1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc - rak jelita grubego
Autor Wiadomość
loka 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-01-24, 20:39  Proszę o pomoc - rak jelita grubego


Dzień Dobry, proszę o pomoc. Wczoraj dowiedziałam się, że moja babcia 76 letnia ma raka jelita grubego z rozsiewem do wątroby. Diagnozę postawiono po tomografii brzucha, ponieważ nie można bylo zrobić kolonoskopii. Lekarz nie dał żadnych szans na leczenie, powiedział, że została tylko opieka paliatywna. Nie chcę i nie mogę się z tym pogodzić. Przecież nie można zostawić człowieka bez pomocy bez próby jego ratowania. Moja babcia poświęciła mi swoje życie teraz ja chcę jej pomóc tylko nie wiem jak :cry: Bardzo proszę o pomoc.

[ Dodano: 2011-01-24, 20:43 ]
Chciałabym tylko dodać, że moja babcia nie miała żadnej konsultacji onkologicznej. Przebywała na oddziale wewnętrznym gdzie zlecono badanie
_________________
Loka
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-24, 20:47  


Najlepiej byłoby, gdybyś przytoczyła dokładne wyniki tych badań, które już macie oraz jak najszybciej skontaktowała się z onkologiem, żeby to on przejął sprawę babci.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-24, 20:50  


Skoro nie było konsultacji onkologicznej, to doradzałabym udanie się prywatnie do onkologa bądź też domaganie się takowej konsultacji na internie - raka leczy onkolog!

W jakim odcinku jelita grubego zlokalizowany jest guz?
Czy babcia cierpi na jakieś choroby współistniejące?
Dlaczego nie można było wykonać kolonoskopii?
Jeśli zostały stwierdzone przerzuty do wątroby, to w zasadzie daje to IV - najwyższy stopień zaawansowania choroby, nadający się tylko do leczenia paliatywnego - chemio lub radioterapii, o ile pozwala na to stan pacjenta i są wskazania. O takich sprawach decydować powinien jednak onkolog.
_________________
 
loka 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2011-01-24, 20:55  


Wątroba powiększona o policyklicznym obrysie w całości usiana zlewającymi się zmianami metastatycznymi. Okrężny naciek npl jelita na pograniczu esicy i odbytnicy z peneteracją do tkanki tłuszczowej okołoodbytniczej. Znaczne rozdęcie jelita grubego z poziomami płynu - cechy niedrożności.
Dodatkowo stwierdzono anemię, nadcisnienie tętnicze, chorobę niedokrwienia serca

[ Dodano: 2011-01-24, 20:58 ]
Od wczoraj nie mogę mysleć, nie mogę nic robić. Próbuję szukać i nie mogę niczego znaleźć. Wiem, że muszę wziąć się w garść, ale to nie jest takie proste. Czuję się bezsilna.

[ Dodano: 2011-01-24, 21:10 ]
Kolonoskopii nie można było wykonać, ponieważ babcia nie była w stanie przyjąć tego płynu. Wystąpiły wymioty.
_________________
Loka
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-24, 21:56  


Na razie proponuję konsultację z onkologiem - niech spojrzy na wyniki wszystkich badań i opis TK, tutaj bez całościowego obrazu klinicznego ciężko pomóc via internet. Zwłaszcza, że nie ma wyniku badania histopatologicznego wycinka guza.
Rak jest niestety rozsiany i na pewno przerzuty do wątroby decydują o jego nieoperacyjności.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group