1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2011-10-18, 22:07  


Lekarz wykonujący scyntygrafię nie będzie Was prowadził, więc i tak decyzję powinniście podjąć w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Ciężko powiedzieć jak patrzeć na zdjęcia nie widząc ich. Zwykle tam, gdzie obraz jest mocno ciemny, tam są zmiany.
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #32  Wysłany: 2011-10-18, 22:13  


Póki co mama była u jednej pani onkolog, ja sama byłam u lekarza w bydgoszczy. Wczoraj nie byłam z mamą na badaniu, ale wiem, że zaproponowali jej leczenie w bydgoszczy właśnie zastrzykami. Stąd moje pytanie jak może byc lepiej?


Zdjęcia są jakby podwójne, na jednych zmiany jaśniejsze, za drugim razem ciemniejsze. Przeraża mnie, że kręgosłup jest taki ciemny na tych zdjęciach??? Ogólnie ciemne zmiany są w klatce i sięgają do miednicy. Pojedyncze kropki widoczne w nodze i ręce.
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #33  Wysłany: 2011-10-18, 22:16  


ewe, zdjęcia zinterpretuje lekarz. Na podstawie samego opisu jak to wygląda nie jestem w stanie Ci nic powiedzieć - coś jak rozmowa ze ślepym o kolorach :) a zdjęcia są podwójne, bo są od przodu i od tyłu.

Nie wiem o jakich zastrzykach mówił lekarz, więc nie mogę Ci powiedzieć jak będzie lepiej. Aby podjąć decyzję trzeba konkretnych informacji dot. jednej i drugiej opcji. Tutaj nie wiadomo ani o jakich zastrzykach mowa, ani o radioterapii jakiego obszaru i jaką dawką mowa.
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #34  Wysłany: 2011-10-18, 22:30  


Owszem dwa od przodu i dwa z tyłu. Również nie mam pojęcia co lekarze mają na myśli i tym razem postaram się jechac( zrobie córce wolne jeśli trzeba będzie:) - ucieszy się). Dowiem się jak widzi to pani doktor, którą mamy bliżej, no i jak to wygląda w bydgoszczy. Dziękuje za pomoc

[ Dodano: 2011-10-18, 22:50 ]
Jeszcze jedno pytanie- czy przy tym nowotworze możliwe jest cofnięcie się zmian w kościach? Nie wiem, czy lekarz chciał w ten sposób mamę pocieszyc, czy jak? Powiedział, że te zmiany mogą się w ciągu roku cofnac. Ja zastanawiam się czy będzie Nam ten rok wogóle dany:( Coraz bardziej ciężko każdego dnia:(
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
kam 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #35  Wysłany: 2011-10-19, 09:29  


ewe napisał/a:
czy przy tym nowotworze możliwe jest cofnięcie się zmian w kościach?


:?ale?: nie mam pojęcia

moja mama ma przerzuty z piersi na wątrobę i kości.
i w wątrobie troszkę się cofnęło, w kościach przez długi czas była stabilizacja, ale niedawno "poszło dalej" :cry:
_________________
Mamusia 20.05.1957 - 21.06.2012 [*]
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #36  Wysłany: 2011-10-19, 10:04  


ewe napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie- czy przy tym nowotworze możliwe jest cofnięcie się zmian w kościach?

Nie wydaje mi się. Mogą ewentualnie nie zwiększać się, może trochę zmniejszyć, ale o całkowitym cofnięciu raczej nie ma mowy.
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #37  Wysłany: 2011-10-19, 22:24  


Wielkie dzięki Kochani:* W pn jedziemy do onkologa i liczymy już na podjęcie konkretnego leczenia. Czas ucieka, stres rośnie. Jedynym pocieszeniem jest to, że Mama coraz lepiej radzi sobie ze wszystkim:) Dziś jak tylko wysłałam córeczkę do przedszkola popędziłam do Mamy. Gotowała już obiad, zajmowała się tym co lubi, czyli jakieś papiery, była w żywiole:) Nie wiem kiedy zasnęłam a Mamusia obudziła mnie kawą:) Uwierzcie cudowne uczucie i radośc w serduchu!!! Kochana ta moja Mamcia:*
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #38  Wysłany: 2011-10-23, 21:25  


Witam. Jutro wizyta u lekarza z wynikami scyntygrafii. Mama zdecydowała, że jeśli lekarka będzie chciala naswietlac to jedzie do Bydgoszczy na zastrzyki z izotopem. jak myślicie dobrze zrobi??? Boi się radioterapii, ja takze.
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #39  Wysłany: 2011-10-23, 21:28  


ewe, spójrz w posty wyżej - nadal nie wiemy co to za zastrzyki z izotopem, jakie i czego naświetlania są planowane. Nie możemy więc powiedzieć czy mama robi dobrze, czy źle ...

Zapytajcie jutro na wizycie jakie dokładnie naświetlania są planowane - jakiego obszaru, jaką dawką, przez ile dni.
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #40  Wysłany: 2011-10-23, 21:35  


absenteeism wybacz, ze tak pytam ciagle. Mam nadzieje, ze jutro sie wszystkiego dowiemy. Jednak dowiedzialam sie od lekarza, ze zastrzyki sa mniej inwazyjne niz naswietlania. Mama tez to slyszala i dlatego w ciemno chce zdecydowac sie na ta opcje. Jutro napisze wszystko czego sie dowiem. Dziekuje za odpowiedz:*
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #41  Wysłany: 2011-10-23, 21:46  


No tak, z zasady zastrzyki będą mniej inwazyjne niż naświetlania :)
Nie przepraszaj za pytania bo to naturalne, że chciałabyś wiedzieć jak najwięcej. Całkowicie to rozumiem. Ale sama na pewno wiesz, że bardzo ważne są teraz konkrety i na nich trzeba się oprzeć.

Dobrym pomysłem będzie na ten wieczór zastanowienie się nad wszelkimi pytaniami, jakie chciałybyście zadać jutro lekarzowi i zapisanie ich sobie na kartce. Jutro łatwiej będzie je zadać i zapisać od razu odpowiedzi - lekarze lubią, kiedy pacjent jest przygotowany do wizyty, wie czego chciałby się dowiedzieć i jest zainteresowany swoim leczeniem. Świadomy pacjent to cenny pacjent :)
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #42  Wysłany: 2011-10-23, 21:54  


"Świadomy pacjent"- to jest to. Mama do dziś nie wie, że ma nowotwór w najgorszym stadium. Ja nie umiem tego wyznac, lekarze milczą. Może tak jest lepiej...
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #43  Wysłany: 2011-10-23, 22:15  


Cóż, to Wasz wybór.
_________________
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #44  Wysłany: 2011-10-23, 22:32  


Widzę, że mama chce życ! Zdaje sobie sprawe, ze to smiertelna choroba, jednak uwazam, ze mysl iz ma tak malo czasu moglaby Ja zalamac, Jeśli lekarze tez postepuja tak samo chyba cos w tym jest. Codziennie spotykaja chorych i wiedza raczej jak postepuje sie z chorymi. Mama wierzy, ze dojdzie do, siebie i nasza rola teraz jest taka aby Ja w tym utwierdzic. Wybacz absenteeism, jesli zle postepuje, ale inaczej nie potrafie.
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #45  Wysłany: 2011-10-23, 22:44  


Ja tego nie oceniam, mogę mieć inne zdanie ale nie mam zamiaru Cię oceniać. Nikt tego nie powinien robić.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group