1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukuję dobrego specjalisty - chirurga onkologa na Śląsku
Autor Wiadomość
Olala 


Dołączyła: 09 Sty 2011
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2011-01-09, 18:35  Poszukuję dobrego specjalisty - chirurga onkologa na Śląsku


Witam wszystkich!

Dowiedziałam się, że mój dziadek ma złośliwego guza między przełykiem a żołądkiem. Dziadek kwalifkuje się na operację od razu. A ja bardzo chce mu pomóc.

Szukam najlepszego specjalisty z okolic Śląska. Drodzy Forumowicze, proszę o sprawdzone namiary.. Być może znacie lub leczyliście się u lekarza, którego możecie polecić.

Z góry dziękuję za pomoc!!

[ Dodano: 2011-01-10, 07:57 ]
Proszę Was o pomoc....

Nie ma tu nikogo ze Śląska? Nikt nie leczył się na raka przewodu pokarmowego?
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-10, 11:23  


Droga Olu, mój Tato jest na podobnej drodze, również jestem na etapie gromadzenia adresów, kontaktów. W internecie wczoraj czytałam o prof. Lampe z Katowic (inne tytuły naukowe pominęłam, bo nie pamiętam). Ludzie na forach podobnych do tego pisali, że byli z leczenia zadowoleni, ale podobno lekarz nie należy do lekarzy "serdecznych", co przy leczeniu takiej choroby jest ważne. Nawiązałam kontakty z wieloma osobami, jeśli ktokolwiek z okolicy śląska jeszcze się zgłosi, na pewno się z Tobą podzielę. Być może ktoś z forum leczył się u tego prof. i doda coś od siebie.
Ściskam Cię serdecznie, dużo zdrowia i siły!

[ Dodano: 2011-01-10, 20:00 ]
Olala, mam dla Ciebie dobre wieści. Teraz dużo poczytałam znów o dr Lampe z Katowic i myślę, że to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Znalazłam nr kontaktowy do jego prywatnego gabinetu, dzwoniłam i Tatę swojego zapisałam już na 19 stycznia na 18.50. Podaję Ci numer: 32-253-75-74, ja poprosiłam o rejestrację do dr Lampe i to był pierwszy wolny termin. Doktor przyjmuje w poniedziałki i środy, niestety nie wiem ściśle w jakich godzinach. Przyjmuje w Katowicach na Warszawskiej 40, naprzeciw Kościoła Mariackiego.
Trzymam kciuki za Twojego Dziadziusia i ściskam Cię serdecznie, mam nadzieję, że operacja będzie pomyślna i dr Lampe Wam pomoże!
 
Olala 


Dołączyła: 09 Sty 2011
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2011-01-10, 21:44  


Asiu!

Bardzo dziękuję za pomoc i za to że napisałaś:) Podobnie jak Ty czytałam o prof Lampe i myślę, że to będzie dobry wybór i dla Twojego taty i dla mojego dziadka. Wierzę, że pokonamy tego paskudnego raka!!

Tak bardzo zależy mi by uratować dziadka lub choćby podarować mu więcej czasu.. To człowiek, który naprawdę kocha życie. A ja nie mogę patrzeć na to jak cierpi i jaki się zrobił chudziutki :( Ale wiem, że muszę być silna by go wspierać. Tobie też życzę jak najwięcej siły!! Mam nadzieję, że obie te historie skończą się dobrze..

Daj znać po wizycie. Ja też napiszę czego się dowiemy. Oby były to w miarę optymistyczne wieści.

Pozdrawiam i ściskam :*
 
Olala 


Dołączyła: 09 Sty 2011
Posty: 7

 #4  Wysłany: 2011-01-20, 23:56  bardzo proszę o pomoc w interpretacji TK jamy brzusznej


Badanie przeprowadzono w technice spiralnej, po doustnym podaniu wodnego roztworu środka cieniującego (75ml Omnipaque 350)

Dane ze skierowania: naciek npl we wpuście

Nawarstwienie opłucnowe i zmiany włókniste w obrębie widocznych części segmentów podstawnych.
Na wysokości wpustu żołądka widoczna zmiana guzowata obejmująca końcowy odcinek przełyku oraz żołądek od strony krzywizny mniejszej. Zmiana guzowata ulega kontrastowemu wzmocnieniu. Jej wymiary wynoszą 65x64mm. Wokół opisywanej zmiany obecny kontrast podawany doustnie.
Zmiana guzowata zlewa się z odnogą przepony prawą - naciek ?
Powiększony segment I wątroby. W jej obrębie widoczne zmiany ogniskowe , nieulegające wzmocnieniu pokontrastowemu o gęstości płynowej, odpowiadające torbielom.
Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy mały, zawiera liczne, uwapnione złogi.
Gruczoły nadnerczowe wielkością w górnej granicy normy.
Po prawej stronie guzek związany z odnogą boczną gruczołu nerkowego średnicy 10mm.
Poszerzone naczynia układu wrotnego z obecnym krążeniem obocznym.

Wnioski:
Zmiana guzowata żołądka z podejrzeniem naciekania przepony.
Powiększone oba gruczoły nadnerczowe.
Objawy uogólnionego schorzenia miąższu wątrobyz poszerzonym układem wtórnym i krążeniem obocznym.


Jeżeli ktoś może, to proszę niech mi napisze co wynika z tego badania.. Jakie są możliwości leczenia (operacja, laserowe wypalenie itd.) i na co powinnam się przygotować. Proszę o prawdę..
Konsultacja z lekarzem będzie dopiero za dwa tygodnie, a my siedzimy i się martwimy, bo najgorsza jest niewiedza :((
Badanie dotyczy mojego dziadka, wiem że guz jest złośliwy.

Proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-01-21, 06:58 ]
Scalam post do Twojego wątku, proszę, tutaj opisuj Waszą historię. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-01-21, 10:40 ]
ok Richelieu, temat scalony..

ale kto będzie wiedział, nie wchodząc na ten wątek, że mam wyniki z TK , a już nie poszukuję specjalisty? ;)

mogę chociaż zmienić tytuł posta?
 
Olala 


Dołączyła: 09 Sty 2011
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2011-01-23, 21:44  


czy ktoś będzie tak miły i pomoże z tą interpretacją?

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-01-23, 22:24 ]
Poprosiłem o pomoc w interpretacji. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-01-24, 13:03 ]
Wielkie dzięki Richelieu!

Czekam z niecierpliwością..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group