1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz nosogardła
Autor Wiadomość
meteor 



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 270
Pomógł: 8 razy

 #16  Wysłany: 2013-07-23, 17:19  


neksiu napisał/a:
Drugie: wycinek był pobierany przez usta tzn. nie miałem robionej endoskopii czy tam fiberoskopii z pobraniem wycinka, czy w waszym przypadku( kieruje tutaj pytanie do osób które miały do czynienia z guzem tam umiejscowionym) wycinek był pobierany również przez usta.


W moim przypadku wycinek był pobierany przez nos.
W związku z tym że mam skrzywioną przegrodę nosową do jednej dziurki wprowadzony został endoskop i do tej samej dziurki przyrząd do pobrania wycinka.
Miałem to szczęście w tym całym nieszczęściu że za pierwszym razem trafili i zlokalizowali ognisko pierwotne, co według pani doktor nie jest takie proste.
 
neksiu 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9

 #17  Wysłany: 2013-07-23, 18:25  


Gazda powiem że podniosłeś mi ciśnienie :D i to nie na żarty, już myślałem że mam spokój, a tutaj bęc spadło na mnie znowu.
Problem jest inny ponieważ za tydzień w środę zostaje przyjęty na do kliniki laryngologicznej na usunięcię tego migdałka, boje się że jeżeli to nie jest to na co wskazuje wynik histopat mogą coś spartolić. Co możecie mi doradzić w takiej sytuacji?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #18  Wysłany: 2013-07-23, 18:38  


Endoskop i MRI. Jeśli się okaże, że to guz nosogardła, to operacja wycięcia migdała nic nie da. Guzy takie niezwykle trudno operować radykalnie, a każda inna operacja to zbędne cierpienie, i opóźnienie możliwego do rozpoczęcia leczenia radiochemicznego. Nowotwór nosogardła jest chemio i radiowrażliwy. Jeśli okaże się po wycięciu, że migdałek powiększony jest przerzutowo, i tak trzeba będzie pobrać wycinek z nosogardła. Mam jednak nadzieję, że lekarze najpierw sprawdzą Ci nosogardło, zanim zaczną ciachać migdał. A przede wszystkim, należy mieć nadzieję, że obawy są płonne, i masz po prostu rozległe stany zapalne śluzówki. Niemniej jednak należy dochować należytej staranności w diagnostyce. Lepiej w tej sytuacji zatroszczyć się o zdrowie, niż potem tego żałować. A posłańca wieszczącego niedobrze i tak zawsze można do studni wrzucić :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
neksiu 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9

 #19  Wysłany: 2013-07-23, 19:15  


Jutro zadzwonię do pani doktor i porozmawiam z nią o moich obawach i podejrzeniach, mam nadzieje że wysłucha mnie i zleci odpowiednie badania.

Ogólnie rzecz biorąc odkąd pracuje na kopalni co najmniej 4 razy do roku miewam anginę, co więcej mam taki lekki lekowstręt więc praktycznie nigdy nie kończyłem kuracji antybiotykowej, co za tym przyszło to ogromny prawy migdał który zajmuje ponad połowę gardła, chociaż bardzo możliwe że w przypadku nowotworu i on byłby zajęty.
Wydaje mi się i to ta optymistyczna wersja że może to urosło przez te moje zaniedbania i jest to rzeczywiście po prostu przerost migdałka.

Dodam jeszcze że w ciągu ostatnich miesięcy mam straszliwie złe samopoczucie i strasznie często oddaje mocz, wypije 20 minut i do WC.

Wyniki krwi wszystkie w normie, powtórzone 4 krotnie, na ostatnich miałem lekko podwyższony potas tylko.

[ Dodano: 2013-07-23, 22:32 ]
Jeszcze jedno pytanie, czy mieliście takie uczucie napierania na nos(od środka), wcześniej męczyło mnie to tylko przy schylaniu jednak zauważyłem że teraz uczucie to mam nawet w normalnej pozycji. Wydaje mi się że migdałek sam z siebie się nie powiększa chociaż moge się mylić.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group