1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak jamy ustnej?
Autor Wiadomość
faith18 


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2010-04-22, 16:46  Czy to rak jamy ustnej?


Około 2 tygodni temu pod językiem wyczułem krostkę po stosowaniu fioletu gencjanowego dana krosta błyskawicznie zmieniła się w biała bolącą plamę przypominającą ścięte mleko. Boli i niestety mam pewne trudność zjedzeniem. Związku z tym, że jestem panikarzem, zaraz szukałem informacji na temat w internecie przeczytałem o raku jamy ustnej, który ma podobne objawy. Bardzo się boje. Mam 18lat. Jedynie co mnie uspokaja to fakt, że do rozrostu raka trzeba parę miesięcy, rak jamy ustnej jest dość rzadko spotykanym rakiem i narażone są osoby po 40ce i głównie palących i nadużywających alkoholu. Co o tym sądzicie?
Byłem u pediatry nie wiedział za bardzo co to jest i dał mi skierowanie do laryngologa oczywiście muszę czekać 2tyg. :uuu:
Zdjęcie tego tworu.
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #2  Wysłany: 2010-04-22, 16:49  


Slyszales o aftach?
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #3  Wysłany: 2010-04-22, 17:00  


Witaj.
Rozumiem, że się boisz.
Sprawę najlepiej oceni laryngolog, więc dobrze się stało, że otrzymałeś skierowanie do specjalisty, skoro lekarz rodzinny nie potrafił rozpoznać co to za zmiana.
Wygląda to na aftę lub jakieś podrażnienie przewodów ślinowych.
Na afty skuteczny jest Dezaftan, sprawdziłam na swoim dziecku ;)
Nie sądzę, aby była to poważna zmiana. Ale bardzo dobrze, że jesteś czujny i zamiast się zamartwiać poszedłeś z tym do lekarza. Jeśli bardzo się denerwujesz, możesz poszukać szybszego terminu u innego laryngologa.
Pozdrawiam,
mamanel
_________________
mamanel
 
faith18 


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2010-04-22, 17:07  


Dziękuje za odpowiedzi możliwe, że to tylko afta lub zwyczajne zapalenie.
Niestety cierpię na nerwice i każda dziwna zmiana na moim ciele jest przeszukiwana w internecie i zawsze wydaje mi się wydaje, że to rak. Panicznie się boje tej choroby.

[ Dodano: 2010-04-22, 17:11 ]
Wole się upewnić się kilka razy niż potem mam cierpień. Proszę mnie zrozumieć :-(
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #5  Wysłany: 2010-04-22, 17:26  


Ok, ja Cię rozumiem.
Czy roztwór gencjany był wodny czy spirytusowy?
_________________
mamanel
 
faith18 


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2010-04-22, 17:30  


Był to wodny roztwór. Sprawa wygląda tak, że boli mnie żuchwa pod spodem. I miejsce w którym jest naciek jest trochę napuchnięte.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #7  Wysłany: 2010-04-22, 17:39  


Czy odczuwasz jakieś dolegliwości przy jedzeniu, w szczególności kwaśnych rzeczy? Czy czułeś słony posmak w ustach?
Jeśli to nie jest afta, to może być kamyk w przewodzie ślinowym. Laryngolog z pewnością to rozstrzygnie i zastosuje leki.
_________________
mamanel
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2010-04-22, 17:43  


Afta jak nic. Masz taki fajny środek Oralmedic. Zakup sobie, zastosuj do instrukcji i bedzie po problemie :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
faith18 


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2010-04-22, 17:45  


mamanel napisał/a:
Czy odczuwasz jakieś dolegliwości przy jedzeniu, w szczególności kwaśnych rzeczy? Czy czułeś słony posmak w ustach?
Jeśli to nie jest afta, to może być kamyk w przewodzie ślinowym. Laryngolog z pewnością to rozstrzygnie i zastosuje leki.


Przy jedzeniu kwaśnych rzeczy raczej nic nie odczuwam, czasami jednak moja ślina mniewa posmak słonawy ale to szczególnie rano po śnie.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2010-04-22, 17:54  


Jak dla mnie afta. Też miałam takie coś, tyle że na dziąsłach, kilka razy. U mnie działał Sachol, smarowanie kilka razy dziennie, możesz też wypróbować Aphtin.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #11  Wysłany: 2010-04-22, 21:53  


Ja też obstawiam ze to afta. Mój maż ma je często, tylko ze z reguły w różnych miejscach na dziąśle, a ból przy tym okropny :-( U nas niestety na afty nic nie pomaga, po ok.7-10 dniach same znikają bez wzgledu na to czy cos stosuje mój mąż czy tez nic nie stosuje.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
vizi 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 2

 #12  Wysłany: 2010-08-13, 14:46  


Cześć! Widzę, że sprawa jest już sprzed paru miesięcy, ale rozumiem Twoja panikę, więc chciałam tylko zapytać czy wszystko jest ok. Na przyszłość jeżeli będziesz się chciał upewnić czy zniana, która powstałą w twojej jamie ustnej jest groźna możesz zrobić sobie test Vizilite. Dopiero wchodzi na rynek polski, więc na razie mozna go zrobić tylko w większych miastach (w gabinetach stomatologicznych), ale to co jest jego dobrą cechą to to, że nie daje wyników fałszywie ujemnych. Więcej o nim można przeczytać na stronie

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-08-13, 14:58 ]
Czy podanie linku, który ukryłem, zostało uzgodnione z Administracją Forum ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group