1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złosliwy
Autor Wiadomość
sylwanow810i 


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-08-05, 08:50  Czerniak złosliwy


Witam kilka dni temu dowiedziałem sie ,ze mam czerniak złośliwego skóry.
Lekarz u którego odbierałem wyniki powiedział ze to moze byc pomyłka żebym pojechał z tym do centrum onkologi tkanek miękkich i czerniaka w Warszawie. Boje sie tego nie wiem z byt wiele o tej chorobie u mnie w rodzinie nikt tego nie miał. Napisze to co jest napisane na tej kartce którą dostałem.

melanoma malignum melanocyticum typus nodullaris Clark - 2 breslow - 0,3 mm
Excisio completa.
Nowotwór mierzacy największym wymiarze 0,2 cm, zbudowany z komórek epitelioidnych ,wytwarzających niewielką ilosc barwnika. Nowotwór nacieka warstwę brodawkowatą skóry własciwej . Wokół nowotworu zaznaczony odczyn komórek układu chłonnego (non brisk).Margnes boczny 0,45cm, margines dolny 0,36cm. Angoinwazja neurotopizm, cechy regresji i owrzodzenia powierzchni zewnętrznej nieobecne. Aktywnosc mitotyczna nie do ustalenia z uwagi na bardzo małe rozmiary nowotworu.

Czy ktoś kto sie na tym zna mógłby to rozszyfrowac np. co znaczy non brisk , aktywnosc mitotyczna , angioinwazja neurotropizm .
Pielegniarka z którą poszedłem po te szkła z tym wycietym znamieniem powiedziała ze z tym nic pewnie nie beda robić tylko cos moze dotną . Czy ten wyniki sa tak staraszne ze juz nie sensu tego leczyc ?
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #2  Wysłany: 2014-08-05, 11:08  


Nie jestem specjalistka od czerniakow, ale zanim madrzejsi sie odezwa :)
Poczytaj watki o czerniakach - znajdziesz tam informacje, gdzie sie zwrocic z adresami e-mail i numerami telefonow wlacznie.

Cytat:
Pielegniarka z którą poszedłem po te szkła z tym wycietym znamieniem powiedziała ze z tym nic pewnie nie beda robić tylko cos moze dotną . Czy ten wyniki sa tak staraszne ze juz nie sensu tego leczyc ?

Na pewno nie to miala na mysli. Raczej to, ze byc moze trzeba zwiekszyc margines wyciecia, to znaczy zeby byc pewnym, ze wycieto naprawde wszystko.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2014-08-05, 11:56  


sylwanow810i napisał/a:
Lekarz u którego odbierałem wyniki powiedział ze to moze byc pomyłka żebym pojechał z tym do centrum onkologi tkanek miękkich i czerniaka w Warszawie.

Lekarz wysłał Cię do najlepszych specjalistów, i tam trzeba się udac.
Kazał zabrac ze sobą szkiełka, czyli też prawidłowo.
W Warszawie w CO-I rutynowo u wszystkich pacjentów badania hist-pat. wykonują jeszcze raz (to taki brak zaufania do badań robionych w innych placówkach)

Czyli na razie wszystko odbywa się rutynowo.
Dzwoń zamawiaj wizytę i rozpoczynaj leczenie.

Spróbuj opanowac nerwy ;)
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #4  Wysłany: 2014-08-05, 13:09  


Witaj,
miałam podobne parametry do Twoich, tzn. II Clark, 0,25 mm. Jestem dwa lata po diagnozie. Zależy od lekarza ale z reguły badania kontrolne są co 3 miesiące.
Teraz czeka Cię jeszcze jedno cięcie-powiększenie blizny i oczekiwanie na wynik z tego.
Podobno osobom z takim wynikiem jak u nas się udało, tak powiedział mi lekarz. Jest to wczesne stadium czerniaka, co nie oznacza, że choroba może nie wrócić.
Trzymaj się.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #5  Wysłany: 2014-08-05, 15:36  


To bardzo cienki czerniak 0,2mm nie masz co sie bac... jedyne co nalezy zrobic to dociac dodatkowy margines wokol tego.

Statystycznie masz 98% szans ze wszystko bedzie ok.

Glowa do gory :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group