1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żołądka
Autor Wiadomość
...Ula91... 


Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2016-08-16, 20:22  Rak żołądka


Dzień dobry.

Dzisiaj miałam w ręku wynik gastroskopii mojego dziadka, który leży w szpitalu z powodu problemów z połykaniem. Obok zdjęć: podejrzenie blastoma wpustu żołądka naciek, wrzodziejący.

Po rozmowie z lekarzem wiem, że jest zlecona tomografia i konsultacja z chirurgiem już, wynik histpat za 2 tygodnie. Przeciwwskazań do operacji nie ma, mimo podeszłego wieku, ponieważ ogólny stan zdrowia jest bdb, brak chorób przewlekłych.

Jak mu pomóc na tym etapie? Czy ktoś może coś poradzić?
Czy jest w ogóle jakaś szansa, że ta diagnoza się za 2 tygodnie nie potwierdzi?

Bardzo się martwimy.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-08-16, 20:48  


...Ula91... napisał/a:
Czy jest w ogóle jakaś szansa, że ta diagnoza się za 2 tygodnie nie potwierdzi?


Nie możemy powiedzieć czy diagnoza się potwierdzi czy nie bo to by było gdybanie a nie o to przecież chodzi.

Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wynik z gastroskopii jak również porobić dalsze badania czy gdzie indziej nic się nie dzieje. Na razie informacje są malutkie ale niepokojące jest to, że jest podejrzenie, że jest naciekający i wrzodziejący to niestety może to wskazywać na raka tylko jakiego powiedzą badania.

...Ula91... napisał/a:
Jak mu pomóc na tym etapie? Czy ktoś może coś poradzić?

Trzeba dziadka utrzymać w dobrej formie, starać się żeby trochę jadł, bo stan fizyczny jest ważny i do leczenia czy też operacji oraz zadbać o stan psychiczny dziadka bo też jest istotne w leczeniu.

pozdrawiam
 
...Ula91... 


Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2016-09-05, 23:14  


Niestety podejrzenie potwierdziło się.


Wynik badania histopatologicznego: W materiale obecny jeden wycinek z utkaniem raka gruczołowego, pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, Ponadto płaty nabłonka wielowarstwowego płaskiego z cechami hiperplazji, z przylegającymi drobymi fragmentami gruczołów.

Oczywiście tego, co tu jest napisane poza tym, że jest rak gruczołowy to nie rozumiem. Wiem, że wycinków z "wrzodu" pobrano 7. Z tego wynika, że zbadany został jeden?

Czekamy teraz na powtórne TK, bo poprzednie było z niewypełnionym żołądkiem. Nic tam w nim nie wyszło specjalnego, w USG również, chociaż teraz lekarze coś mówią, że jednak ten naciek widać.

Mam kilka pytań:

Gdzie jest ośrodek, do którego najlepiej się zgłosić w sprawie raka żołądka? (również zagranicą ewentualnie)
Gdzie można w Warszawie uzyskać pomoc psychologiczną dla członka rodziny?
Jak walczyć z utratą masy ciała (przeglądałam internet, liczę raczej na jakieś porady z doświadczenia)


Będę wdzięczna za pomoc.
Proszę moderatora o ewentualną zmianę tytułu wątku.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2016-09-06, 17:31  


...Ula91...,

Bardzo mi przykro. Teraz trzeba jak najszybciej rozpocząć leczenie. Niewiele jestem w stanie pomóc, ale są tu osoby, które przeszły/przechodzą przez tą chorobę i poczekaj proszę, na pewno pomogą w sprawie ośrodka, czy żywienia.

Co do psychologa to poszukaj na "Znany lekarz pl.", tam znajdziesz mnóstwo specjalistów z Twojego rejonu i opinie pacjentów.

Poczytaj proszę jak masz ochotę o raku żołądka trochę inf. od str. 125 http://www.onkologia.zale...13_04_Nowotwory ukladu pokarmowego.pdf

pozdrawiam

Ula zmieniłam na Twoją prośbę tytuł Twojego wątku na "rak żołądka", tak ma zostać?
 
...Ula91... 


Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2016-09-08, 17:26  


Dziękuję za zmianę nazwy wątku.
Dziadek miał dzisiaj powtórzona tomografię, tym razem z wypełnionym żołądkiem.
Czy ktoś mógłby się odnieść do moich pytań ?

Dziękuję
 
...Ula91... 


Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 10

 #6  Wysłany: 2016-10-18, 14:12  


Musimy zdecydować, czy podać dziadkowi chemię. Jest po protezowaniu przełyku, zaczął prawie normalnie jeść (miksujemy). Czy ma ktoś doświadczenie z chemią w raku żołądka u osoby po 80 r.ż? Nowotwór jest (wygląda na to) ograniczony do żołądka, nie jest, jak to określił lekarz bardzo zaawansowany. Na operację się dziadek nie zgodnił w wersji pierwszej. Podobno po chemii może być szansa na mniej rozległy zabieg. KAŻDA rada by mi się przydała. Dziadek jest w tej chwili w stanie dość dobrym jak na tą sytuację. Bardzo nie chcę mu zaszkodzić.


Zdjęcie z konsultacji



20161018_123812.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1134 raz(y) 1004,47 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2016-10-18, 17:30  


...Ula91...,

Jeśli dziadek czuje się dobrze, wyniki ma dobre, chce się leczyć chemioterapią i lekarze to proponują to warto spróbować.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group