzeczami ubolewam, głównie nad sobą ;) , a niektórym ludziom składam podziękowania za całokształt, za obecność w moim życiu.
Czyli (jak zwykle od czasu do czasu) pracuję nad sobą.


Moje zdjęcia (niektórym znane z FB):
http://a4.sphotos.ak.fbcd...655146204_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcd...431187476_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcd...106926790_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcd...122157590_n.jpg

[ Dodano: 2012-01-23, 20:07 ]
erin29, :cmok:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #722  Wysłany: 2012-01-23, 20:13  


JustynaS1975, Śliczne zdjęcia :-D
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #723  Wysłany: 2012-01-23, 20:15  


JustynaS1975 napisał/a:
Poza tym cały czas robię podsumowanie swojego życia. Nad niektórymi rzeczami ubolewam, głównie nad sobą ;) ,

[paluszkiem] a co to za ponure myśli? dobrze, że oczko puściłaś, bo jeszcze byłabym skłonna uwierzyć, że to prawda.

Justynko jesteś takim promykiem tutaj na forum i nie wolno Ci mieć do siebie zastrzeżeń :)

Zdjęcia świetne....tylko jedno mi na nich nie pasuje- śnieg :<: Ja chcę już wiosnę :|
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #724  Wysłany: 2012-01-23, 20:35  


czkawko, to nie do końca jest ponurość.
Trzeba pozwolić sobie na przepłynięcie różnych emocji (tych, które nam się nie podobają gniew, złość, płacz itp.). Pozwolić, żeby były, przepłynęły, ale żebyśmy do nich się nie przyzwyczajali. Właśnie tak trochę teraz miałam. Pewne rzeczy, które mnie się nie podobały musiały przeze mnie przepłynąć.

[ Dodano: 2012-01-23, 20:48 ]
czkawka napisał/a:
nie wolno Ci mieć do siebie zastrzeżeń :)

Oj mam zastrzeżenia do siebie.
Człowiek powinien być szczery wobec siebie.
Sporo przeżyłam (zresztą kto nie). Wiele wydarzeń miało na mnie destrukcyjny wpływ. Na moje emocje, na moje odczucia. W którymś momencie zrozumiałam, że rozwiązania problemu należy szukać w sobie, nie obwiniać otoczenia za wszystkie moje nieszczęścia.
Staram się dochodzić do swojego środka, i zobaczyć dlaczego coś wywołało takie odczucie, zobaczyć, co za tym stoi, to co się nie podoba, do czego trudno się przyznać przed samym sobą.
Bo wtedy można znaleźć rozwiązanie swojego problemu. I czy z jakiegoś faktu, wydarzenia w moim życiu wyciągnę pozytywy, czy będzie miało negatywny wpływ zależy ode mnie.

[ Dodano: 2012-01-23, 20:49 ]
Berta napisał/a:
JustynaS1975, Śliczne zdjęcia :-D

czkawka napisał/a:
Zdjęcia świetne....tylko jedno mi na nich nie pasuje- śnieg :<: Ja chcę już wiosnę :|

Dzięki ::thnx:: , ale zimę też się świetnie fotografuje. :-D
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #725  Wysłany: 2012-01-23, 20:59  


Justyś Żabeczko, ale świetne zdjęcia, rzec można bez podlizywania się, że moje ulubione :) Połączenie czerwonych owoców i śniegu jest niesamowite :mrgreen:

A jak już będziesz tak do swojego środka wchodzić, to i o zewnętrzu nie zapomnij, też byś się Swoją fotką pochwaliła, na tle śniegu, dopóki jest ;P

Buziaki :cmok:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #726  Wysłany: 2012-01-23, 21:06  


Reszka.78 napisał/a:
A jak już będziesz tak do swojego środka wchodzić, to i o zewnętrzu nie zapomnij, też byś się Swoją fotką pochwaliła, na tle śniegu, dopóki jest ;P

Moja najnowsza fotka nowiutkim aparatem, niestety nie na tle śniegu.

http://a4.sphotos.ak.fbcd...368905971_n.jpg

Zaspokajam swoją próżność ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #727  Wysłany: 2012-01-23, 21:12  


Jestem świadomaJustynko, jak wiele przeszłaś w swoim życiu i jestem pełna podziwy dla Twojej postawy, Twego optymizmu.
Ten paluszek to taki żart był. Masz rację, ze czasem trzeba pozwolić sobie na te trudniejsze emocje, bo są jak najbardziej ludzkie....grunt tonie pozwolić się im opanować.
Daleka jestem od umoralniania kogokolwiek w kwestii odczuwania świata i patrzenia na siebie- sama jestem bardzo krytyczna wobec siebie. Usłyszałam ostatnio od "specjalisty leczenia dusz", że siedzi we mnie taki mały krytyk, który zatruwa mi skutecznie życie. Pracuję nad tym jak go z siebie wykopać :mrgreen:

No nic nie przejmuj się Justynko moją pisaniną, bo jakaś ostatnio dziwna zsię robiłam
Co złego to nie ja.
Pozdrawiam bardzo serdecznie :-D
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #728  Wysłany: 2012-01-23, 21:13  


Bardzo ślicznie wyszłaś i bardzo słusznie że zaspokajasz swoją próżność :) Nic tak nie robi dobrze - no dobra prawie nic - jak podbudowanie swojego ego :mrgreen:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #729  Wysłany: 2012-01-23, 21:21  


czkawko,
czkawka napisał/a:
No nic nie przejmuj się Justynko moją pisaniną, bo jakaś ostatnio dziwna zsię robiłam

nie wiem czym mam się przejmować, nic w tym dziwnego nie zauważyłam :-D
czkawka napisał/a:
Pracuję nad tym jak go z siebie wykopać :mrgreen:

Pracuj z jak najlepszym skutkiem :-D , w tym pracowaniu nad sobą, w tym dokonywaniu się nie można być dla siebie zbyt surowym, nawet jeśli zobaczymy w sobie coś 'brzydkiego'. Tak się mądrzę, ale sama sobie nie raz nieźle dokopałam. A teraz taka mądralińska jestem. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #730  Wysłany: 2012-01-23, 21:25  


Pięknie widzisz zimę - zabaweczka się spisuje :bravo"
A nowe zdjęcie znamy i lubiemyyy :mrgreen:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #731  Wysłany: 2012-01-23, 21:28  


JustynaS1975 napisał/a:
Tak się mądrzę, ale sama sobie nie raz nieźle dokopałam.

Tego nigdy nie pojmę u siebie. Innym radzić potrafię i szybko znajduję wyjście z trudnych sytuacji, a jeśli chodzi o moje życie to już osobna historia- wtedy to wszystko takie trudne mi się wydaje.
Może kiedyś mi się to zmieni :)

A portret świetny...ja tam próżności nie zauważyłam tylko bardzo ładną buzię :-D
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #732  Wysłany: 2012-01-23, 21:52  


czkawka napisał/a:
JustynaS1975 napisał/a:
Tak się mądrzę, ale sama sobie nie raz nieźle dokopałam.

Tego nigdy nie pojmę u siebie. Innym radzić potrafię i szybko znajduję wyjście z trudnych sytuacji, a jeśli chodzi o moje życie to już osobna historia- wtedy to wszystko takie trudne mi się wydaje.
Może kiedyś mi się to zmieni :)

A portret świetny...ja tam próżności nie zauważyłam tylko bardzo ładną buzię :-D


Myślę, że się zmieni na plus. I że to będzie Twoją siłę.
Masz już pewną świadomość.

A pracować nad sobą to trzeba chyba cały czas.


Ja też mam w sobie pewną niepewność. Wiem, że część moich problemów tzn. niedowartościowanie siebie wynika z porównywania się z innymi.

Np. poprzez chorobę nie pracuję zawodowo, nie rozwijam się zawodowo, nie mam sukcesów zawodowych. Dla niektórych ludzi substytutem wartości jest kariera zawodowa, tytuły przed nazwiskiem, pieniądze itp. Czyli w jakiś sposób jestem gorsza. Dla niektórych ludzi jestem stracona. Czyli wg tych ludzi ja jestem niewartościowa czy nieodpowiednio wartościowa. I ta myśl, to moje wyobrażenie powoduje u mnie np. zdenerwowanie, jakieś nerwy itp.
Czyli moje emocje, których nie chcę wynikają z porównywania się z innymi, a tak nie powinno być.
Powinno być tak, że powinniśmy siebie oceniać wg własnych standardów, a nie wg standardów innych.
Jeszcze trzeba oddzielić swoje 'ja chcę' od 'ja chcę, będące wynikiem wpływu otoczenia'. I poza tym jeśli już w jakieś części uda nam się to oddzielić, to trzeba mieć siłę w tym wytrwać.
Teraz mnie nie jest źle, że nie pracuję. Sama z tym nie czuję się gorsza. Jednak myśl, że inni mogą tak o mnie myśleć, denerwuje mnie.

Mam nadzieję, że za bardzo nie zamotałam. :|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #733  Wysłany: 2012-01-23, 22:15  


JustynaS1975 napisał/a:

Mam nadzieję, że za bardzo nie zamotałam. :|

Nie Justynko, doskonale zrozumiałam o co Ci chodzi. Trzeba jeszcze dołożyć do tego, ze każdy ma prawo do swoich myśli i nie mamy na nie wpływu- nawet na te najgłupsze. Jest to jednocześnie też nasza siła, bo nikomu nic do tego co my sami myślimy :)

Cytat:
Czyli w jakiś sposób jestem gorsza. Dla niektórych ludzi jestem stracona. Czyli wg tych ludzi ja jestem niewartościowa czy nieodpowiednio wartościowa.

Od takich ludzi trzeba trzymać się z daleka. Szkoda czasu na marnowanie i próby zrozumienia ich toku "rozumowania".
Mam mocne postanowienie, że nie będę się więcej otaczać ludźmi, których zachowanie czy opinie na mój temat w jakiś sposób mnie krzywdzą. Szkoda mi zwyczajnie energii, postanowiłam się już nikomu nie podkładać i przestać nadstawiać drugi policzek. Jak mi to wyjdzie w praniu to zobaczę? Narazie małymi kroczkami.
JustynaS1975 napisał/a:
zyli moje emocje, których nie chcę wynikają z porównywania się z innymi, a tak nie powinno być.
Powinno być tak, że powinniśmy siebie oceniać wg własnych standardów, a nie wg standardów innych.

Tak powinno być, ale żyjemy wśród ludzi i siłą rzeczy porównujemy się do innych, bo chcemy być lepsi, czasem inni. Chyba nie ma osoby, która byłaby w 100 % z siebie zadowolona? Najważniejsze to nie być wobec siebie zbyt surowym :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #734  Wysłany: 2012-01-23, 22:20  


czkawka napisał/a:
Tak powinno być, ale żyjemy wśród ludzi i siłą rzeczy porównujemy się do innych, bo chcemy być lepsi, czasem inni.

Bo chyba przede wszystkim potrzebujemy akceptacji.
A czasami jakoś jest tak, że potrzebujemy jakieś akceptacji o szczególnych osób.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #735  Wysłany: 2012-01-23, 22:24  


JustynaS1975 napisał/a:
Bo chyba przede wszystkim potrzebujemy akceptacji.
A czasami jakoś jest tak, że potrzebujemy jakieś akceptacji o szczególnych osób.

Najlepsza puenta...lepiej bym tego nie ujęła :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group