1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gilmaly-relacje z polany
Autor Wiadomość
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #361  Wysłany: 2013-01-05, 11:14  


erin29 napisał/a:
Przyjedź na zlot .

Ot co!
gilmaly napisał/a:
Uzależnienie psychiczne?

Być może.Podejrzewam,że głęboko to w Twojej psychice nie siedzi i dasz sobie z tym radę.
_________________
ewka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #362  Wysłany: 2013-01-05, 12:42  


Gdy wczoraj przesłałam córce mieszkającej w UK,jak w PL wygląda leczenie p/bólowe,to otrzymałam odpowiedz,którą zamieszczę w tym poście.Uzupełnię jedynie,że -do jednego paracetamolu 500mg dawało się 4 tab.codeiny 15 mg.Teraz nie pamiętam ile razy na dobę.Ja w razie bólu kręgosłupa biorę tylko na noc.
Pisze dlatego,iż moim zdaniem nie jesteś uzależniony,ale przestraszyło Cię,że nie masz leku który był skuteczny.Tak sobie myślę sobie,czy ból u Ciebie nie jest wynikiem jakiegoś ucisku na nerw.Mnie od kręgosłupa boli np.kolano,czy palec u nogi.I tak od wielu lat.Powinien się wypowiedzieć neurolog.
Cytuję wspomniany mail- "O tak-ilosc srodkow p/bolowych serwowanychw w UK jest olbrzymia! Jak policzylam to tylko w ciazy dostalam recepty na 700 tabletek codeiny i tylez samo paracetamolu. Wiec ilosci olbrzymie. Fakt,ze to najmniejsza dawka,ale jednak. Poza ciaza jak mialam napady bolu tego nerwu to dodatkowo dostawalam Voltaren w konskich dawkach i ilosciach. Ciekawe jak potem ma sie to wszystko do leczenia wrzodow zoladka po takich ilosciach tab. p/bolowych. Ale to bylo widac tez po CC. W PL jak wstawalam po operacji to szlo plakac z bolu. Tu tak mnie znieczulili,ze biegalam jak mlode zrebie. "
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2013-01-05, 12:45 ]
Voltaren maść na nerw bodajże VII na twarzy.

[ Dodano: 2013-01-05, 12:48 ]
Uscislam poza ciążą to dodatkowo Voltaren w tabl.

[ Dodano: 2013-01-05, 12:54 ]
No,tak.Ale pisząc o tabletkach p/bólowych nie pomyślałam o tym,że jesteś po leczeniu onkologicznym.To uwaga w odniesieniu do samego specyfiku,bo powtórzę,te dawki brane okazjonalnie nie powinny uzależniać.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #363  Wysłany: 2013-01-05, 13:10  


Odpowiedź jest zapewne tu:

Od poniedziałku zacznę od lekarza pierwszego kontaktu.Może jakoś ukierunkuje.Perspektywa bujania się z tym jest mało przyjemna.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #364  Wysłany: 2013-01-05, 13:24  


Masz rację.Ja też mam tak mocno pokiereszowany kręgosłup (mam II gr.inwalidzką) i potrafi mocno dokuczać.A jak u Ciebie z dzwiganiem?Nie powinieneś nic cieżkiego dzwigać.Spanie wygodne jest?Bardzo ważny jest odpowiedni materac.Kanapy nie są dobre na chore kręgosłupy.Materac o twardości H2,nie więcej.
Mnie najbardziej pomaga Voltaren forte.W aptece bez recepty.Jedna tabletka wystarczy na 24 godziny.Osłonowo do leków jem mielone siemie lniane do kupienia w aptece.Małe ilości (ale naprawdę małe,tak 1/4 łyżeczki,żeby się nie zakrztusić) popijam większą ilością czegoś dobrego-herbata,woda z sokiem.Bardzo skuteczne.Ten patent podpowiedział mi farmaceuta.
Poza tym,wiesz my to już jesteśmy "....siątki jesteśmy,to już zaczyna doskwierać tu i tam. ;)
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #365  Wysłany: 2013-01-05, 14:12  


Jak tu nie dźwigać.Przecież ja jeszcze ciągle dom buduję.



I rozumiem że nie ma co się martwić dwie tabletki.Chociaż kodeina to niebezpieczna zabawa w nadmiernych ilościach.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #366  Wysłany: 2013-01-05, 14:38  


Przepiękny domek :)
Oczywiście szukaj pomocy lekarzy,niech Ci przepiszą dobre leki,jednak przy dzwiganiu to dolegliwości będa wracać.Mam w tym temacie naprawdę duże doświadczenie :-(
Oczywiście,że kodeina może uzależnić,ale nie w tej małej dawce i to brana sporadycznie.Te ilości o których pisała córka,to dostała na bolące mocno w ciąży biodro.Ból też był wynikiem ucisku na jakiś konkretny nerw.Tyle,ze lekarze zapisywali Jej jak przewidywały procedury,a Ona brała tyle ile musiała.Resztą przesyłała mamusi,tzn.mnie.I jeszcze Jej drobny zapasik został.Tyle,że w UK dbają,aby nie bolało.
Masz może jakiejś nowe zdjęcia?

[ Dodano: 2013-01-05, 14:43 ]
Kiedyś miałam w zakładce adres Twojej strony interentowej.Niestety jak mi padł laptop,to wszystko skasowało.Ja sobie sama Windowsa zainstalowałam,ale zdjecia,adresy mailowe przepadły.Sporo miałam skopiowanie na pendraiwie ,ale nie wszystko,niestety.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #367  Wysłany: 2013-01-05, 15:11  


Ponieważ postanowiłem dni parę odpuścić robotę to zabrałem się za budowanie naszej (mojej z Magdą) strony internetowej.To budowanie nie obciąża kręgosłupa.Jak dobrze pójdzie to za jakieś ze dwa tygodnie ją opublikuję.Przynajmniej w bardzo podstawowej wersji.Dawno tego nie robiłem,stąd idzie to wolno i pewnie siermiężnie.Ale powoli nauczę się obecnych technik budowania stron.Choć korzystam z popularnego CMS-a to wymaga on przypomnienia sobie choćby składni php czy js.Będzie to trochę blog a trochę miejsce na pochwalenie się pięknymi zdjęciami , jakie robi moja Magdalenka.Biorę się więc dalej za robotę.Pocieszyłaś mnie że do uzależnienia daleko.Przy tych dawkach.Bo starałem się do tej pory brać nie dla komfortu życia tylko jak już bardzo dopiekało.

[ Dodano: 2013-01-05, 15:14 ]
A domek będzie piękny na wiosnę ,jak zabiorę się za jego anturaż.W szerokim rozumieniu tego słowa.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #368  Wysłany: 2013-01-05, 17:36  


O możliwość uzależnienia pytałam córkę,bo wiadomo jak codeina się kojarzy.Powiedziała mi,że tam w UK takie leczenie jest często stosowane i ponoć po kilka tygodni(ja tam u Niej widziałam miesiące) i nie widuje Anglików gromadnie chodzących na haju.Pojedyńczo też nie.
Jednakże sama brała wg potrzeby,to znaczy dawki jak wyżej napisałam,ale wtedy gdy to było potrzebne.Nie wiem co o takim leczeniu myśleć.To musiałby się wypowiedzieć ktoś "znający się" w temacie.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #369  Wysłany: 2013-01-05, 18:57  


Mam nadzieję ze goloneczka wyjęta z zamrażalnika,ugotowana w warzywach zmniejszy,przynajmniej w sferze psychosomatycznej,ryzyko uzależnienia.Z ostrą rosyjską musztardą .Lub zwiększy-od goloneczki. :-D
 
asiunia176 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 284
Pomogła: 19 razy

 #370  Wysłany: 2013-01-05, 20:27  


Mhmmmm goloneczke to bym chętnie zjadła, do tego chrzanik, mhhm palce lizac :mrgreen:
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #371  Wysłany: 2013-01-05, 22:35  


gil, myślę, że każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie w razie W.
Ja np nie lubię kiedy licznik paliwa niebezpiecznie zbliża mi się do zera...
Przecież to nie uzależnienie? No chyba, że samochodu, bo on z pustym bakiem ni hu hu. ;)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #372  Wysłany: 2013-01-07, 10:49  


Gilmaly, golonko pomogło?
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #373  Wysłany: 2013-01-07, 20:38  


No jutro ks.proboszcz zawita do mnie po kolędzie.A ja nie bardzo kumaty w tych kwestiach.Bo od spraw zbawienia to u nas tak bardziej teściowa.Ale pewnie najważniejsza koperta?
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #374  Wysłany: 2013-01-07, 20:44  


A to u mnie też jutro wizyta duszpasterska.
gilmaly napisał/a:
Bo od spraw zbawienia to u nas tak bardziej teściowa

A u nas to bardziej ja.
_________________
ewka
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #375  Wysłany: 2013-01-07, 22:10  


Gilmaly, jak fajny proboszcz to koperty nie przyjmie - wszak " na dorobku" jesteś -

Ja tych rozterek nie mam już dawno ;)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group