1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór w podeszłym wieku
Autor Wiadomość
malami 


Dołączyła: 16 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Częstochowa

 #1  Wysłany: 2012-02-16, 16:33  Nowotwór w podeszłym wieku


Niedawno babcia mojego chłopaka zaczdełą się gorzej czuć, zaczeły się wizyty w szpitalu które kończyły sie odsyłaniem i zbywaniem.
Stan się pogorszył wykryto guza nerki i uznano ze tzreba bedzie usunac nerke
po kilku dniach okazalo sie ze to nowotwor, i sa przerzuty na pluchach.
babcia ma 78 lat... lekarze uznali ze umrze na pewno i nic nie moga zrobic wiec nic nie robia.
chcialabym sie dowiedziec czy moze jednak mozna cos zrobic gdzie i czy probowac?
i chciałąbym tez zapytac jak moge pomoc jemu i jego mamie... rok temu stracil ojca a jego mama meza a teraz czeka ich utrata mamy i babci... nie wiem jak moge pomoc zeby jakos sobie radzili. prosze o pomoc. pierwsz raz jestem w takiej sytuacji nie wiem co robic.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-16, 23:37  


malami, na jakiej podstawie stwierdzono, że to nowotwór ? Jaki to nowotwór ?
Jaki jest ogólny stan babci ? Czy babcia dodatkowo na coś choruje ?
Myślę, że nikt nie odpowie na Twoje pytanie dopóki nie wkleisz/przepiszesz tutaj wyników babci.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-17, 07:24  


ja niestety mam wrażenie,ze poważne choroby starszych osób są często lekceważone. Wklej wynik,przekop internet, sporo zależy od tego w jakiej formie jest babcia i czy cierpi na jakies przelekłe choroby. Toc to jeszcze nie staruszka.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-17, 10:35  


Cytat:
ja niestety mam wrażenie,ze poważne choroby starszych osób są często lekceważone.

Można odnieść wrażenie, czasem (choć dużo rzadziej niż się to wydaje) jest to prawda. Pamiętajmy, że leczenie osób w podeszłym wieku nastręcza dużo więcej trudności niż leczenie osób młodych. Dla przykładu u mężczyzn z nowotworami prostaty będących w zaawansowanym wieku stosuje się taktykę watch and wait ze względu na fakt, że chorzy ci, statystycznie przeżyją dłużej bez podejmowania trudnego i obciążającego leczenia niż chorzy, którzy byliby poddani np. prostatektomii i chemioterapii. Poza tym nowotwory w zaawansowanym wieku charakteryzują się niższą złośliwością histologiczną i postępują dużo wolniej.

Nieodłączny fakt stanowi też ocena stanu chorego i określenie czy podjęcie leczenia się po prostu opłaci. Nie bez powodu bowiem młodzi i zdrowi chorzy (tak, paradoksalnie zdrowi!) kwalifikowani są często do rozległych zabiegów chirurgicznych, często wielokrotnie powtarzanych, do agresywnych schematów chemioterapii czy chemioterapii wysokodawkowej. Takich możliwości leczenia niestety nie ma wśród ludzi starszych, obarczonych oprócz choroby nowotworowej szeregiem chorób współistniejących (ukł. krążenia, oddechowego czy chorób metabolicznych).

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group