1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz nerki lewej
Autor Wiadomość
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #16  Wysłany: 2013-06-17, 20:20  


Ja też trzymam kciuki i pozdrawiam,
będzie dobrze- trzymaj się !
 
betka 


Dołączyła: 01 Gru 2010
Posty: 29
Skąd: śląsk
Pomogła: 2 razy

 #17  Wysłany: 2013-06-17, 22:45  


Witaj
Troszkę już wiesz, a ja dodam swoje spostrzeżenia. Przeszłam nefrektomię prawie 3 lata temu w 3 dobie po już byłam na chodzie. Bez cewnika i szczęśliwa :) Pas zakładałam tylko przy chodzeniu w szpitalu spędziłam tylko 7 dni. Dużo odpoczywałam, ale spacery tez były. Po 6 miesiącach po operacji poszłam w moje ukochane Tatry :) Moim zdaniem dużo zależy od Twojej psychiki jak będziesz szybko dochodził do zdrowia . Pozdrawiam i trzymam kciuki
 
arcik 


Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa

 #18  Wysłany: 2013-06-18, 16:13  


Bardzo dziękuję za wskazówki :-D .
Ponad tydzień czytam forum i przyswoiłem trochę wiedzy. Po powrocie ze szpitala opiszę jak to u mnie przebiegało.
Nurtuje mnie jeszcze sprawa nerki, która pozostanie. Organizm przez prawie 50 lat przyzwyczaił się do tego, że ma do dyspozycji dwie. Teraz będzie jedna. Czy trzeba o nią w jakiś szczególny sposób dbać? Mam na myśli dietę, nawadnianie, jakieś suplementy ... .
Z informacji na forum wynika, że ludzie po nefrektomii radykalnej żyją normalnie. Możecie napisać kilka uwag?
Elsie pisała, że jej mąż czasem wieczorem pije piwo. Czy alkohol nie szkodzi nerce?

Wszyscy piszą, że po operacji nie można dźwigać. Rozumiem zalecenie ale nie można dźwigać jakich ciężarów? Czy 10 kg to już za dużo? Po jakim czasie od operacji można dźwigać?

Jak z jazdą samochodem (jako kierowca)?

Wiem, że odpowiedzi na te pytania zależą od wielu czynników ale zakładam, że nie będzie jakichś większych komplikacji czyli wszystko odbędzie się standardowo.
_________________
Pozdrawiam

Artur
 
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #19  Wysłany: 2013-06-18, 21:37  


Witaj :) Kto pyta nie błądzi :)
Mój tata z jedna nerką żył 10 lat - nie stosował żadnej diety.Teraz od trzech ma tylko pół nerki i tez dieta jest normalna.Owszem ,kupowałam książki , czytałam , pisałam co może jeść itd.- ale to trwało zawsze najdłużej tydzień , potem normalne żywienie.
Myślę ,że po operacji mając ranę sam będziesz czuł ,że dźwiganie jakiekolwiek jest nie wskazane.nam lekarz mówił , żeby do 6 tygodni nic nie dźwigać ,potem tez należy uważać bo rana na zewnątrz goi się szybko ,a wewnątrz trwa to o wiele dłużej.

Już pisałam ,że jako kierowca tata jechał już 140 km na kontrolę , po 6 tygodniach.
 
arcik 


Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa

 #20  Wysłany: 2013-07-09, 10:20  


Jestem już po embolizacji tętnicy nerkowej jako przygotowanie do nefrektomii. Waszym postom w moim wątku jakoś to zniosłem. Teraz opiszę ja to wyglądało z mojej strony. Sam zabieg jest bezbolesny. Jedynie w po podaniu środka przeciwbólowego strasznie zacząłem się pocić. Po embolizacji byłem w szpitalu 5 dni. Z doznań nieprzyjemnych, to jedynie odczucie osłabienia. Przejście kilkunastu metrów to był wyczyn. Pierwszy tydzień w domu był prawie ok. Ketonal przyjąłem raz. W drugim tygodniu juz gorzej - odczuwam ból i jadę na ketonalu. Operacja 19-go lipca. Gdzieś czytałem, że człowiek gorzej czuje się po embolizacji niż po usunięciu nerki. Czy ktoś może to zwertyfikować?
_________________
Pozdrawiam

Artur
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group