1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leczenie chorób nowotworowych za granicą.
Autor Wiadomość
gornidom 


Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2010-05-14, 11:50  Leczenie chorób nowotworowych za granicą.


Witam!
Chciałem prosić was o opinię na temat leczenia chorób nowotworowych w klinikach/szpitalach w innych krajach. Czy za granicą można otrzymać lepszą opiekę, inne skuteczniejsze leki, większą szansę na dłuższe przeżycie (nie myślę już o całkowitym wyzdrowieniu).
W desperacji wraz z rodziną poszukujemy różnych rozwiązań. Słyszeliśmy, iż osoby będące w podobnej sytuacji jeżdżą do Niemiec na leczenie. Czy w przypadku gdy cena nie gra roli jesteśmy w stanie znaleźć miejsce na tej ziemi, które da nam większą szansę niż szpitale w Polsce??
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-05-14, 12:44  


Chyba byłoby prościej coś ewentualnie poradzić, gdyby było wiadomo o jaki nowotwór chodzi, jakie leczenie zostało już zastosowane, jakie są wyniki badań etc. Ogólnikowy temat 'leczenie chorób nowotworowych za granicą' jest baardzo szeroki.
_________________
 
AnneJulie 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 26

 #3  Wysłany: 2010-05-14, 22:21  


Ile mniej więcej kosztuje operacja+leczenie w Niemczech??
 
barbara441 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 19
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2010-05-14, 22:51  


jeso ludzie wy nie wiecie co piszecie

CALY SWIAT przyjezdza do nas a wy chcecie gdzie indziej ???

ja Ci powiem
Irlandia odpada , UK tez ....... nie pytaj mnie o szczegoly
ale wiem ze wszyscy leca do Polski

bo caly swiat wie ze my mamy najlepszych SPECJALISTOW i to nie sa wcale zarty , ze Stanow ludzie przylatuja tu sie leczyc do nas


ONKOLODZY , ja Ci ppowiem w Lublinie jest doskonale centrum onkologiczne , najlepsi specjalisci i pol swiata przylatuje tam ...... wiem bo widzialam

widze jak wyglada leczenie w UK I Ire .....

NIKOGO LEPSZEGO NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ


sorry jesli troszke nie po Twojej mysli .......

pozdrawiam
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #5  Wysłany: 2010-05-14, 23:10  


barbara441, DZIĘKI bo, nam jest nadal żal, że cudze chwalimy.........
Nasi specjaliści Proszę Państwa są ekspertami światowej klasy i często nie oni naszych= /ale "nasi" ich szkolą
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #6  Wysłany: 2010-05-14, 23:26  


Dokładnie - we wrocławskim DCO chirurdzy stworzyli nową metodę operowania raka jelita grubego - uczyć się od nich i szkolić przyjeżdżali z całego świata.

Standarty leczenia onkologicznego na całym świecie są praktycznie takie same.

Pomocy za granica można szukać w momencie, gdy tu w kraju metoda jest niedostępna (z powodu np. braków sprzetowych - gamma knife choćby), czy badania kliniczne nowych leków nie prowadzone u nas, ew. eksperymentalne terapie (np. terapia genowa).

Nie ma zaś sensu płacenie horrendalnych pieniędzy za procedury i leki, które u nas są refundowane. Na zachodzie ceny są nieporównywalnie wyższe niż u nas za to samo. Dla przykładu podam: mazidło sterydowe u nas ok. 20 złotych, te same mazidło w USA 55 dolarów. Biopsja zmiany skórnej z hist-patem: u nas na NFZ, lub prywatnie powiedzmy koszt ok. 300 - 500 zł, we Francji ok. 200 euro, w USA 1500 dolarów. Im droższa procedura medyczna tym różnica cenowa wzrasta proporcjonalnie. Na zachodzie jest też tak, że im lepszy ośrodek tym droższy.
Co z tego że za wizytę jednorazową zapłacisz 50-100 euro, lub 100-300 dolców co jest kosztem do przeskoczenia? Zapłać potem kilkadziesiąt tysięcy do kilkuset nawet w euro, lub dolcach za specjalistyczną operację i leczenie.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #7  Wysłany: 2010-05-15, 11:56  


W Polsce panuje takie przeciwne przekonanie, że wszystko jest naj... tyle, że gorsze. Niedofinansowanie służby zdrowia odbija się oczywiście na poziomie świadczonych usług ale na pewno nie ma to wpływu na fachowość polskich lekarzy, którzy są po porostu dobrzy w tym co robią. Przykłady znam z doświadczenia niestety. "Fachowiec" pracujący w przychodni w Holandii nie rozpoznał..... anginy :roll:
Więc myślę, że nie warto od razu skreślać naszych lekarzy tylko spojrzeć jednak na całość problemów służby zdrowia.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2010-05-16, 19:49 ]
Uprzejmie informuję, że część postów została z tego tematu wydzielona do 'Działu tymczasowego', m.in. ze względu na odejście od tematu wątku. Pozdrawiam, Administrator.
_________________
Andrzej W.
 
MariaM 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 3

 #8  Wysłany: 2016-03-11, 10:55  


Myślę, że dobrze w tych sprawach byłoby skontaktować się z fundacją onkologiczną Alivia, która zajmuje się m.in. zbieraniem środków na leczenie zagranicą, które w wielu przypadkach NFZ nie finansuje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group