1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Do osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne - WAŻNE !
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #1  Wysłany: 2011-10-20, 08:39  Do osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne - WAŻNE !


Osoby pobierające z MOPS świadczenie pielęgnacyjne mogą do 31.10.2011 składać wniosek o przyznanie dodatkowego świadczenia za listopad i grudzień w wysokości 100zł (za każdy miesiąc).
Jest to kwota dodatkowa do wysokości świadczenia, jaką normalnie otrzymacie za listopad i grudzień.

Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne przyznane jest dopiero od listopada mogą złożyć taki sam wniosek w ciągu 7 dni od daty przyznania świadczenia.
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-21, 21:26  


Witam
obieramy z mężem z MOPS -u po 153 zł z tym , że mnie kończy się 31 października , we wtorek składam papiery o przyznanie grupy po raz trzeci , czy wyszła nowa ustawa ? z jakiej to okazji MOPS jest taki hojny ?
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2011-10-21, 21:41  


Nie, nie wyszła nowa ustawa. Na pewno jest to poparte odpowiednim dokumentem, ale przeczytałam o tym w gazecie "branżowej" i stąd wiem.
Nie łudziłabym się nagłą hojnością MOPSu - podali to do publicznej informacji (przynajmniej w gazecie) 20 października, kiedy czas składania wniosków mija 31.

Napisałam Wam o tym bo wiem, że niektórzy z Was pobierają świadczenie pielęgnacyjne i pewnie dodatkowe pieniądze się im przydadzą. Obowiązku składania wniosków nie ma :)
_________________
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-21, 23:22  


sonia21 ale o ile ja sie orientuje to nie chodzi o zasiłek pielegnacyjny a to 153zł to zasiłek pielegnacyjny. Tutaj chodzi o świadczenie pielęgnacyjne w wysokosci 520zł które pobiera sie na osobe która ma I grupe inwalidzką. Wiem ponieważ pobieram takie świadczenie na mame i sami do mnie dzwonili z MOPSu zebym przyszła złożyć wniosek na dodatkowe 100zł. I to jest własnie dodatkowe 100zł w listopadzie i grudniu tylko a potem znowu bedzie 520zł.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-10-21, 23:33  


banialuka napisał/a:
Tutaj chodzi o świadczenie pielęgnacyjne w wysokosci 520zł które pobiera sie na osobe która ma I grupe inwalidzką. Wiem ponieważ pobieram takie świadczenie na mame i sami do mnie dzwonili z MOPSu zebym przyszła złożyć wniosek na dodatkowe 100zł. I to jest własnie dodatkowe 100zł w listopadzie i grudniu tylko a potem znowu bedzie 520zł.

Dokładnie o to chodzi.
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #6  Wysłany: 2011-10-21, 23:36  


dzięki za informację
no to się wysilili , ale czego można było się spodziewać - stówka mniej
pozdrawiam :)
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Monia38 


Dołączyła: 22 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Białystok

 #7  Wysłany: 2011-10-23, 04:37  


:?ale?:
_________________
Monia38
 
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #8  Wysłany: 2011-10-26, 20:52  re


czy jak pobierałam takowe świadczenie pielegnacyjne do IV br Obecnie sprawa toczy sie w Sadzie Pracy
Bede mogła sie ubiegac o te pieniedze. Z tym,że pobieram je z Urzedu miasta Krakowa.
_________________
Teresa
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-26, 21:01  


Nie wiem co Ci wypłaca Urząd Miasta Krakowa, ale raczej nie świadczenie pielęgnacyjne - takowe wypłaca MOPS.
I jeśli nie pobierasz go teraz, to nie możesz ubiegać się o dodatkowe świadczenie.
_________________
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #10  Wysłany: 2011-10-30, 10:24  RE


Pobieram swiadczenie pielegnacyjne z Urzędu Miasta Krakowa. Czytac umiem decyzje i wiem kto mi wypłaca.
wsystkie swiadczenia pobieram w Urzedzie Miasta mam stosowne decyzje czyli pielegnacyjny,rodzinny,dodatek rehabilitacyjny, dodatek na rozpoczecie roku tylko swiadczenie wstrzymali od IV bo komisja nagle uznała,ze moja córka nie wymaga stałej opieki tylko okresołą ale na czym ona ma polegać
_________________
Teresa
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2011-10-30, 10:30  


Tak czy inaczej dodatkowe świadczenie Ci nie przysługuje, skoro aktualnie go nie pobierasz.
_________________
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #12  Wysłany: 2011-10-30, 20:28  


Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z materiałem źródłowym. Poniżej zamieszczam komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne



Cytat:
Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Uchwała przewiduje, że osoby mające w listopadzie lub grudniu 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób.


W dniu 4 października 2011 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji, wskazanego wyżej, rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy).


Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (nie został określony wzór takiego wniosku co oznacza, że jego forma jest dowolna). Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 października 2011 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. będzie przyznane po 31 października 2011 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania.

Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa.


Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, , tj. z dniem 7 października 2011 r. (Dz. U. z 7 października 2011 r., Nr 212, poz. 1262).


Jednocześnie MPiPS zwraca się do realizatorów świadczeń rodzinnych z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie tego komunikatu w swoich gminach.


Źródło: http://www.mpips.gov.pl/w...pielegnacyjne/.
 
anja124 


Dołączyła: 18 Paź 2011
Posty: 107
Skąd: Pobierowo
Pomogła: 23 razy

 #13  Wysłany: 2011-11-26, 14:47  


:--:
\]
_________________
8-01-2012[*] Kocham Cie mamusiu
 
 
mulltiker 


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 2

 #14  Wysłany: 2012-03-21, 21:10  


Nie będę zakładać nowego tematu więc tutaj napisze.

Chodzi o to że od Października pobieram świadczenia pielegnacyjne . Do stycznia dostawałem te dodatkowe 100 zł. w miesiącu lutym dostałem list z Urzędu , że dodatkowe 100 zł zostało wstrzymane z powodu braku pieniążków, że jak niby otrzymają je od "góry" to dostane ten dodatek. Minęły 2 miesiące odkąd nie dostaje tych 100 zł. I tutaj takie moje pytanie. Czy ten dodatek spodziewać się mam przy wypłacie czy może on w każdej chwili wpłynąć ? Mogę się dowiedzieć gdzieś kiedy mi zwrócą za dodatek ?

Pozdrawiam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2012-03-21, 21:17  


mulltiker napisał/a:
Mogę się dowiedzieć gdzieś kiedy mi zwrócą za dodatek ?

A dzwoniłeś do urzędu i pytałeś?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group