1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Autor Wiadomość
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #1  Wysłany: 2015-10-06, 21:37  Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm


Witam! jestem tu nowa mam 28 lat pomóżcie bo niewiem tak naprawde nic o czerniaku o rokowaniach i tych kasyfikacjach clark i breslov , wskażnik mitoz od czego to zależy. Zaczne od początku w czerwcu br. zauważyła na udzie nogi lewej krostke która zaczełą sie zmieniać w czarna plamkę która sobie rosła napoczatku myślałam ze to krew pod skóra i w lipcu poszlam do dermatologa czy zmana nie jest tą złą i co dr powiedziała że niec grożnego nie widzi no ale należy ją usuną wiec zgłosiłam się do chirurga i usunełam zmianę o wielkości 0,3mm 30.07 i po 3 tyg czekania na wynik,ktory mnie zwalil z nóg MELANOMA MALIGNUM typ SSM Breslov 1mm Clark II Faza wzrostu poprzecznego bez owrzodzeń bez inwazji naczyń i nerów. Wskaźnik mitoz poniżej 1/mm2 TILS typu nonbrisk. Załąmałam sie czemu mnie to spotkało nie dociera to domnie do tej pory do ja sie nie lubie opalać sztucznie i na słońcu niemam jasnej karnacji i nie mam pieprzyków i nawet w rodzinie nie było takiego przypadku hmm.. wydaje mie sie ze ktoś tu sie pomylił coż we wrzesniu miałam kolejną operacje poszerzenie marginesu i wycięty wezeł wartowniczy do badania i po 4 tyg oczekiwań straszne było to czekanie noce nie przespane mam wynik chyba jest ok 1.SKORA Z BLIZNĄ PO POSZERZENIU UDA LEWEGO - Margines wycięcie makroskopowo bez zmian . Mikroskopowo: ziarnina zapalna, przewlekły odczyn zapalny z komórkami olbrzymimi oraz nieznaczne włóknienie. 2 WEZEŁ WARTOWNICZY PACHWINY LEWEJ - Zbadano 1 wezeł chlommy bez zmian nowotworowych (1/0). Niewiem co mam myślec czy to juz końiec z ta chorobą jak to wszystoko wygląda moze być nawrót jak to rozpoznać na co uwage zwracać !! prosze pomóżcie
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-07, 00:47  


gdzie się leczysz?
Czy miałąś zrobione jakieś badania dodatkowe typu usg/rtg klatki/tomografia itd.? Na pewno będziesz musiała mieć badania kontrolne (bodajże początkowo co 3 miesiące), niestety czerniak jest nieprzewidywalny - może się już nie pojawić, a może nawet wrócić po 20 latach... ale trzeba stosować ochronę przed słońcem i mieć nadzieję, że już wszystko będzie dobrze :) !
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #3  Wysłany: 2015-10-07, 09:46  


Pierwszą operacje usunięcia zmiany miałam we Wałbrzychu na ul. Sokolowskiego i gdy otrzymałam wynik to przeniosłam się do DCO Wrocław i tam miałam poszerzenie marginesu i pobrany wezeł wartowniczy. Badania miałam USG jamy brzusznej , USG wezłów chonnych pachinowych, RTG klatki piersiowej badania te wyszły wporzadk.

[ Dodano: 2015-10-07, 10:58 ]
Może jakieś badania mam zrobić prywatnie dla pewność czy napewno wszystko jest ok ?? Wiesz może ktoś co znacza te klasyfikacje clark, breslov i mitoz, i typ nonbrisk ??

[ Dodano: 2015-10-07, 11:00 ]
Moze coś sie stosuje profilaktycznie zeby nie było wznowy tego chwasta po latach ??
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2015-10-07, 11:27  


agnieszka87 napisał/a:
Wiesz może ktoś

Wiem/y może my.

Wymienione klasyfikacje odpowiadają za stopień zaawansowania nowotworu oraz ryzyko nawrotu.
Zgodnie z danymi statystycznymi masz ok. 90% szans, że w ciągu najbliższych 5 lat nie będzie nawrotu choroby.

agnieszka87 napisał/a:
Może jakieś badania mam zrobić prywatnie dla pewność czy napewno wszystko jest ok ??

Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie niezbędne badania zostały już wykonane.

agnieszka87 napisał/a:
Moze coś sie stosuje profilaktycznie zeby nie było wznowy tego chwasta po latach ??

Nie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #5  Wysłany: 2015-10-07, 11:40  


moze wiesz o co chodzi z tym wynikiem czy czerniak sie wznawiał - SKORA Z BLIZNĄ PO POSZERZENIU UDA LEWEGO - Margines wycięcie makroskopowo bez zmian . Mikroskopowo: ziarnina zapalna, przewlekły odczyn zapalny z komórkami olbrzymimi oraz nieznaczne włóknienie.
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #6  Wysłany: 2015-10-07, 11:45  


Hej Agnieszka
Nie jestem super znawcą, ale chyba ten wynik opisuje po prostu komórki blizny i gojenia się rany.

Z drugiej strony to niesamowite, że lekarze nie tłumaczą dokładnie wyniku badania.
Że nie informują pacjenta o rokowaniach, możliwościach uniknięcia choroby itd...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2015-10-07, 11:51  


agnieszka87 napisał/a:
SKORA Z BLIZNĄ PO POSZERZENIU UDA LEWEGO - Margines wycięcie makroskopowo bez zmian . Mikroskopowo: ziarnina zapalna, przewlekły odczyn zapalny z komórkami olbrzymimi oraz nieznaczne włóknienie.

Nie, nie było wznowy.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #8  Wysłany: 2015-10-07, 12:22  


Lekarz który mnie cioł we wałbrzychu i po odebraniu wyniku powiedział ze nie jest dobrze ze nic mi nie moze obiecać bo jest źle i szcezrze w tym momencie się załamałam dobrze ze moj mąz jest bo ja nie wiem co by było w tym samym dniu przenisłąm sie do wrocławia zmknełam dignostyke pogłębioną i konsylium miałam we wrocławiu i 4 dniach miałam operacje nie było czasu zeby pogadać z lekarzem nawet nie wiedziałąm o co pytać a teraz moj lekarz jest na urlopie do poniedziałku i czekam az kordynator sie odezwie co dalej czy to juz koniec czy jakieś leczenie
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #9  Wysłany: 2015-10-07, 14:50  


Agnieszka
Ty nie musisz sie znać na wszystkich chorobach świata.
To lekarz powinien wiedzieć co i jak Ci przkeazać.
Powinien Ci tyle powiedzieć o Twojej sytuacji, żenbyś nie musiała szukać w necie i zadawać wiecej pytań i powinien to zrobić w odpowiedni sposów w zależności od Twojej wrażliwosci i Twojego sranu psychicznego.
Niestety rzeczywistość w naszych placówkach medycznych jest czesto inna.

Sami musimy w większoscvi przypadkó martwić sie o siebie, diagnozować, szukać, działać.

Z tego co sie orientuję, to czekają Cię teraz tylko badania kontrolne przez pierwszy rok co 3 miesiace, potem chyba rzadziej. USG jamy brzusznej, węzłów chłonnych, RTG płuc.
Takie są standady postepowania.

I tak jak napisała DumSpiro-Spero według statystyk masz ok. 90% szans, że w ciągu najbliższych 5 lat nie będzie nawrotu choroby.
To dobre rokowania przy czerniaku.

Teraz najważniejsze, żeby zacząć normalnie żyć i starac sie jak najminiej myśleć o chorobie.

pozdrawiam gorąco.
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #10  Wysłany: 2015-10-08, 11:08  


Dostalam tel od kordynatorki i w poniedziałek znów bedzie dzwonic bo moj lekarz prowadzący wraca z urlopu opisze moj wynik histopatologiczny ale z tego co sie ona orietuje jest wszytko dobrze! Martys tak jak piszesz co 3 miesiace badania kontrolne beda.

Jak mam rozpoztać ze coś jest nie tak ? na co zwracać uwag. Czyli jak mam wezły ok to nie ma szans na przeżuty odległe ??
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #11  Wysłany: 2015-10-08, 12:55  


Agnieszko
Według statystyk na 90% takich przerzutów nie bedzie.
Czyste węzły nie dają jednak takiej 100% pewności.
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #12  Wysłany: 2015-10-09, 10:17  


Istnieje możliwość przebadania zmiany którą mi wycieli jeszcze raz gdzie inndziej?? jak są procedury .... może ktoś wie ile to kosztuje ?
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #13  Wysłany: 2015-10-09, 11:41  


Istnieje możliwość
Zadzwoń do pracowni gdzie badano zmianę. Powiedź, że chcesz wypożyczyć szkiełka i bloczki i jakie są u nich procedury (jedni potrzebują karteczki od lekarza wykonujacego zabieg innym wystarczy Twoje oświadczenie)
Odbierasz material i zanosisz lub wysyłasz najlepiej do regionalnego ośrodka onkologicznego.
Najpierw musisz upewnić się do kogo dokładnie wysłać.
Np. w łódzkim ośrodku onkologicznym jest laboratorium prywatne Synevo, które przyjmuje takie materiały na prywatną konsultację w ośrodku.

Koszt w zależnosci od zastosowanego badania od 200zł w górę.
 
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #14  Wysłany: 2015-10-20, 23:05  


Dopiero za 3 miesiace mam kontrole u ch.onkologa juz pomalu oswajam sie z choroba. Chyba kazdy przechodzi etapy : niedowierzania, przerazenia, zlosc, rozpaczy i kolkulacji ile zycia zostalo hmmm... Tu trzeba byc silnym i sie nie dac :) Nadzieja jest w postepie medycyny a przykladem jest James Allison :) Jestem pewna ze bedzie tylko lepiej.

W pierwszy poscie nie dopisalam wszystkich informacji moze sa wazne HBM45 +, S100+,Ki67 8% Co to znaczy?
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #15  Wysłany: 2015-10-20, 23:52  


W pierwszy poscie nie dopisalam wszystkich informacji moze sa wazne HBM45 +, S100+,Ki67 8% Co to znaczy?

To znaczy ze to czerniak a nie np. rak czy mięsak.

Pytałas na co zwrócic uwagę : obserwować ciało -czy nie pojawiają sę jakies guzki na skórze, grudki podskórne, szczególnie obserwować bliznę i lokalne węzły chłonne. Czy nie wyczuwasz jakis zgrubień. Wtedy mozna USG zrobić i jesli coś tam bedzie to biopsję wykonac i sprawdzić co to jest. Bo czasem blizna przerasta i robią się zgrubienia związane z gojeniem -także nie zawsze to oznacza coś złego.
Oczywiście bedziesz pod kontrolą onkologiczną i na pewno bedą wykonywać USG wiec nie martw się na zapas.



Wypożyczone szkiełka i bloczki mozesz zawieść osobiście albo wysłac bo wybranej pracowni lub konkretnego patomorfologa na konsultację.
_________________
patolog
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group