1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2013-06-05, 22:11
Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
Autor Wiadomość
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #16  Wysłany: 2013-06-14, 08:06  


jadźka49 jutro idę do onkologa, sama jestem ciekawa jak on do tego podejdzie. Nie chcę dalej robić szumu wokół tych węzłów, chciałabym zamknąć już ten temat.
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #17  Wysłany: 2013-06-14, 10:46  


Rozumiem, że chciałabyś już zamknąć ten temat ale pamiętaj, że lepiej być "przewrażliwionym" niż zbagatelizować coś! Trzymam kciuki oby wszystko było ok i daj znać, a kciuki, palce ... zaciśnięte z całych sił. Powodzenia
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #18  Wysłany: 2013-06-17, 09:51  


Chyba powinnam się cieszyć :) dr zbadał węzły i nakazał wizytę za 3m-ce.

Nie skierował mnie na żadne dodatkowe badania.

Jestem spokojna! Pozdrawiam wszystkich J
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #19  Wysłany: 2013-06-18, 08:04  


_itsme_
robiłaś dodatkowe badania tarczycy?
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #20  Wysłany: 2013-06-18, 08:22  


Nie. Lekarz rodzinny stwierdził, że mam w normie wyniki tarczycy.

Ale wczoraj przyszła do mnie do pracy pielęgniarka, która była przy badaniu u onkologa i powiedziała, że mam dziś przyjść do innego onkologa. Ona mnie już zapisała.

Pójdę oczywiście, dam znać co wyszło :littlehs:
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #21  Wysłany: 2013-06-18, 08:45  


ok, daj znać koniecznie
pozdrawiam i cieszę się że z węzełkami ok
miłego dnia :-D
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #22  Wysłany: 2013-06-18, 18:37  


Jestem po kolejnej wizycie.

Dr powiedziała mi, że to bardzo źle że nie doszło do docięcia zaraz po wycięciu czerniaka, oraz że nie zbadano węzłów i wartownika od razu, poprzez wstrzyknięcie kontrastu. Teraz, jak stwierdziła, jest już za późno.

Nie rozumiem o co chodzi. Czemu nie można dociąć go teraz i zbadać węzłów ???????

Dostałam skierowanie na RTG klatki piersiowej oraz USG piersi. Kolejka ok. 3 m-scy.

Czy ktoś może mi powiedzieć co mam o tym myśleć? Dr kiwała tylko głową, i mówiła, że nie powinnam mieć tych węzłów tyle powiększonych :?ale?:
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #23  Wysłany: 2013-06-18, 20:06  


Docinke robi sie zazwyczaj do kilku tygodni od pierwszego wyciecia. Aczkolwiek wydaje mi sie ze mozna to zrobic tez pozniej.

Co innego z oznaczeniem wezla. To nalezy zrobic razem z docinka. Jesli zrobi sie po docince oznaczony wezel moze byc niewlasciwy bo zmienic sie mogl przeplyw chlonki.
 
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #24  Wysłany: 2013-06-18, 20:15  


Dziękuję stefanek.

A czemu mi teraz nie zbadają tych węzłów, nie wiem, biopsji nie zrobią? Skoro dr mówi, że jedne tak, ale pozostałe węzły nie powinny być widoczne -powiększone (a nie wiem które miała na myśli) to o co chodzi???

Czemu mam RTG klatki i USG piersi zrobić? Czemu nie zbadają tych węzłów?
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #25  Wysłany: 2013-06-18, 22:20  


Pewnie już to wyczytałaś, że badanie węzła wartowniczego polega na tym, że wstrzykuje się izotop i kontrast przy miejscu zmiany pierwotnej, a to płynie naczyniami limfatycznymi do najbliższych zmianie pierwotnej węzłów. Dzięki temu lekarze wiedzą, które węzły mają wyciąć, bo te są najbardziej narażone na przerzuty, jako że jako pierwsze leżą na drodze czerniaka. Takie postępowanie jest zalecane dla nacieku powyżej 0,8mm, dlatego nie miałas tego zrobionego. Teraz nie można tego zrobić bo, jak napisał Stefanek, zmienił się pewnie przepływ chłonki. Takie oznaczenie nie byłoby juz pewnie miarodajne, a lekarze nie mogą przecież na chybił trafił wyciąć kilku węzłów. Nie orientuję się natomiast czy jest możliwa biopsja węzłów. Doskonale cię rozumiem, że się stresujesz, ale mam nadzieję, że wszystko okaże się w porządku.
A co do RTG klatki i USG to raczej standardowe badania. W naszym przypadku nie ma innego wyjścia tylko badać czy nie ma przerzutów. To dobrze, dobra kontrola to podstawa.
Trzymaj się, a ja będę mocno trzymała kciuki :)
 
coco 



Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 88
Pomogła: 8 razy

 #26  Wysłany: 2013-06-19, 06:14  


Dzięki OptymistycznaLenka88.

Nie zmrużyłam dziś oka, pół nocy płakałam i wrócił koszmar z września. Obawiam się, że coś wyjdzie, a mam bardzo słabą psychikę.

Wtedy ten drań, mógł by to wykorzystać na maxa :uuu:

[ Dodano: 2013-06-19, 06:31 ]
A co jeśli mam już zajęte węzły?

a z RTG i USG wyjdzie ok?

czytałam u Barbary ile lekarze robią pomyłek :(
_________________
"Świado­mość śmier­ci po­budza do życia"
Paulo Coelho
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #27  Wysłany: 2013-06-19, 06:49  


tak jak wyjaśnił Ci stefanek, po poszerzeniu marginesów biopsja wartownika byłaby niemożliwa lub oznaczenie wartownika mogłoby być niewłaściwe ze względu na spływ chłonki po poszerzeniu tychże marginesów.
Jeżeli marginesy były za małe to faktycznie źle że nie poszerzyli Ci ich. Co do węzła to pozwala ustalić zaawansowanie choroby ale nie ma wpływu na rokowanie.
Pozdrawiam i nie denerwuj się- wiem wiem łatwo mówić :-(
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #28  Wysłany: 2013-06-19, 10:07  


dla pocieszenia dodam jeszcze, ze poszerza się margines by zapobiec przerzutom miejscowym w okolicy zmiany pierwotnej. Takie wznowy, w przeciwieństwie do np przerzutów do węzłów, byłyby widoczne gołym okiem lub"wymacane" pod skórą. Fakt, że przez prawie rok, bez poszerzenia marginesów nic się nie dzieje wydaje mi się być bardzo dobrym znakiem :) że czerniak został całkowicie wycięty bez potrzeby dodatkowych cięć. I tego się trzymajmy :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #29  Wysłany: 2013-06-19, 11:00  


Wyczuwasz powiekszone wezly? Zazwyczaj te rakowe sa twarde i niebolace. Trzymam kciuki.
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #30  Wysłany: 2013-06-19, 13:22  


Mój mąż też nie miał oznaczonego wartownika.Lecz gdy wyczuł powiększone i bolące węzły pod pachą ,zrobiliśmy prywatnie USG i wyszło,że prawdopodobnie jest przerzut.Z tym wynikiem pojechaliśmy na onkologię,obejrzeli wyniki i zlecili biopsję.Wynik biopsji był negatywny mimo to lekarze zdecydowali się operować,no i okazało się,że jednak były przerzuty.Nie zaniedbaj niczego,proś lekarzy niech badają te powiększone węzły.
_________________
Eweluta.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group