1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak- jak bardzo jest źle?
Autor Wiadomość
marcinkowska 


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #31  Wysłany: 2015-03-20, 07:05  


Wiadomość wysyłałam na adres andrzej.mackiewicz@wco.pl odpowiedź otrzymałam za 3 godziny.
 
dalimania 


Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 95
Pomogła: 7 razy

 #32  Wysłany: 2015-03-20, 09:08  


Witaj! Byłam 16 marca z mamą u prof. Rutkowskiego na wizycie. Pewnie się widzieliśmy!
_________________
dalimania
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #33  Wysłany: 2015-03-20, 09:53  


Marcinkowska dziękuję Ci bardzo. Jakoś nigdy nie zdecydowałam się na napisanie do profesora Mackiewicza. Chyba myślałam, że na maile to i tak nie odpisze. Ale teraz na pewno spróbuję i jak otrzymam odpowiedź, to też dam znać w swoim wątku :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #34  Wysłany: 2015-03-20, 17:13  


Docinka to usuniecie dodatkowej skory dookola pierwszego wyciecia. W twoim przypadku bedzie to okolo 1cm wokolo. Trwa to okolo 20 minut pod znieczuleniem miejscowym. Pozniej do domu.
 
marcinkowska 


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #35  Wysłany: 2015-03-20, 17:29  


Stefanku, dziękuje za odpowiedź.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #36  Wysłany: 2015-03-20, 21:06  


Został założony wątek niemerytoryczny.
Część postów została wydzielona => do tego wątku <=
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
marcinkowska 


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #37  Wysłany: 2015-03-22, 20:57  


Ktoś mi napisał, że po takiej docince ponownie oddaje się materiał do badania hist. i czeka na wyniki. Czy to prawda. Jak długo się czeka? Czy te wyniki mogą różnić się od pierwszych? Boję się, bo pierwszy zabieg wycięcia był w Łodzi, a teraz w CO w Warszawie. Modlę się, żeby Ci z Łodzi nie pomylili się (tzn. żeby nie było gorzej niż napisali). Czytając forum zauważyłam, że często daje się bloczki do ponownego badania. Kiedy tak się postępuje i czy w tym przypadku (mojego męża) miałoby sens? Znowu mam atak paraliżującego strachu.
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #38  Wysłany: 2015-03-22, 21:52  


Oczywiście, że można oddać ponownie bloczki do badania, jednak laboratorium w Łodzi nie wzbudza jakiegoś niepokoju, który koniecznie zmuszałby do badania bloczków.
Po docince materiał oczywiście będzie dany do zbadania, ale nie ten pierwotny, tylko to, co wytną. Nie chodzi o to, żeby potwierdzić czy zaprzeczyć wynikom z wycięcia zmiany pierwotnej, ale zobaczyć czy w teraz pozostawionej okolicy po pierwszym wycięciu na pewno nie ma już żadnych komórek czerniaka.
Od tej chwili cokolwiek pojawiłoby się niepokojącego i koniecznego do wycięcia będzie badane dla pewności.
 
marcinkowska 


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #39  Wysłany: 2015-03-22, 21:56  


Pierwsze badanie było w szpitalu Kopernika w Łodzi. Profesor Rutkowski nie proponował ponownego badania bloczków, więc może szukam dziury w całym. Z jednej strony na tym forum otrzymuję ogromną wsparcie i wiedzę, z drugiej zaś czym więcej czytam, tym bardziej jestem przerażona- tak mało dobrych wiadomości o wygranej z tym paskudztwem.
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #40  Wysłany: 2015-03-22, 21:59  


Jeśli psychicznie miałoby cię uspokoić ponowne zbadanie bloczków to warto, ja jednak np też cały czas leczę się w koperniku i osobiście nie widzę powodu by powątpiewać w czyjeś tam kompetencje :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #41  Wysłany: 2015-03-22, 23:59  


Cytat:
tak mało dobrych wiadomości o wygranej z tym paskudztwem


No coś ty... 80-90% ludzi ktorzy mieli czerniaka ma sie swietnie i dozyje starosci... w szczegolnosci osoby o dobrych rokowaniach z cienkim czerniakiem.

Tacy ludzie rzadko udzielaja sie na forum bo nie maja potrzeby.
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #42  Wysłany: 2015-03-23, 20:25  


marcinkowska napisał/a:
Ktoś mi napisał, że po takiej docince ponownie oddaje się materiał do badania hist. i czeka na wyniki. Czy to prawda. Jak długo się czeka? Czy te wyniki mogą różnić się od pierwszych? Boję się, bo pierwszy zabieg wycięcia był w Łodzi, a teraz w CO w Warszawie. Modlę się, żeby Ci z Łodzi nie pomylili się (tzn. żeby nie było gorzej niż napisali). Czytając forum zauważyłam, że często daje się bloczki do ponownego badania. Kiedy tak się postępuje i czy w tym przypadku (mojego męża) miałoby sens? Znowu mam atak paraliżującego strachu.


Kochana widzę, że mamy sporo wspólnego z tą różnicą, że choroba w moim przypadku dotyczy mnie a w Twojej męża..ale mamy z Twoim mężem bardzo podobny wynik..nie wiem czy czytałaś mój post, ale może warto uprzeć się przy tym żeby wycieli też wartownika przy okazji poszerzenia blizny..w moim przypadku też nie było do tego wskazań-ja się uparłam, że do niczego mi on nie potrzebny a chce mieć pewność..no i okazało się, że były w nim komórki..
Badają po wycięciu oczywiście i marginesy i wartownika
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #43  Wysłany: 2015-03-23, 23:20  


Cytat:
Ktoś mi napisał, że po takiej docince ponownie oddaje się materiał do badania hist. i czeka na wyniki. Czy to prawda. Jak długo się czeka? Czy te wyniki mogą różnić się od pierwszych?


To jest tylko poszerzenie blizny. Czerniak zostal usuniety w calosci za pierwszym razem. Jesli byly marginesy zdrowej skory to nic nie powinni znalezc w docince. To jest po to zeby sie upewnic ze nic tam w 'poblizu' nie zostalo, zadnych komorek rakowych.
 
marcinkowska 


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #44  Wysłany: 2015-03-26, 21:03  


No i po docince, 20 kwietnia wyniki. Prof. Rutkowski stwierdził, ze nie trzeba szukać i ruszać wartownika. Ja boję się straszliwie, mąż trzyma się lepiej (albo lepiej udaje). Zaproponowałam mu dzisiaj, żeby może ponownie zbadać ten nieszczęsny bloczek, bo przy czerniaku liczy się każdy mm, u męża jest 0,5mm a przy 0,75mm już jest usuwany wartownik a to przecież tylko 0,25mm różnicy i boję się, że ktoś się może o 0,25 pomylić a ja nie chcę niczego zaniedbać i zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wygrać te walkę. Mąż nie widzi potrzeby ponownego badania. Dlaczego niektórzy z was oddawali bloczki do ponownego badania? Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi, ale mogę liczyć tylko na waszą pomoc, a leczenie męża wzięłam ja na swoje barki, aby go odciążyć i go niepotrzebnie nie stresować.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #45  Wysłany: 2015-03-26, 21:57  


0.75mm tez nie jest wystarczajace do badania wartownika... ma to zazwyczaj sens dopiero przy czerniakach powyzej 1mm.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group