1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwór złośl. żołądek-wpust proszę o radę w sprawie chemii
Autor Wiadomość
oania 


Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-06-14, 00:45  nowotwór złośl. żołądek-wpust proszę o radę w sprawie chemii


Witam
BARDZO PROSZĘ O POMOC W PODPOWIEDZI ODNOŚNIE CHEMIOTERAPII EWENTUALNIE RADIOTERAPII DLA MOJEGO MĘŻA - WIEK 49 LAT.
Poniżej przesyłam dokumenty choroby.
Proszę pod powiedzięć jakie powinno być leczenie i czy chemioterapia S - 1 byłaby skuteczna i czy jest dostępna gdzieś w badaniach klinicznych. Proszę doradzić co dalej mamy zrobić?.





krzys1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2766 raz(y) 406,31 KB

krzyś.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2682 raz(y) 458,57 KB

_________________
ania
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-14, 14:15  


Mój tata wiek 60 lat dostaje 5-FU we wlewie w chemioterapii indukcyjnej FOLFAX 4. Tez pytałam o S-1 czy jego zamiennik UFT (TEGAFURUM + URACILUM 100 mg + 224 mg ) w tabletkach ale onkolog wytłumaczył mi , że to dość duża tabletka i ktoś kto ma problemy z połykaniem (mój Tatko ma gruczolakoraka wpustu i ma problemy z przełykaniem) nie powinien jej stosować zwłaszcza ze tabletka dopiero w komórce rakowej metabolizuje się do postaci 5-FU (Fluorouracilum) a we wlewie dostarcza się ją bezpośrednio. Pozdrawiam
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
oania 


Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2013-06-23, 23:55  


Dzięki asiu, że mi wyjaśniłaś o chemii s -1.
Mąż rozpoczął chemię o nazwie FOLFAX 4, ja znalazłam w opisach, że jest to chemia na jelito grube. Boję się, że podano niewłaściwą na raka żołądka - wpustu.
_________________
ania
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-24, 13:50  


Nie martw się, ta chemioterapia jest również stosowana w leczeniu raka żołądka, wpustu żołądka, przełyku .Pozdrawiam
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
oania 


Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2013-06-26, 00:30  


Witam powtórnie.
Bardzo proszę DUM SPIRO-SPERO o odpowiedź czy NanoKnife byłby dobrym sposobem na leczenie mojego męża. Jak wspominałam wyżej ma nieoperacyjnego raka żołądka-wpustu z przerzutem na węzły chłonne przy aorcie i naczyniach limfatycznych. Guz wychodzi z żołądka oplata z tyłu naczynia.
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam gorąco.
_________________
ania
 
oania 


Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2013-06-29, 09:08  


Czy nikt mi nie pomoże?????? :cry:
Jeszcze raz proszę fachowców o pomoc w wyjaśnieniu tej metody. :?: :?: :?:
_________________
ania
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #7  Wysłany: 2013-07-02, 22:21  


Oania jak mąż się czuje?
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
oania 


Dołączyła: 14 Cze 2013
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2013-07-02, 23:33  


Cześć Asiu
Mąż zaczął chudnąć jak Twój tata. Od chemii 2-3 kg. Niby więcej je, ale niestety waga ucieka. Zastanawiałam się czy ma wpływ ta chemia tzn. skład FOLFAX 4, bo po wcześniejszym zestawie przytył, a teraz niestety chudnie, mam tylko nadzieje, że to tylko przejściowa sytuacja. Kondycja dość dobra. Psychika w marę dobrze, aczkolwiek przy tego typu chorobie jest zawsze chwiejna. Jeżeli chodzi o przełykanie pokarmów, niestety różnie to bywa.
A jak tam Twój tata?
_________________
ania
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #9  Wysłany: 2013-07-03, 09:52  


Mój tatko obecnie już ustawiony i przeciwbólowo i przeciw depresyjnie no i czekający na trzeci cykl FOLFOX4 do piątku . Waga też spada pomimo iż tatko je. Zaczął od wczoraj też łykać tabletki kurkumy i już nie ma odruchu wymiotnego. Cieszymy się , że wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tak dalej.Pozdrawiam. Mam pytanie, ktoś z moderatorów napisał coś o nanoknifie może na privie?
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #10  Wysłany: 2013-07-10, 14:07  


oania napisał/a:
Bardzo proszę DUM SPIRO-SPERO o odpowiedź czy NanoKnife byłby dobrym sposobem na leczenie mojego męża. Jak wspominałam wyżej ma nieoperacyjnego raka żołądka-wpustu z przerzutem na węzły chłonne przy aorcie i naczyniach limfatycznych. Guz wychodzi z żołądka oplata z tyłu naczynia.

Technologia NanoKnife jest zupełnie nową metodą leczenia nowotworów (zaledwie 3000 zabiegów na całym świecie) i nie ma jej jeszcze w standardach i zaleceniach dot. postępowania terapeutycznego w nowotworach złośliwych. Trzeba zatem uznać tę metodę leczenia za niestandardową i o wynikach udowodnionych jedynie wstępnie.
Ze względu na fakt, iż jest to terapia niestandardowa nie są mi znane jeszcze dokładne kryteria kwalifikacji do tego typu zabiegów. Podejrzewam jednak, że w Waszym przypadku (zaawansowany miejscowo rak żołądka z zajęciem węzłów chłonnych oraz prawdopodobnie narządów sąsiadujących) może nie być wskazań do tego sposobu leczenia.
Można jednak zwrócić się z prośbą o konsultację do » właściwego ośrodka « .
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #11  Wysłany: 2013-07-10, 15:35  


Cytat:
Podejrzewam jednak, że w Waszym przypadku (zaawansowany miejscowo rak żołądka z zajęciem węzłów chłonnych oraz prawdopodobnie narządów sąsiadujących) może nie być wskazań do tego sposobu leczenia.

To samo stwierdził wczoraj zapytany przeze mnie o nanoknife onkolog, który leczy mojego tatę (też FOLFOX 4 i też zaawansowany miejscowo gruczolakorak tyle ze z naciekiem na trzustkę), że niestety tej metody w tym przypadku nie stosuje się w standardowej metodzie leczenia i , że ogólnie w tak zaawansowanej chorobie żołądka się tej metody nie stosuje , jedynie już po resekcji żołądka jakby jakieś komórki nowotworowe zostały jeszcze to wówczas można , ale ogólnie on by w takim przypadku doradzał chemioterapię uzupełniającą . Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-07-10, 22:29 ]
Aniu jak mąż , kiedy kolejna chemia?
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #12  Wysłany: 2013-07-24, 22:29  


Aniu dziękuję jeszcze raz za telefon i słowa wsparcia .
Trzymam kciuki za Twojego męża :uhm!: Bądźmy dobrej myśli.
Ściskam mocno |przytula|
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #13  Wysłany: 2013-08-13, 11:46  


Aniu nic się nie odzywasz... Jak tam mąż? Szkoda , że nie spotkałyśmy się w CO... Pozdrawiam serdecznie
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #14  Wysłany: 2013-10-13, 15:29  


Aniu czemu się nie odzywasz?
Jak tam mąż się czuje?
Odpisz lub zadzwoń do mnie.
Pozdrowionka dla Was.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group