1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Autor Wiadomość
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #31  Wysłany: 2010-11-22, 20:01  


Dzięki za informacje i za kciuki :)
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #32  Wysłany: 2010-11-23, 09:20  


kaija, nie powinno się dziecka zabierać do chorego na oddział chemioterapii.
Przebywają tam bardzo chorzy ludzie i oczywiście różne bardzo przykre rzeczy mogą nagle się wydarzyć...
Jeśli chodzi o przebywanie pacjenta po chemii w domu z dzieckiem,to tak jak napisała Peti, nie ma żadnych przeciwwskazań.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #33  Wysłany: 2010-11-23, 14:36  


Dziękuję jusiu za info, nie zamierzałam młodego do szpitala ciągnąć, chodziło mi właśnie raczej o czas w domu po chemii- ze wzgl. na przypadek tego mojego znajomego wolę zapytać, a młody jak dziadka długo nie widzi, to się odczepić potem nie może :) . Pozdrawiam, Kasia
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #34  Wysłany: 2010-11-30, 14:24  


Witajcie ponownie, mój Tata dopiero dzisiaj dostał pierwszą chemię- wcześniej pani doktor onkolog wypatrzyła coś niepokojącego w miejscu cięcia operacyjnego i okazało się, że gronkowiec się przyplątał :-( , więc Tata dostał antybiotyk i przepustkę do wczoraj. W związku z tą chemią mam pytanie: Tata mówi, że na kroplówce miał napisane "DDP 20 mg" i "DDP 50 mg"- nie wiem, czy coś nie pokręciliśmy razem z Tatą. Czy ktoś wie, co to za nazwa (skrót?)- jaką chemię Tata dostał? Wcześniej była mowa o schemacie PN.
Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam, Kasia
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #35  Wysłany: 2010-11-30, 14:36  


Witaj!
DDP, z tego co pamiętam co skrót - cisplatina, a cisplatina jest składnikiem schematu PN (cisplatina i navelbine). Mam nadzieję, że się nie mylę...

pozdr.
_________________
Katarzynka36
 
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #36  Wysłany: 2010-11-30, 14:37  


Z tego co wiem..ale jeśli się mylę to poproszę innych o poprawkę..DDP to cisplatyna, a w schemacie PN cisplatyna występuje, więc chyba zgadza się.

Pozdrawiam
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #37  Wysłany: 2010-11-30, 15:33  


Dzięki dziewczyny! :)
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #38  Wysłany: 2011-01-27, 19:13  


Witajcie ponownie, dawno nie pisałam, cieszyłam się względnym spokojem (ale regularnie czytałam). Mój Tata jest po operacji, w trakcie trzeciego cyklu chemii- schemat PN). We wtorek, po rtg i usg onkolog prowadzący powiedział Tacie, że jest ok i kolejne cykle chemii nie będą potrzebne, wszyscy się niesamowicie ucieszyliśmy. Dzisiaj dowiedziałam się, że radiologowi coś się na rtg jednak nie podoba i za tydzień Tata jedzie na tk. Ordynator stwierdził, że to może być cyt. "jakaś pierdoła" ale trzeba sprawdzić. Mam pytanie, czy to "coś" może być np zrostem? (3 tygodnie po operacji chirurg mówił, że Tata trochę za mało ćwiczeń oddechowych robi i się zrosty robią). Nie widziałam opisu rtg, ale z tego, co Tata mówił, chodzi o okolice cięcia. Może ktoś miał podobną sytuację i okazało się, że to nic poważnego?
Pozdrawiam, Kasia
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #39  Wysłany: 2011-01-27, 19:32  


Witak Kasiu

Po tej stronie Twoja imienniczka...
Ech, tak się cieszyłyśmy, że nasi Tatusiowie zostali zakwalifikowani na operacje, że są po, ze udało się tegp gada wyciąć a teraz widze, że u Was też - jak u nas od kilku dni - pojawiły się... schody:(
dzięki za wpis w moim watku - oczywiście pamiętam Cię:)
Widzę, że podobnie jak ja sie stresujesz:(
Kasiu - nie uspokoję Cie, bo wiesz jestem w tej samej niemal sytuacji - też sie stresuje od kilku dni i mamy podejrzenie, że "coś jest" - ale rzeczywiście może to być "pierdoła".
U nas po operacji był rtg - tydzien po operacji, potem po 4 tygodniach od operacji, a po chemii było od razu TK. I na tym TK wyszło, że jest obszar jakieś masy tkankowej, która po podaniu kontrastu nie zmieniła barwy, więc radiolog uznał, że jest to obszar blizny łącznotkankowej... uznałam to za pewnik, bo skoro i onkolog i radiolog tak powiedzieli, to mam nadzieję, że ta było. U Was mogło wyjśc to samo, ale, że było tylko rtg to nie widać czy zmienia barwe czy nie (nie ma kontrastu), więc woleli zlecić TK - dokładniejsze jednak. Nam dr onkolog powiedział, że jesli porównawcze rtg, ktore zostawilismy nie wyjasni sprawy zleca nam też TK..

A jak Tato po chemii? Jak sie czuje, jak zniósł cytostatyki? A i napisz czy twój tata pokasłuje czy nie? Bo u mojego lekki kaszel w sumie cały czas jest...

Postarajmy sie obie nie stresować, choć .... jest ogromnie ciężko...
pozdrawiam cieplutko:)
_________________
Katarzynka36
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #40  Wysłany: 2011-01-27, 19:58  


Agni u mojego taty w opisach 2 tk i pet jest obszar 12mm- resztko pooperacyjne(tak radiolog opisał) nie ulegający wzmocnieniu kontrastowemu.Nie wiem czy to faktycznnie to(mam nadzieję,że tak).Ostatnio we wrzesniu lekarz mówił,że kikut włóknieje.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #41  Wysłany: 2011-01-27, 21:27  


Katarzynka36 napisał/a:


A jak Tato po chemii? Jak sie czuje, jak zniósł cytostatyki? A i napisz czy twój tata pokasłuje czy nie?

Odpukać, poprzednie 2 chemie Tata zniósł w miarę ok, poza mdłościami, zgagą i osłabieniem. Teraz jest w trakcie trzeciej, miał już trzeci dzień, więc teraz przerwa, a we wtorek dolewka i do domu. Lekko pokasłuje cały czas, zaraz po pierwszej chemii kaszlal bardzo mocno i laryngolog stwierdził pointubacyjne uszkodzenie strun głosowych. Tata dostał sterydy (Seretide), Thiocodin i przeszlo z czasem. Teraz pokasłuje, szczególnie jak dużo mówi, więc jak wie, że będzie duzo rozmawiał, to profilaktycznie bierze thiocodin.
Pozdrawiam, Kasia
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #42  Wysłany: 2011-01-27, 22:30  


Hmm, czyli to pokasływanie u Was też jest?! Czyli też nie znikło zupełnie po operacji?
Ciekawe, dlaczego u niektórych jest a u niektórych po operacji znika...

Dobrze, że Tata w miarę zniósł chemię :)

pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
kaija 


Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 44
Pomogła: 2 razy

 #43  Wysłany: 2011-02-01, 15:18  Opis RTG- prośba o wyjaśnienie


Witam ponownie, dzisiaj mój Tata został wypisany po 3 chemii do domu. Mam opis RTG, które wzbudziło wątpliwości radiologa. Tata jedzie na TK w czwartek, ale pewnie wyniki będą jakoś później, więc zależy mi bardzo na wyjaśnieniu opisu RTG, czy brzmi groźnie?Serdecznie proszę o pomoc, oto opis:

Pogrubienie szczeliny ukośnej po stronie prawej. W okolicy nadprzeponowej prawej nie można wykluczyć rozstrzeń oskrzeli. Poza tym pola płucne bez zmian. Dolny biegun prawej wnęki nieco rozprojektowany- tu?Serce aortalne. Zmiany spondylotyczne w odc Th.

Z góry dziękuję za pomoc. Kasia
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #44  Wysłany: 2011-02-01, 22:24  


kaija, ponieważ radiolog nie jest pewien, dlatego Tatuś ma mieć TK.
Rozstrzenie oskrzeli, to trwałe zmiany, które powstają przez zmiany zapalne.
W dolnym biegunie.....- tu? podejrzenie guza.
Zmiany spondylotyczne, to zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie.
Poczekaj spokojnie na TK, rtg nieraz nie jest adekwatne do zmian, dlatego ważne jest co wykaże tomograf.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #45  Wysłany: 2011-02-02, 18:18  


Witaj Kasieńko
Jutro ja będe trzymała kciuki za dobry wynik TK:)

W tym rtg to skrót: Tu oznacza tumor - guz. I teraz pytanie czy na tym rtg nie wyszedł czasem ten niewyciety podczas operacji maleńki guzek? Nie pamiętam jak on był umiejscowiony, ale może to wlasnie o niego chodzi w opisie rtg.

Kasiu, trzymam kciuki i głowa do góry!!!
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group