1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak SSM Clark II, Breslow 0,05mm
Autor Wiadomość
GosiaL 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Krobia

 #1  Wysłany: 2012-04-12, 14:03  Czerniak SSM Clark II, Breslow 0,05mm


Witam
Mnie również dopadło to paskudztwo. Mój pieprzyk był na dekolcie i usunęłam go tylko ze względów estetycznych, a tu taki wynik:
Melanoma malignum cum microinvasione cutis:
- typ SSM bez owrzodzenia w horyzontalnej fazie wzrostu z mikroinwazją grupy komórek nowotworowych do warstwy brodawkowatej skóry właściwej
- Naciekanie wg Clarka II stopień
- naciekanie wg breslowa 0,05 mm
- u podstawy guza obecny jest mierny naciek limfocytarny
Zmiana usunieta całkowicie z minimalnym marginesem zdrowej tkanki 1,5 mm.
Badania immunohistochemiczne: HMB45(+), Melan A (+).

PO 3 tygodniach miałam poszerzenie blizny. Usunięto mi spory kawałek skóry (2,5 cm x 3,5 cm x 1,5 cm), komórek nowotworowych nie stwierdzono i mam się tylko zjawiać na kontrolne badania, bo lekarz w sumie stwierdził że rzadko się zdarza aby w tak wczesnej fazie zdiagnozowano czerniaka i że prawdopodobieństwo przerzutów w przyszłości w tym wypadku on ocenia na mniej niż 1 %. Żadnych badań mi nie zlecono, zrobiłam sobie sama usg węzłów chłonnych, RTG płuc. Wszystko w porządku. Dermatolog obejrzał moje pozostałe pieprzyki, wycięto mi trzy, wszystko z nimi ok.

Nie wiem jakie mam rokowania i co jeszcze mogę zrobić (oprócz unikania słońca) aby to paskudztwo nie dało o sobie znać.
 
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-13, 12:52  


witaj.. co jeszcze możesz zrobić.. hmm nie jestem specjalista ale chyba tylko cieszyc sie życiem :) i oczywiscie regularnie się kontrolować.. z tego co zdarzyłam się tutaj zorientować to Twoje paskudztwo jest w bardzo niskim stopniu zaawansowania a co za tym idzie rokowania powinny być dobre.. dla porównania moje Breslow to 1 mm.. a u Ciebie zaledwie 0,05mm.. niestety na temat wyników musi wypowiedzieć sie ktoś inny, bo ja jestem laikiem w tej dziedzinie ;)
Życzę zdrówka..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #3  Wysłany: 2012-04-13, 13:16  


Hej . to dobrze ze tak wcześnie się zdecydowałaś to wazne przy tej chorobie. Będzie dobrze .
_________________
judyta
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-13, 14:38  


Gosia co do Twoich rokowań tą są super bo bardzo wcześnie został wykryty więc gratuluję :)
Teraz musisz unikać słoneczka i korzystać z kremików z filtrem i to dużym 50+
musisz też regularnie kontrolować u dermatologa swoje znamiona, i może warto wybrać się do onkologa który co jakiś czas zaleci badania typu prześwietlenie płuc, usg itd
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
GosiaL 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Krobia

 #5  Wysłany: 2012-04-13, 17:42  


Dzięki za miłe słowa
Cieszę się że miałam tyle szczęścia i ten gad tak szybko został usunięty. Co do dermatologa, to odwiedzam go raz na pół roku (bo nie widzi potrzeby częstszych wizyt), wszystko wg niej jest w porządku, co podejrzane usunęłam i było ok. Tak Was podczytuje i zastanawiam się dlatego przy tak niskim Breslow miałam Clark II, ale to chyba przez tą mikroinwazję komórek. A tak z innej beczki to nawet pytałam lekarza, czy tak niski Breslow to nie jest pomyłka, ale mnie uspokoił, że jest to możliwe. A Wy co o tym sądzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group