1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
Autor Wiadomość
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #46  Wysłany: 2011-01-22, 16:29  


Pozwole sobie wtrącic swoje 5 groszy:)
Wyleczalność nowotworów w krajach innych niż Polska jest z wiadomych powodów oczywista i nie ma tu nad czym dyskutować.Jednak całkowicie nie zgodzę się z opinią ,że zdrowy tryb życia nie ma wpływu na organizm . Jak wiadomo czerniak jest nowotworem immunozależnym. Funkcjonowanie naszego systemu immunologicznego warunkowane jest odpowiednim trybem życia zarówno fizycznym i psychicznym. Obciązanie tego sytemu nieprawidłową dietą , czy ciągłym stresem nie pomaga oragnizmowi w walce z nowotworowymi komórkami należy podkreślić ,że organizm ludzki ma niesamowity oręż do wykorzystania w tym celu mimo ,że nowotwory to mutacje genetyczne( w przypadku czerniaka mutacja zaledwie jednego aminokwasu) istnieje wiele genetycznych systemów naprawczych oraz walka na poziomie komórkowym -immunologicznymz zmutowanymi komórkami nowotworowymi. W przypadku wadliwie działającego systemu immunologicznego( obciążonego niewłaściwym trybem życia )walka ta automatycznie jest słabsza mówiąc kolokwialnie.Chetnie podyskutowałabym z panem doktorem na ten temat. Oczywiście zgodzę sie ,że w przypadku nowotworów silnie zawansowanych w IV stadium nie ma to już takiego znaczenia jednak jest wiele przykładów w lit med ,że wspomaganie ukł odp pozwala lepiej funkcjonować w tym stadium i mimo wszystko organizm dłużej się opiera jednak faktem jest ,że nie wygra:( POzatym jest mnóstwo badań klinicznych na temat negatywnygo wpływu cukru na ukł immunologiczny i jego prace ,wiemy nie od dziś jak niszczycielski wpływ ma produkowana w długotrwałym stresie adrenalina itp idt nie wiem skąd stwierdzenie pana doktora ,że nie ma badań na ten temat ja mogłam drugą pracę magisterską popartą naukowymi dowodami na ten temat napisać :) )

Ponadto społeczeństwo amerykańskie składa sie, jak każde z ludzi otyłych ,nie otyłych dbających o zdrwie ,dietę i tych nie dbających.Czy pan doktor dysponuje jakimiś danymi ,że wsród ludzi otyłych i nie dbających o zdrowie i zestresowanych zachorowalnośc i wyleczalnośc nowotworów jest taka sama jak wśród tych dbających Chętnie bym się z nimi zapoznała ,gdyż sama mam nieco odmienne zdanie na ten temat. Ostatnio czytałam publikacje ,że w St. Zjednoczonych ogromny problem stwarza diagnostyka ludzi otyłych,gdyż bardzo trudno zrobić im badania typu USG czy Tk ze wzg na tuszę i że niestety umierają bardzo młodo- niezdiagnozowani.
Zdrowy tryb życia dbanie o siebie ,sport ( który podnosi poziom endorfin) ma sens w chorobie nowowtworowej także ze wzgl psychologicznych daje nam poczucie ,że coś robimy ,że walczymy o to wpływa na lepsze samopoczucie psychiczne a lepsze samopoczucie psychiczne to lepsza praca ukł immunologicznego :) Niedawno w tv prof Szylik onkolog wypowiadał się o wpływie dobrego samopoczucia, przekonania o tym ,że da się wygrać z chorobą na pracę ukł immunologicznego i ma rację.Dziedzina nauki zajmująca się tymi procesami rozwija sie bardzo dynamicznie Przykładowo jeśli ogromny stres jest wstanie wywołać w naszym org wiele objawów psychosomatycznych typu zawroty głowy ,kaszel, ból mięsni to należy sobie właśnie uświadomić jak ogromny ma wpływ na nasz ukł immunologiczny i jednocześnie nie boję sie stwierdzić ,że przy dobrym samopoczuciu może mieć zupełanie odwrotny wpływ.Dlatego MIchalinko postawa męża jest fantastyczna i naprawdę powinnien ją kontynuować z tego co wiem mąż nawet rzucił palenie? i to tez wg lek nie ma znaczenia -zabawne :) Trzymam za Was kciuki i za nas wszystkich nie zależnie od tego co będzie działania takie mają sens poparty badaniami naukowymi.
 
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #47  Wysłany: 2011-01-28, 00:15  


To było bardzo wartościowe 5 groszy :-D :brav:
Mamy podobne poglądy.

Dodam jeszcze, że dziwi mnie podejście niektórych lekarzy (nie wszystkich
_________________
To co nas nie zabije- czyni nas silniejszymi.
 
michalina145 



Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #48  Wysłany: 2011-01-28, 09:27  


Biofanko,
bardzo dziekuję za Toją wypowiedź. Potrafisz poprzeć argumentami to co ja poprostu czuję- kiedy dobrze jem to dobrze się czuję. Mam jednak wrażenie, że zachodnia medycyna ufa tylko lekom. Po opinii tego doktora poczuliśmy się trochę jak byśmy wierzyli w czary... Dziękuję za Twoją opinie i Skipperowi też. Zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo trudna, szczególnie jeśli bezterminowo trzeba zapomnieć o pewnych przyjemnościach.
Po opinii tego lekarza mąż troche mniej restrykcyjnie podchodzi do odżywiania się...
Wczoraj mąż był na TK, wynik za tydzień.
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję!
_________________
Michalina
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #49  Wysłany: 2011-01-29, 11:42  


Ciesze się ,że mogłam pomóc, chociaż troszkę.
Trzymam Kciuki za wyniki.

Ps.Dla poparcia moich tez o psychobiologicznycznym uwarunkowaniu procesów zdrowienia i wpływu psychiki na ukł immunologiczny polecam ksiażki amerykanskiego onkologa -radiologa:
O. C. Sinontona min" Triumf życia możesz miec przewagę nad rakiem" a także innych autorów:
"Przekroczyć zwrotnik raka "
"Rak.50 kroków po poznaniu diagnozy"
Mnie osobiście bardzo te książki pomogły inaczej juz patrzę na to co mnie spotkało. Są przeznaczone ,także dla rodziny chorującego.

Można tanio zamówić na stronie www.kdc.pl
Pozdrawiam i trzymam kciuki oby cień okazał się tylko cieniem :)
_________________
 
klach 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 102
Pomogła: 2 razy

 #50  Wysłany: 2011-01-31, 10:28  


Biofanka,dziekuje za linka, zamowiłam te ksiazki i czekam na dostawe.

pozdr wszystkich
kasia
_________________
Kasia
 
michalina145 



Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #51  Wysłany: 2011-02-04, 13:43  


Witajcie,
właśnie otzymaliśmy wynik TK, wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo się cieszymy tym wynikiem.
Ja pożyczyłam "Przekroczyć zwrotnik raka".
pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, dziękujemy za wsparcie
_________________
Michalina
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #52  Wysłany: 2011-02-04, 16:01  


Całe szczęście... :)
 
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #53  Wysłany: 2011-02-05, 21:53  


:) miło czytać dobre wiadomości :)
Pozdrawiam :)
_________________
To co nas nie zabije- czyni nas silniejszymi.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #54  Wysłany: 2011-02-09, 21:55  


Gratulacje i oby już zawsze były takie wyniki . :mrgreen:
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group