1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak - interpretacja i co dalej
Autor Wiadomość
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #16  Wysłany: 2016-03-02, 00:46  


Cieszeeeeeeeeeeeęęęę się juhu !!!!!!
_________________
bb
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #17  Wysłany: 2016-03-07, 15:20  


Witajcie
Mam pytanie, minęło prawie 3 tygodnie, pokazałam dziś guzek w okolicy wyciętego węzła lekarzowi a on powiedział mi " jeśli Pani nie gorączkuje" to nic się nie dzieje, albo zrobił się krwiak albo stan zapalny, ale póki nie ma gorączki zostawiamy to. Guzek urósł od ostatniego mojego wpisu.... i nie wiem co myśleć...
Druga rzecz to nadal nie zdjęli mi szwów po docięciu blizny, blizna miejscami sączy się i porobiły się strupy. pielęgniarka stwierdziła że skóra jest mocno naciągnięta wiec mam przyjechać za tydzień. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć ... pomóżcie proszę ..
_________________
Misia
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #18  Wysłany: 2016-03-07, 16:43  


Ja pierwsze szwy miałam ściągane po prawie 3 tygodniach, drugie równo po 3 ale wiem o przypadku ściągnięcia i po 4. Też miałam strupy, to akurat jest normalne. Co do guzka, to może faktycznie jest to stan zapalny,w końcu to miejsce pod pachą , które nie jest zbyt "przewiewne"... Jak masz możliwość to może skonsultuj to z innym lekarzem?
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #19  Wysłany: 2016-03-07, 20:25  


Ze zdjęciem szwów poczekaj jeśli tak mówią , jak dobrze się nie zrośnie to może szycie się rozejść
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #20  Wysłany: 2016-03-15, 14:35  


Mam jeszcze pytanie , 17 marca mam umówione spotkanie u prof. Rutkowskiego, niepokoi mnie jednak wynik markera nowotworowego czerniaka s -100 - 22 - norma jest od 0,00 - 0,11 . Dlaczego badanie to nie należy do rutynowych ?

[ Dodano: 2016-03-15, 15:07 ]
I jeszcze jedno pytanie wyczytałam na jednym wątku taką informacje
Opis makroskopowy:
1. Węzeł wartowniczy nr 1 pachwina lewa - fragment tkankowy o wymiarach 3 x 1,5 x 1 cm
2. Węzeł wartowniczy nr 12 pachwina lewa - fragment tkankowy o wymiarach 2,5 x 1 x 1 cm
3. Poszerzone brzegi rany podudzia lewego - fragment skóry o wymiarach 4,5 x 1,5 x 1 cm z blizną długości 2 cm

Opis mikroskopowy
1. W węźle chłonnym wartowniczym nr 1 w barwieniu rutynowym przerzutów czerniaka nie stwierdza się
Badanie HMB45 w toku.
2. W węźle chłonnym wartowniczym nr 2 w barwieniu rutynowym przerzutów czerniaka nie stwierdza się
Badanie HMB45 w toku.
3. Fragment skóry z blizną łącznotkankową i odczynem resorbcyjno-zapalnym. Utkania czerniaka nie stwierdza się.

Uzupełnienie wyniku
Po wykonaniu odczynów immunohistochemicznych z HMB45 w obydwu węzłach chłonnych wartowniczych stwierdza się podtorebkowe i śródmiąższowe mikroprzerzuty czerniaka.
Maksymalny wymiar przerzutu 1 mm.


Moje pytanie brzmi skąd mam mieć pewność czy miałam badanie odczynów immunohistochemicznych z HMB45 ?? mam opis tylko " mikroskopowy" podobnie jak w wątku powyżej. a tu również brak przerzutów dopiero po wykorzystaniu omawianych odczynów pojawił się miarodajny wynik.

Będę wdzięczna za pomoc.
_________________
Misia
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #21  Wysłany: 2016-03-15, 17:12  


Pani w laboratorium diagnostycznym powiedziala mi ze robienie markera S-100 jest bezsensu. Miala znajomego ktory markery mial w normie a mial rozsianego czerniaka po calym organizmie. A zdarza sie i tak ze wychodzi zle a nic zlego sie nie dzieje. A badanie jest dosc drogie. Tez kiedys robilam ale dalam sobie spokój.
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #22  Wysłany: 2016-03-23, 23:46  


Mam pytanie, po wizycie u Prof. Rutkowskiego dostałam propozycję uczestniczenia w badaniach klinicznych z udziałem Interferonu Alfa, z uwagi na " wysokie ryzyka" wystąpienia przerzutów w pierwotnym czerniaku, który był owrzodzony oraz indeks mitotyczny.
Czy ktoś może uczestniczył albo był leczony tym lekiem ?? czy są jakieś statystyki ?
_________________
Misia
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #23  Wysłany: 2016-03-24, 00:00  


https://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=melanoma+warszawa&pg=1

tutaj są opisane różne badania kliniczne prowadzone w Warszawie, może się czegoś dowiesz
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #24  Wysłany: 2016-03-24, 00:03  


Dziękuje za informację, czy uczestnictwo i przyjmowanie Interferony wyklucza mnie z możliwości uzyskania / starania się o inną formę leczenia w przypadku rozsiania ?
_________________
Misia
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #25  Wysłany: 2016-04-06, 23:15  


Witajcie
Mam pytanie, od zabiegu wycinajacego bliznę oraz wartownika minęły 2 m ce, zabawki chwile mam kontrolne badania oraz badania klasyfikujace do leczenia uzupełniającego interferonem.
Od kilku dni przy bliznie pojawiła się opuchlizna, od dwóch zaczęła boleć ręką, a dziś z tego miejsca idzie jakaś kreska która jak dotykam to boli, zmierza w kierunku pachy. Niepokomnmnie

[ Dodano: 2016-04-06, 23:17 ]
Niepokoi mnie też ból dłoni do tego stopnia ze nie mogę wyprostować całej ręki. Może ktoś podpowie co mam robić.
_________________
Misia
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #26  Wysłany: 2016-05-03, 22:52  


Witajcie
Mam pytanie do Was.
Od miesiąca wyczuwam w lewej nodze w okolicach kości strzalkowej guz, nie bardzo tym się przyjmowałam, jednak od od wczoraj są juz trzy. Czerniaka miałam na przedramieniu, więc nie laczylam tego..a teraz zaczyna mnie to niepokoić.
_________________
Misia
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #27  Wysłany: 2016-05-03, 23:41  


Misia1982,
A co to są za guzki? Jak byś dokładnie określiła ich wygląd?
Z tego co czytałam to nie mogą to być przerzuty in-transit, dziwne miejsce występowania tych guzków, ale najlepiej skontaktuj sie z prowadzącym onkologiem, który powie co robić.
Może warto zrobić usg i ewentualnie biopsję.
Ja jestem zwolenniczką sprawdzania każdej podejrzanej zmiany.
Najlepiej niech to zobaczy onkolog albo wypowie sie ktoś bardziej kompetenty.
Z mojej strony przesyłam mnóstwo uścisków.
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #28  Wysłany: 2016-05-03, 23:47  


Dziękuję za odpowiedź. Guzki nie są widoczne gołym wzrokiem ale wyczuwalne. Przytwierdzone bardziej do kości jednak lekko ruchome. Hmmm prowadzącym. .:) tu jest problem bo za każdym razem w gabinecie jest inny lekarz i po ostatniej wizycie 20 kwietnia kazał mi przyjść uwaga we wrzesniu:)
_________________
Misia
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #29  Wysłany: 2016-05-21, 22:22  


Witajcie
proszę o pomoc , w miejscu blizny zrobiło się zgrubienia i cały czas ewauluje. Mój czerniak był czerniakiem bezbarwnikowym. Po za tym w miejscu zakończenia blizny jest również mocne zgrubienia jakby zbierający się płyn. poradźcie co mam robić.
będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
ps załączam zdjęcie blizny.



20160521_165544.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3194 raz(y) 2,93 MB

_________________
Misia
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #30  Wysłany: 2016-05-22, 07:57  


Witaj. Nie jestem ekspertem ale moim zdaniem te zgrubienia mogą być przerastającą blizną, która w Twoim przypadku jest dość pokaźnych rozmiarów. Dodatkowo rozeszła się trochę miejscami. Czy ćwiczysz bliznę? To bardzo istotne aby nie porobiły się zrosty, które (szczególnie pod pachą gdzie miałaś biopsje wartownika) mogą spowolnić przepływ limfy. A jak ma się blizna pod pachą po wartowniku? Jakieś opuchlizny? Pisałaś wcześniej coś na ten temat. Możesz też zrobić sobie USG obydwu blizn u jakiegoś doświadczonego radiologa, który stwierdzi czy np. nie gromadzi Ci się limfa.

Z drugiej strony parametry Twojego czerniaka sprawiają, że każda zmiana jaka Cie zaniepokoi powinna być konsultowana aby wykluczyć np. wznowę miejscową. Jeśli czujesz niepokój to nie czekaj tylko umawiaj sobie wizytę.

Jeszcze jedno. W załączonym wyniku his-pat nie ma wzmianki o tym by Twój czerniak był typu bezbarwnikowego. Czy robiłaś dodatkowe badania, które to wykazały?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group