1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy to rak?
Autor Wiadomość
roud 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2010-05-13, 15:33  czy to rak?


Jestem Kobietą <32lat>matką dwójki małych dzieci od jakiegoś czasu zaczęłam kasłać poszłam do rodzinnego a on stwierdził że nic nie słychać trochę zaczerwienione gardło i tak co raz z niewielkimi przerwami brałam antybiotyki które doraźnie pomagały.
Jednak ostatnio mój kaszel się wzmógł i postanowiłam sama prywatnie zrobić sobie badania.
Wynik mną wstrząsną boję się że to rak , moja mama zmarła na raka jajnika jak byłam w ósmym miesiącu ciąży z moją córką Wandą opis kl. piersiowej wzmożony rysunek żebrowy w obu płucach z dość licznymi cieniami drobnoguzkowatymi
wnęki naczyniowe
przepona wolna
serce podparte rtg nieco w całości powiększone
PROSZĘ Was o pomoc może ktoś z was też miał podobny wynik?
najgorsza jest ta niepewność i czekanie
w poniedziałek mam mieć bronchoskopie i a we wtorek tomografie ale na wyniki trzeba czekać dwa tygodnie. Psychicznie się wykończę napiszcie proszę ............
mój adres m.miduch@gmail.com
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2010-05-13, 21:53  


roud
Jestes młoda osobą nie potrafie odpowiedziec Ci na nurtujace Cie pytanie ale wierze ze nie jest to nic złego .
Masz dopiero 32 lata napewno wszystko sie wyjasni po bronchoskopii moga to byc jakies zmiany niewiem moze po zapalenich płuc ?nie martw sie kochana i nie odchodz od zmysłów bo masz dzieci i musisz byc optymistką .
Ja wierze ze bedzie dobrze i mocno trzymam kciuki :cmok:
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2010-05-14, 18:34  


Witaj roud, jak się domyślam z wynikiem RTG trafiłaś do lekarza (wnioskuje po obowiązkowych skierowaniach na TK i bronchoskopie) -bardzo dobrze, że uparłaś się na diagnostykę :) . Wynik RTG jest dość uogólniony, nie wiadomo w jakich segmentach znajdują się cienie drobnoguzkowate (gruźlicze?)niepokoi również powiększona sylwetka serca. Czy posiadasz jakieś wcześniejsze RTG klatki piersiowej- do której można by przyrównać ostatni opis? robiłaś ostatnio ekg? morfologie?
Ostatecznie musimy poczekać na wynik TK.
Jeśli możesz, odpowiedz, czy doskwierają Ci inne dolegliwości takie jak:
-utrata masy ciała
-duszność w trakcie wysiłku
-poty nocne
-bóle stawowe i nawracające stany podgorączkowe
hmm i odpowiedz nam szczerze: palisz?/ paliłaś? jeśli tak- w jakich ilościach? i jak długo?

W związku z nowotworem Twojej śp. Mamy spytam jeszcze o Twoje badania kontrolne. Kiedy ostatnio robiłaś cytologię? usg piersi?
Proszę nie panikuj i nie wariuj ;) tylko cierpliwie poczekajmy

Pozdrawiam M.

 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2010-05-14, 19:16  


roud,
w jakim wieku była mama (ile miała lat) gdy zachorowała na raka jajnika?
Czy stwierdzono u niej mutację genu - BRCA1 i/lub BRCA2?
Czy na raka jajnika / piersi chorował ktoś jeszcze w rodzinie?

Kiedy ostatnio miałaś jakiekolwiek badanie piersi (USG, palpacyjne, mammografię)?
Kiedy miałaś ostatnio USG ginekologiczne?

Nie traktuj proszę tych pytań jako tendencyjne - zbieramy tzw. wywiad by określić stopień ryzyka i ostatecznie daną ewentualność potwierdzić / wykluczyć.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
roud 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2010-05-14, 23:04  


Na wstępie dziękuję za wpisy odpowiadając na pytania moja mama zmarła mając 58 lat nie robiłam sobie żadnego badania piersi natomiast jajnik cały czas kontroluje miałam nawet badania genetyczne czy dziedziczę po mamie raka wyszły negatywnie.
Ostatnie badania morfologia ob, cholesterol robiłam sobie miesiąc temu w ogóle często się badam ponieważ mam pęcherz nadreaktywny i wielotorbielowość jajników. Nigdy nie bolały mnie piersi... dlatego pominełam to badanie. Tarczycę też mam ok i próby wątrobowe ok , podobnie jak usg jamy brzusznej wszystko w normie.
Tak jestem palaczką od 15 lat palę paczkę dziennie.. jeśli potwierdzi się to najgorsze to nigdy sobie tego nie wybaczę.ę
Niby człowiek wie że źle robi a mimo to sami wiecie. Dla mnie to nie jest takie proste rzucić papierosy ale to zrobię byle by nie było za późno już ograniczyłam do 5-7 dziennie.
Poza tym dodatkowa informacja nie mam zadyszki, mam apetyt, nie chudnę jednak mam kaszel tak mocny że czasami aż wymiotuję jednak tak zdarza się tylko w nocy .
Tak meczy mnie napadowo co raz towarzyszy temu wodnisty katar a mam do tyle jak by się nie kończył.
I ostatnia informacja chorowałam na boreliozę w 2000 r. od tego zaczęły się wszystkie moje w/w choroby plus okresowe bóle stawów i barku.

Jeszcze raz dziękuje tak jak wtedy kiedy umierała moja mama mogłam na was liczyć tak i teraz nie opuszczajcie mnie.. dziękuję za wasze wsparcie .
Czekam na następne wpisy Co jeszcze daje taki rozsiew w płucach ?
I może coś więcej o tej chorobie sarkoidozie.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #6  Wysłany: 2010-05-19, 12:44  


roud napisał/a:
moja mama zmarła mając 58 lat
roud, ile mama miała lat kiedy zachorowała? (a więc kiedy zdiagnozowano u niej chorobę) i czy były inne przypadki raka w rodzinie (szczególnie u kobiet, ale i u mężczyzn)?

roud napisał/a:
miałam nawet badania genetyczne czy dziedziczę po mamie raka wyszły negatywnie.
A czy mama miała również wykonane badania genetyczne?

roud napisał/a:
mam pęcherz nadreaktywny i wielotorbielowość jajników.
Jak zachowują się torbiele jajników (wymiary torbieli - zwiększają się / zmniejszają)? Czy są leczone (hormonalnie?) czy obserwowane?
Czy miałaś badanie krwi na stężenie CA 125 w surowicy?

roud napisał/a:
Nigdy nie bolały mnie piersi... dlatego pominełam to badanie.
Zmiany nowotworowe w piersi zazwyczaj są niebolesne.
Jeśli mama chorowała na raka jajników - niezależnie od stwierdzonego / lub nie obciążenia genetycznego - powinnaś raz w roku wykonać USG/mammografię piersi.
W obecnej sytuacji diagnostyka powinna objąć również w/w badania.

roud napisał/a:
Co jeszcze daje taki rozsiew w płucach ?
Przyczyny zmian drobnoguzkowych w płucach bywają różne. Mogą powstawać na tle zapalnym na skutek zakażeń (np. gruźlica), autoimmunologicznym (np. -> sarkoidoza <-), w reakcjach alergicznych na pyły (np. alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych), w przerzutach nowotworowych.
RTG to za mało by cokolwiek więcej o tych zmianach powiedzieć. Potrzebny jest obraz TK (to podstawa, będziemy wiedzieć wtedy znacznie więcej).
Bronchofiberoskopia to 'złoty standard' diagnostyczny w przypadku zmian guzkowych w płucach. W trakcie badania na pewno zostanie pobrana m.in. wydzielina wewnątrzoskrzelowa na posiew bakteriologiczny.

Napisz jak przebiegają badania, czy dobrze je zniosłaś i kiedy można się spodziewać wyników.
Pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
roud 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2010-05-24, 12:05  


Mam już wyniki badań to Histiocytoza choroba wśródmiąszowa płuc czy możecie mi coś więcej powiedzieć o tej chorobie jakie są rokowania itd.. Bardzo proszę pozdrawiam roud
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2010-05-24, 15:29  


W tej sytuacji konieczna będzie całkowita rezygnacja z palenia.

Leczenie nie będzie łatwe, jak to bywa i w wielu innych odmianach chorób autoimmunologicznych.
Tu szansą na remisję jest brak narażenia na działanie dymu tytoniowego.
Potraktuj tę chorobę poważnie.
pozdrawiam ciepło.

Granatowymi strzałkami zmieniasz stronę dokumentu.

_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group