1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz nerki - pytania o nefrektomię
Autor Wiadomość
uuu 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 16

 #16  Wysłany: 2013-04-20, 12:46  Po nefrektomii 2012r. - rak jasnokomórkowy - niejasne USG


Witam!
Rok temu tato miał nefrektomię nerki lewej z powodu jasnokomórkowca.
Systematycznie robi badania, morfologię, USG, RTG.
Morfologię ma ok, w tej chwili nawet super.
W badaniu krwi ma przekroczony cały czas, nawet przed nefrektomią tylko jeden parametr - GGTP. Przed opercają miał 160 (norma 8-49) , po operacji 110, w lutym br. 136, 18.04.13r. ma 103.
Z czego może wynikać to przekroczenie, gdzie szukać przyczyny?
Ale mam jeszcze jedną wątpliwość. Tato miał dotychczas 4 razy robione USG.
Po operacji 3-krotnie.
27.06.2012r. - wszystko ok w wyniku z USG.
29.11.2012r. - także wszystko ok.
19.12.2012r. - prawie wysztko ok - jest tylko takie podejrzane dla mnie zdanie w wyniku: "Wątroba o nieco niejednorodnej wzmożonej echogeniczności, ze strafą zaoszczędzonego miąższu w zakresie lewego płata o wymiarach 62x39mm z prawidłowym rysunkiem naczyniowym."
Tato był u onkologa niedawno, ale nie wiem czy pokazał ten wynik lekarce, bo to było prywatne badanie.
Co robić?
Martwić się?
Niby nic nie pisze o guzach, ale boję się, żeby nie był to jakiś przerzut....
_________________
uli
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #17  Wysłany: 2013-04-20, 18:00  


Witaj uli.
Prawdę mówiąc mnie też by zaniepokoił taki zapis. Dobrze byłoby udać się z tym wynikiem do specjalisty, równie dobrze byłoby zrobić TK, który daje pewniejszy obraz niż USG. Ta zmiana na wątrobie może być wszystkim, od torbieli po nowotwór. Jeżeli tato nie pokazał tego wyniku lekarzowi, zrób to może Ty ;) . W trakcie swojej choroby mój tato też niekiedy nie widział potrzeby konsultacji, ja jednak parłam do przodu, nie pozostawiałam wątpliwości i dziś się cieszę, że chociaż w taki sposób mogłam pomóc.
Jeżeli Twój tato nie chce, to zacznij Ty sama działać ;) , tego typu zmiany trzeba diagnozować .
Pozdrawiam
_________________
Beata
 
uuu 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 16

 #18  Wysłany: 2015-09-11, 17:57  


Witam ponownie - niestety :( a już łudziłam się, że tu nie będę już zaglądać, po - na szczęście dłuuuuggggiej przerwie.
Mieliśmy ponad 3 lata spokoju....
Aż do kwietnia 2015r. - tato wykonał wtedy TK klatki piersiowej, w którym wyszła zmiana meta niewielka na płucu, o czym nie wiedzieliśmy, aż do września (!!!), bo rzekomo to badanie "nie wyszło prawidłowo".
Tato ponownie wykonał TK w lipcu br.
I tu wyszło wszystko.... :(
Nie mam badania przed sobą, ale w skrócie to ma zmianę w płucu, coś na nadnerczu i w węzłach chłonnych.
Jak zdobędę wynik po napiszę dokładnej.

To rozsiew choroby, wiem i to mnie przeraża.
Po obejrzeniu tego wyniku szybka reakcja z naszej strony - Centrum Onkologii w Krakowie.
I tam padła propozycja przystąpienia do programu badawczego (testowego), w którym stosują niwolumab + ipilimumab + sunatynib(sutent) lub 2 wersja sam sutent.
Lekarz zasugerował, że bez leczenia przeżycie wyniesie ok. 6-12 m-cy, z leczeniem nawet kilka lat.
Ale te skutki uboczne mnie przerażają.
Tato jest niezwykle aktywną osobą, pracoholikiem i nie wyobrażam sobie, aby był zmuszony cały czas spędzać w domu.

Zapytam Was - z Waszych doświadczeń - czy to leczenie jest w ogóle skuteczne, czy jest warte tych skutków ubocznych?
Czego możemy się spodziewać u taty po zażyciu tych preparatów???
Czego w ogóle możemy się teraz spodziewać, tylko postępu choroby???

Po operacji też nie dawali mu więcej jak rok, a tu szczęśliwie minęło kilka lat.
Spróbujemy walczyć, może pokonamy to paskudztwo.
Przynajmniej znowu na kilka lat.
_________________
uli
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #19  Wysłany: 2015-09-12, 20:05  


uuu napisał/a:
Zapytam Was - z Waszych doświadczeń - czy to leczenie jest w ogóle skuteczne, czy jest warte tych skutków ubocznych?

Zastrzegam, że doświadczeń własnych w tej kwestii nie mam,
ale wg mojej wiedzy leczenie może być skuteczne (w mniejszym bądź większym stopniu) - inaczej nie byłoby proponowane jako standard postępowania.
'Może' oczywiście nie oznacza, że będzie - każdy pacjent inaczej reaguje i dlatego w trakcie stosowania terapii trzeba monitorować jej skuteczność, by na bieżąco oceniać czy są wskazania do jej kontynuacji.

uuu napisał/a:
Czego możemy się spodziewać u taty po zażyciu tych preparatów?

Ogólnie można powiedzieć, że z jednej strony odpowiedzi na leczenie, zatem wydłużenia czasu przeżycia,
z drugiej strony okupionego skutkami ubocznymi działania tych leków.

uuu napisał/a:
Czego w ogóle możemy się teraz spodziewać, tylko postępu choroby?

Generalnie w dłuższym okresie czasu niestety tak, skoro choroba osiągnęła najwyższe stadium,
jednak w przebiegu choroby powinny występować także okresy czasowej stabilizacji a nawet poprawy,
w tym celu właśnie powinno być stosowane odpowiednie - wg najlepszej wiedzy lekarzy - leczenie,
np. którymś z wyżej opisanych przez Ciebie schematów.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
uuu 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 16

 #20  Wysłany: 2015-09-28, 10:28  


Gdyby ktoś z Was miał jeszcze doświadczenia w temacie Sutentu - zwłaszcza działań niepożądanych - proszę podzielcie się, warto być przygotowanym na wszystko...
_________________
uli
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #21  Wysłany: 2015-10-04, 09:51  


Proponuję: przejrzyj np. ten wątek,
oraz inne w tym dziale, które mają w opisie 'sutent'.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group