1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz okrężnicy
Autor Wiadomość
Oleśka 


Dołączyła: 01 Lis 2015
Posty: 15

 #16  Wysłany: 2016-01-21, 21:16  


Masakra! Hospicjum domowe zostało dzisiaj załatwione. Był lekarz z pielęgniarką, zbadali i przypisali lekarstwo na apetyt i czkawkę. Ale tata niestety załamał się psychicznie. Do tej pory jakoś się trzymał, jakby nie zdawał sobie sprawy ze swojego stanu. Teraz zauważył, że czuje się fatalnie, był najchudszy wśród pacjentów przyjmujących razem z nim chemię i teraz to hospicjum, to pewnie koniec już blisko....W niedzielę jadę do rodziców i spróbuję jakoś go uspokoić.

Nie mamy kontaktu z lekarzem prowadzącym. Do tej pory tata stawiał się na chemię, gdzie był ogólnie badany. W przyszły piątek mama pojedzie z tatą do szpitala na trzecią chemię i wtedy postarają się porozmawiać z lekarzem. O co powinni zapytać lekarza, o jakie badania prosić?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #17  Wysłany: 2016-01-21, 21:51  


Oleśka,
Bardzo mi przykro, że choroba tak szybko postępuje.
Pytasz o badania - kiedy ma być robiona morfologia przed kolejnym, tym piątkowym, cyklem chemii? Można do niej dodać transaminazy, bilirubinę i kreatyninę.
A z badań obrazowych najdokładniejsze byłoby tk, ale piszesz o planowanym usg. Nie wiem, może dobry radiolog zobaczy i opisze dokładnie wątrobę i okolice.
Myślę, że w tak niepewnej sytuacji ( stan ogólny Taty) podanie chemii może nie dojść do skutku.
Mam nadzieję, że pomoc hospicjum przyniosła Tacie pewną ulgę.
Trzymaj się, sił życzę.
 
Oleśka 


Dołączyła: 01 Lis 2015
Posty: 15

 #18  Wysłany: 2016-01-21, 22:24  


Dziękuję za wsparcie.
 
Oleśka 


Dołączyła: 01 Lis 2015
Posty: 15

 #19  Wysłany: 2016-02-07, 20:38  


Sytuacja wygląda tak, ze 29 stycznia byłam z tatą u onkologa, jednakże kolejna chemia została przesunięta z powodu niskiej hemoglobiny. Tata dostał kroplówkę nawadniającą z żelazem i żelazo w tabletkach. Jednak po kolejnym tygodniu okazało się, że hemoglobina jeszcze spadła (7 g/dl0) i chemii znowu nie będzie. W tej chwili tata jest w szpitalu na przetaczaniu krwi.

Mam pytanie dotyczące nowoczesnych metod leczenia nowotworów jelita niedostępnych w Polsce (nierefundowanych). Słyszałam o lekach panitumumab i cetuksymab. Nie zostaliśmy poinformowani przez lekarzy o takich możliwościach, a te lekarstwa podobno mogą sporo przedłużyć życie. Czy te leki stosuje się tylko na wczesnym etapie? Czy jak choroba już jest tak mocno zaawansowana też przyniosą skutek? Jeżeli tak, to w jaki sposób uzyskać dostęp?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #20  Wysłany: 2016-02-07, 21:23  


http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf str.191
Leki te są dołączane, w określonych przypadkach, do cth standardowej.
Myślę, że obecny stan ogólny Taty nie pozwoli na wznowienie jakiegokolwiek leczenia systemowego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group