1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diagnostyczność węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
Marcin87 


Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 35
Pomógł: 5 razy

 #16  Wysłany: 2013-09-12, 15:06  


Kłaniam się ponownie
Mam kolejne pytanie nad którym się zastanawiam i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić mi na nie odpowiedzi, za co z góry dziękuję. Otóż będę miał biopsję węzłów pachowych ręki lewej i prawej. Na skierowaniu napisane jest - cel badania: cytologiczne. Lekarz powiedział, że wyniki będą po kilku godzinach, stąd moje pytanie - dlaczego ludzie mający biopsję cienkoigłową muszą czekać aż 14 dni na wyniki a tymczasem moje mają być dziwnym trafem po kilku godzinach? Czy ma z tym związek badanie cytologiczne, które różni się od hist-pat?
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #17  Wysłany: 2013-09-13, 00:05  


Widocznie mają jakiś dobry układ z laboratorium. Jednak raczej będzie to tylko ocena mikroskopowa pobranego materiału, bo na wyniki barwień immunohistochemicznych trzeba poczekać znacznie dłużej.

W pobranym wcześniej węźle hist-pat wykazał nagromadzenie histiocytów, co wskazuje na jakąś infekcję. Dziwne, że dalej diagnozujesz się w CO, a nie na oddziale chorób wewnętrznych albo zakaźnych. Prawdopodobnie znowu zostaniesz tam skierowany bo tej biopsji.

W tej biopsji prawdopodobnie lekarze będą chcieli upewnić się co do infekcyjnego podłoża powiększonych węzłów. Albo ewentualnie może to być też Zespół Rosai-DorfmanaChoroba Rosai-Dorfmana/ – Wikipedia, wolna encyklopedia ale to tylko tak przyjmij z przymrużeniem oka bo to taki strzał może na ślepo.
 
Marcin87 


Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 35
Pomógł: 5 razy

 #18  Wysłany: 2013-09-13, 13:55  


Greg1990

Dzięki za odpowiedź. Powiem Ci, że byłem w poradni chorób zakaźnych. Miałem robione badania na EBV, CMV, HIV, toksoplazmozę, do tego proteinogram, LDH i wszystko wyszło w porządku. Lekarska dlatego mnie odesłała do CO. Wg niej żadna inna choroba zakaźna nie może dawać takich objawów jak moje. To samo powiedział mi hepatolog. Sprawa jest trudna. Moje węzły się powiększyły, ale nie wszystkie. Mimo to lekarz nakazał czekać do tej biopsji. Szkoda, że aż miesiąc. Mam największe we wnęce wątroby, ale sama wątroba jak i śledziona są niepowiększone. Miałbyś jakieś pomysły co do tego umiejscowienia?
 
Marcin87 


Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 35
Pomógł: 5 razy

 #19  Wysłany: 2013-10-18, 14:10  


Mam pytanie dotyczące USG węzłów chłonnych. Co oznacza intensywne unaczynienie węzłów zwłaszcza stref obwodowych? jeśli ktoś zna odpowiedź byłbym wdzięczny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group