1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Clark IV Breslov 5mm, przerzuty do płuc
Autor Wiadomość
makik7 


Dołączyła: 28 Mar 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-04-02, 22:09  Czerniak Clark IV Breslov 5mm, przerzuty do płuc


Witam. U mojego taty w marcu 2012 roku usunięto z pleców znamie. Rozpoznanie czerniak: Clark IV Breslov 5 mm. W marcu tego roku wykonano mu zabieg usunięcia jak podejrzewano ropni odbytu, jednak okazało się, że są to przerzuty czerniaka. Wykonano RTG płuc, które wykazało przerzuty. W tej chwili czekamy na wyniki USG jamy brzusznej oraz USG węzłów chłonnych. Proszę o poradę ponieważ miałam nadzięję na zastosowanie u taty leczenia vemurfenibem ale onkolog w naszym rejonowym szpitalu powiedziała mi, że vemurafenib można stosować tylko u pacjentów którzy przeszli nieudaną chemioterapię standardową czyli leczenie dekarbazyną więc na razie nie ma sensu ciągać taty po innych szpitalach bo wszędzie zaproponują to samo. Może któś orientuje się czy faktycznie takie są wymagania co do vemurafenibu. Troche nie mam zaufania do tego szpitala ze względu na wcześniejsze prowadzenie choroby.
Czytałam również o ipilimumabie, który ma być dostępny niedługo. Czy wiadomo dokłądnie kiedy i w jakich szpitalach bedzie on dostępny i jacy pacjenci będą kwalifikować się do tego leczenia, czy również tacy którzy przeszli chemioterapię standardową?
Czy ktoś może ma informacje na temat tego czy w polsce są w tej chwili prowadzone jakieś badania kliniczne?
 
magdena 


Dołączyła: 06 Maj 2013
Posty: 80
Pomogła: 21 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-03, 01:11  


makik7 mam wrażenie , że lekarz nie ma zbytnio pojęcia o leczeniu czerniaka .
Nie czytałam do tej pory o tym ,że aby podać vemurafenib trzeba być po chemii (jeśli się mylę to mnie ktoś poprawi) na pewno trzeba mieć mutację BRAF
Odnośnie leczenia w wyspecjalizowanym ośrodku przeczytaj post DSS w temaci pit76 jak to jest ważne.
http://www.forum-onkologi...p=217406#217406

i tutaj u Basieńki7 może od niej się dowiesz jakie badania kliniczne są dostępne.
http://www.forum-onkologi...p=217363#217363
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2014-04-03, 10:51  


makik7 napisał/a:
onkolog w naszym rejonowym szpitalu powiedziała mi, że vemurafenib można stosować tylko u pacjentów którzy przeszli nieudaną chemioterapię standardową czyli leczenie dekarbazyną

To jakieś nieporozumienie.

Wemurafenib (Zelboraf) jest w Polsce refundowany jako leczenie I i II linii.
» Kryteria kwalifikacji do leczenia wemurafenibem «

makik7 napisał/a:
Czytałam również o ipilimumabie, który ma być dostępny niedługo. Czy wiadomo dokłądnie kiedy i w jakich szpitalach bedzie on dostępny i jacy pacjenci będą kwalifikować się do tego leczenia, czy również tacy którzy przeszli chemioterapię standardową?

Ipilimumab w Europie jest zarejestrowany wyłącznie jako leczenie II linii. Warunkiem kwalifikacji do leczenia będzie zatem wcześniejsze, zakończone niepowodzeniem leczenie dakarbazyną.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
makik7 


Dołączyła: 28 Mar 2014
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2014-04-03, 20:45  


Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Informarmcje o vemurafenibie dostałam od lekarki ze szpitala, w którym ten lek jest stosowany. Dzwoniłam również na infolinie Poradni Amazonek i tam to potwierdzono. Ale udało mi się zarejestować do CO w Warszawie więc mam nadzieje, że tam dobiorą najbardziej odpowiednią terapię.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group