1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chce zrobic film
Autor Wiadomość
schatzeli 


Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 68
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-06-05, 23:34  Chce zrobic film


Czesc kochani. Dawno tu nie bylam. Przepraszam nie mialam sily,ciezko sie pozbierac po smierci mamy.
Napisalam scenariusz do filmu,, Co dalej tato"o walce mamy z rakiem,ignorowaniem nas przez lekarzy,dawaniem nieprawdziwych nadziei i ogromnym bolu. Film jest smutny,ale nie
jest beznadziejnym wyciskaczem lez, lecz dramatem pelnym uczuc i emocji. Przedstawia walke trzech siostr o rodzine, o przyszlosc, o zycie. Pokazuje ile mozna zalatwic kasa, jak malo sercem,jak duza role odbywa w Polsce hierarchia Gdzie empatia, gdzie dobro? Przedstawia ogromny bol psychiczny, nerwy, rozpieprzenie wspanialej rodziny przez kretyna o imieniu ,,rak" a jednoczesnie nadzieje, ze warto walczyc do konca.
Mam ogromny natlok mysli, spowodowany moja osobista tragedia. Mysle ze dam rade zachecic czytelnika, czy widza, zwlaszcza ze jestem pelna emocji. Mam w sobie ogromna determinacje, aby przebic sie z moja historia, gdyz wiem jak wielu Polakow przechodzi takie problemy jak moja rodzina codziennie. Rozpoczynam szukanie rezyserow. Co wy sadzicie? warto poruszac takie tematy czy nie? Pozdrawiam serdecznie
 
monisia8585 


Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 65
Pomogła: 5 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-06, 09:38  


Warto!! sama 2 tygodnie temu ten podstępny typ "rak" zabrał mi najukochańsza osobę- Tatę. Był zdecydowanie za młody żeby odchodzić. Przechodził ogromne cierpienie i gdyby nie lekarz z Hospicjum do którego się zapisaliśmy tata zmarł by dużo wcześniej. Chemia którą zaproponowała mu beznadziejna lekarka jeszcze bardziej go wyniszczyła. dobrze, ze jest choć jedna osoba która umie pokazać to światu. bardzo Ci dopinguje i na pewno chce obejrzeć ten film!
_________________
Monika
---------------------------------------
Mój tatulku:* teraz już nic nie boli :(
24.05.2012, godz. 6:00
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #3  Wysłany: 2012-06-06, 11:13  


Witam
również uważam że to dobry pomysł. Każda pozycja ukazująca realia dzisiejszych zmagań chorych z "całym światem" walki jego rodziny o każdy dzień życia i to takiego "zwykłego człowieka" nie kogoś znanego powinna dotrzeć na forum publiczne. Po co? Po to aby uzmysłowić tym "którzy uważają że temat ich nie dotyczy" jak kruche jest życie, jaką ma prawdziwą wartość i jakie codzienne zmagania czekają chorych i ich rodziny i ze to może spotkać każdego. Szukaj reżyserów, pisz jako pamiętnik jeśli masz pomysł działaj warto!!!
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-13, 22:30  


schatzeli, Witaj wnioskując z nick`a żyjesz w kraju gdzie króluje praktyczne podejście do życia...
Pomysł aby jeszcze raz opowiedzieć historię gdzie w tle będzie walka z rakiem nie jest nowy. może dlatego, że jak seks jest zachętą do pójścia na kiepski nawet film... taką samą rolę pełni rak, naprawdę ogromny motywator, bo ilu jest chorych na raka, ilu bliskich dotknęła śmierć lub sama tylko choroba...

Nie wiem jaki jest Twój scenariusz, nie wiem jak widzisz rozwiązanie problemu naszej choroby, czy ma to być tło czy podmiot filmu...

Myślę że nie jesteś w stanie na tym Forum powiedzieć wszystkiego na ten temat.
Dlatego pozwól, że zgłoszę swoje uwagi, zanim podejmiesz jakieś działania.

Myślę że wielu z nas pamięta świetny film z D Hoffmanem pt "Raien Man" rewelacyjny film, kreacja aktorska, a jednak takich szkód jakich przyczyną był ten film, ciężko oszacować.
Wypaczony obraz choroby jaką jest autyzm pokutuje do dziś.

To samo spotkać może nowotwór, strach i legenda śmiertelnej choroby jaką jest rak pozbawia wielu ludzi woli walki, niekompetentna opieka lekarska popycha ludzi w ręce szarlatanów i hochsztaplerów.
Zastanawiam się nad oddziaływaniem mass mediów na rzeszę odbiorców.
Najlepszy scenariusz, najlepszą powieść należy dostosować do potrzeb kina, filmu w takim wypadku autor ma do powiedzenia raczej tyle samo co żydzi w Gettcie w czasie okupacji

Efekt? ze świetnego pomysłu po odrzuceniu idei powstaje HICIOR, który przynosi więcej szkody niż pożytku
Życzę sukcesu w realizacji pomysłu.
W świecie gdzie można ciągle spotkać się z marginalizacją problemu chorób onkologicznych, dobrze opowiedzianych historii nigdy zbyt wiele.
Jednak myślę że warto myśleć o zagrożeniach jakie niesie za sobą komercja... wszak piekło dobrymi chęciami jest wybrukowane...
Pozdrawiam
_________________
romek
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-14, 00:04  


Pozwolę sobie zasugerować obejrzenie filmu "Les invasion des barbares" - "Inwazja barbarzyńców". Kto obejrzy zapraszam do przekazania odczuć :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
schatzeli 


Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 68
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-06-14, 20:24  Chce zrobic film


ja po wielu przemysleniach zrezygnowalam z tego pomyslu i pisze ksiazke -pamietnik i znalazlam wydawnictwo, ktore zgodzilo sie ja wydac i najwazniejsze ze tak jak ja chce, czyli prawde bez zmiany czegokolwiek. Dziekuje za wasze uwagi, sa dla mnie cenne
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-17, 12:04  


schatzeli,
Nie wypowiadam się czy jest to dobry czy zły pomysł, daj znać kiedy książka ukaże się w druku, może być w jęz niemieckim...
Pozdrawiam, życząc wszystkiego naj...
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group