1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złosliwy
sylwanow810i

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4834

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-08-05, 09:50   Temat: Czerniak złosliwy
Witam kilka dni temu dowiedziałem sie ,ze mam czerniak złośliwego skóry.
Lekarz u którego odbierałem wyniki powiedział ze to moze byc pomyłka żebym pojechał z tym do centrum onkologi tkanek miękkich i czerniaka w Warszawie. Boje sie tego nie wiem z byt wiele o tej chorobie u mnie w rodzinie nikt tego nie miał. Napisze to co jest napisane na tej kartce którą dostałem.

melanoma malignum melanocyticum typus nodullaris Clark - 2 breslow - 0,3 mm
Excisio completa.
Nowotwór mierzacy największym wymiarze 0,2 cm, zbudowany z komórek epitelioidnych ,wytwarzających niewielką ilosc barwnika. Nowotwór nacieka warstwę brodawkowatą skóry własciwej . Wokół nowotworu zaznaczony odczyn komórek układu chłonnego (non brisk).Margnes boczny 0,45cm, margines dolny 0,36cm. Angoinwazja neurotopizm, cechy regresji i owrzodzenia powierzchni zewnętrznej nieobecne. Aktywnosc mitotyczna nie do ustalenia z uwagi na bardzo małe rozmiary nowotworu.

Czy ktoś kto sie na tym zna mógłby to rozszyfrowac np. co znaczy non brisk , aktywnosc mitotyczna , angioinwazja neurotropizm .
Pielegniarka z którą poszedłem po te szkła z tym wycietym znamieniem powiedziała ze z tym nic pewnie nie beda robić tylko cos moze dotną . Czy ten wyniki sa tak staraszne ze juz nie sensu tego leczyc ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group